11 ترفند برای خوش عکس شدن |


رازهای خوش عکس شدن 

بسیاری از افراد همیشه از عکس گرفتن فراری هستند و می گویند خوش عکس نیستند ! در ادامه ۱۱ ترفند برای خوش عکس شدن را به شما همراهان حیاط خلوت آموزش داده ایم

رازهای خوش عکس شدن 

خوش عکس شدن

شاید این جمله را بسیار شنیده باشید :” من همیشه بد عکس هستم” اگر شما جزو کسانی هستید که مرتبا این جمله را تکرار می کنید این مطلب حیاط خلوت برای شماست. البته هیچکس نیست که بگوید دوست ندارد عکس و فیلمی زیبا داشته باشد. شاید این سوال برای خیلی از ما پیش آنده است که چرا چهره مان در عکسی که در آتلیه می اندازیم زیباتر است تا وقتی در منظره و یا در جاهای دیگر هستیم؟برای اینکه شما در عکس زیباتر شوید مهم نیست که سفید باشید یا سبزه یا…

بلکه آنچه مهم است یکنواختی پوست است اگر می خواهید عکستان زیبا شود باید متوجه باشید که در چه حالتی زیباتر می شوید. برای کشف این مورد عکس هایی را که فکر می کنید در آن خوب افتاده اید را دوباره نگاه کنید (البته نه عکس هایی که در آن روتوش شده اید) ببینید که در آن عکس ها لباس شما چه شکلی و چه رنگی بوده و سبک ایستادن و نشستن و فیگور گرفتن و یا حتی زاویه صورتتان چگونه بوده است. با این روش ها سعی کنید عیب هایتان را بیابید و از آنها در عکس خودداری کنید.

چرا بعضی ها خوش عکسند؟ 

فقط ن ورپردازی و زاویه دوربین نیست که روی خوش عکسی تاثیر دارد. شاید خودتان هم تجربه کرده باشید که بعضی اوقات لباس های خاص را می پوشید و زیباتر می شود و یا بعضی از رنگ ها تاثیر ویژه ای در پوست صورتتان دارند. به طور کلی رنگ و لباس در چهره شما تاثیر به سزایی دارند و شما می توانید از این ویژگی در عکس هایتان استفاده کنید و تاثیر آن را خودتان متوجه شوید.

نور سفید صورت را سبز می کند شاید تا به حال متوجه باشید که نور مهتابی و فلورسنت کمی رنگ پوست را سبز نشان می دهد اگر رنگ پوست شما گرم باشد زیر نور مهتابی و فلورسنت سبز به نظر خواهید رسید. به هیچ وجه برای پوشاندن لکه های خود از آرایش زیاد استفاده نکنید. بسیاری از کرم پورد ها در نور صورت شما را سبز می کنند بنابراین سعی کنید از کرم پودر های یکنواخت استفاده کنید البته به میزان لازم!

بهترین لبخندتان را بشناسید با اینکه همه لبخندها در یک محل (دهان) ایجاد می شود اما بعضی از لبخندها موجی روی صورتتان ایجاد می کند که باعث می شود چشمتان هم احساستان را ابراز کند. اگر حال و حوصله ندارید و دلیل هم برای خندیدن نمی بینید وقتی کسی لنز دوربین را به سمتتان می گیرد یک لبخند مصنوعی بزنید مطمئن باشید که همین لبخند یخ زده عکستان را زیبا خواهد کرد. بنابراین لبخند را فراموش نکنید.

بیشتر بدانید از فتوجنیک شدن

۱. نه گفتن به چشم‌های بسته در عکس

برای اینکه ببنیم چگونه خوش‌ عکس باشیم، بهتر است اول چشمانتان را کاملا باز کنید. برای غلبه بر این حالت لازم است از عکاس بخواهید تا سه بشمارد. شما چشم‌های خود را می‌بندید و بلافاصله قبل از گفتن آخرین عدد آنها را باز می‌کنید. دیگر اثری از چشم‌های نیمه‌باز یا بسته نخواهد بود!

۲. دلیل بدعکس بودن‌تان را پیدا کنید

واضح است که هر وقت سر و کله‌ی دوربین‌ها پیدا می‌شود، همه‌ی ما مضطرب و بی‌قرار می‌شویم پس چرا از قبل در این‌باره کاری انجام ندهیم؟ به عکس‌های قبلی خود نگاه کنید و ببینید کدام را دوست دارید و از کدام‌ خوش‌تان نمی‌آید. الگوی عکس‌های خوب‌تان را پیدا و آن را تکرار کنید.

۳. موهای درخشان

اگر دل‌تان می‌خواهد موهای براقی داشته باشید اسپری‌های براق‌کننده‌ی مو می‌توانند در لحظه‌ی آخر به کمک شما بیایند تا در عکس‌ها بدرخشید.

۴. گردن‌‌تان را بکشید و سر‌تان را بالا نگه دارید

می‌خواهید بدانید که چگونه خوش‌ عکس باشیم ؟ اول اینکه تا جایی که ممکن است سرتان را بالا نگه دارید. برای اینکه در عکس غبغب نداشته باشید کمی گردن‌تان را بکشید و صورت‌تان را جلو بیاورید. زاویه‌های عجیب و غریب به صورت‌تان ندهید بلکه سر‌تان را کمی بالا بگیرید. به جای خیره شدن به دوربین به نقطه‌ای در بالای آن نگاه کنید، این نکته به شما یادآوری خواهد کرد که چانه‌‌تان را نیز بالا بگیرید.

۵. آرایش متناسب 

دقت کنید اگر کرم‌پودری که استفاده می‌کنید برای پوست شما زیادی روشن باشد در مقابل نورِ فلاش خیلی مشخص خواهد شد. رنگ پوست صورت‌‌تان را با گردن‌تان یکی کنید و اگر رنگ متفاوتی دارد لایه‌ی نازکی از کرم پودر را روی گردن‌تان بزنید.

۶. ریمل و فرمژه 

راه دیگری که به ما می‌گوید چگونه خوش‌ عکس باشیم، اینست که به چشمان‌مان رسیدگی بیشتری کنیم. استفاده از ریمل و فرمژه چشمان شما را که مرکز توجه یک عکس هستند بازتر نشان می‌دهد. برای جلب نظر دیگران به عکس‌تان، لازم است اثرگذاری چشمان‌تان را به حداکثر برسانید. چشمان بازتر نور بیشتری را جلب می‌کند و چشم شما برق خواهد زد.

۷. ژست‌های بازیگران روی فرش قرمز را بگیرید

شاید دیده باشید که یک بازیگر ژست به‌خصوصی را در عکس‌هایش تکرار می‌کند. می‌توانید بالا تنه را اندکی کج کنید تا بین بالا و پایین بدن‌تان زاویه‌ای ایجاد شود. می‌توانید دست راست خود را روی پهلو قرار دهید تا حالتی جذاب پیدا کنید. همچنین می‌توانید صورت خود را به سمت دوربین ببرید.

۸. الگوبرداری کنید

عکس‌های محبوب‌تان را جدا و با دقت به آنها نگاه کنید. الگوی خاصی در آنها می‌بینید؟ آیا وقتی از زاویه‌ی خاصی به دوربین نگاه می‌کنید خوش‌عکس‌تر می‌شوید؟ یا وقتی با حالت خاصی لبخند می‌زنید؟ سعی کنید دفعه‌ی بعدی که عکس می‌گیرید بهترین حالت خود را تکرار کنید.

۹. زبان پشت دندان

از این ترفند قدیمی استفاده کنید و زبان‌تان را پشت دندان‌های‌تان فشار دهید تا خنده‌‌تان زیادی کشیده نشود و مصنوعی به نظر نیاید.

۱۰. وسیله‌ای به دست بگیرید

بسیار خب لازم نیست همیشه سبیل و پاپیون مقوایی در دسترس شما باشد. می‌توانید ایده‌ی در دست داشتن وسایل اطراف (لیوان، گل) یا حتی موهای‌تان را به یاد داشته باشید تا دست خالی بودن‌تان به شما ظاهری ناآرام و مصنوعی ندهد.

۱۱. از زاویه بالا عکس بگیرید 

دوربین را حتی اگر شده اندکی زاویه‌دار بگیرید، با این ترفند عکس بهتری خواهید داشت. اگرچه الزاما توصیه نمی‌کنیم که بی‌وقفه سلفی بگیرید، اما می‌توانید با دوربین گوشی‌تان بهترین زاویه را برای عکسی که قرار است بگیرید پیدا کنید.

منبع:persianv.com

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

 کلیک کنید: مشاهده مطالب جدید و داغ امروز 

♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *