127 جان باخته هواپیمای اوکراینی شهید اعلام شدند


رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره شهدای سقوط هواپیمای اوکراینی توضیحاتی داد. وی اعلام کرد که 127 نفر از جان باختگان سانحه هواپیمای اوکراینی شهید اعلام شدند. سعید اوحدی در جمع خبرنگاران گفت:

127 جان باخته هواپیمای اوکراینی شهید اعلام شدند

* در خصوص موضوع سانحه هواپیمای اوکراینی از ۱۴۸ مسافر، تعدادی مسافر خارجی بودند. تا به امروز اسامی ۱۲۷ نفر از این عزیزان به عنوان شهید توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران دریافت شده است.

* بیش از ۷۰ خانواده از این ۱۲۷ نفر پرونده هایشان تکمیل شده و توفیق بسیار بزرگی برای خودمان می‌ دانیم که بنیاد شهید در خدمت این عزیزان باشند.

* این افراد نخبگان ما بودند و برنامه‌ های بسیار مناسبی را معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید برای اولین سالگرد بزرگداشت این شهدا نخبه در نظر گرفته شده که یک مراسم بسیار ویژه ‌ای در مشهد مقدس داریم و یک مراسم در اصفهان و تهران در نظر گرفته ایم.

* انشالله بتوانیم این مراسم‌ ها را در شان این عزیزان برگزار کنیم.

* شهدای این سانحه با دیگر شهدا فرقی ندارند و خدمات بنیاد شهید به همه ارایه می ‌شود.

یک فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز ۷۵۲ با ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه پرواز که در ساعت ۶ و ۱۲ دقیقه روز ( چهارشنبه ۱۸ دی ماه 98 ) از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کی ‌یف پرواز کرده بود، پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۶ و ۱۸ دقیقه در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران به دلیل برخورد موشک پدافند هوایی نیروی زمینی سپاه دچار سانحه شده و همه سرنشینان آن جان باختند. این سانحه به دلیل دستکاری سیستم راداری هواپیما توسط آمرکیا بوده است. 

اولین سالگرد شهادت سرنشینان هواپیمای اوکراینی

18 دی ماه 98 در یک حادثه هوایی متاسفانه یک فروند هواپیمای بوئینگ خط هوایی اوکراین در صبا شهر تهران دچار حادثه شده و سقوط کرد. در این هواپیما 176 سرنشین ، خلبان و خدمه حضور داشتند که همگی به آسما پر کشیدند. با نزدیک شدن به اولین سالگرد شهادت هواپیمای اوکراینی این داغ بزرگ را به خانواده ها و بازماندگان ایشان تسلیت گفته و طلب صبر برای خانواده ها و مغفرت برای روح این شهیدان داریم. 

پیشنهاد می شود: بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی حاوی چه اطلاعاتی بود؟

 منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *