صفحه اصلی / خبرهای داغ / ۳۰ نکته عرضه اولیه توسعه و عمران امید : پیش‌بینی «ثامید»

۳۰ نکته عرضه اولیه توسعه و عمران امید : پیش‌بینی «ثامید»

عرضه اولیه ثامید یا عرضه اولیه شرکت توسعه و عمران امید با نماد ثامید ، یکی از عرضه اولیه های پیش رو در سال ۹۹ است که روز ۴شنبه ۱۹ شهریور انجام می شود. زمان عرضه اولیه ثامید ، ۱۹ شهریور است و سقف قیمتی سفارش عرضه اولیه ثامید در گزارش بورس، ۱۷۵۰ ریال اعلام  شده است. ،با فرض مشارکت ۵.۵ میلیون کد سهامداری در عرضه اولیه ثامید ، انتظار می رود ۱۰۶۰ سهم به هر کد تعلق بگیرد و در نهایت ۱۹۰ هزار تومان نقدینگی نیاز دارد.

این گفتار، شما را با توسعه و عمران امید که بزودی عرضه اولیه خواهد شد، آشنا می کند. اطلاعاتی که در زیر میخوانید، مربوط به گزارش عملکرد ۱۲ ماهه هیات مدیره ثامید به مجمع عمومی است که اخیرا روی کدال منتشر شد. ستاد فرمان اجرایی حضرت امام، قبلا شرکت بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) را عرضه اولیه و سهامی عام کرد.

عرضه اولیه ثامید

اطلاعیه فرابورس در شامگاه ۱۶ شهریور ۹۹ مبنی بر عرضه اولیه ثامید

شرکت توسعه و عمران امید در ۴ اسفند سال ۱۳۷۷ ثبت شد و ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به شرکت گروه توسعه ساختمان تدبیر است. قبلا به عزیزان گفتیم که ۴ غول سرمایه گذاری ایران شامل: سرمایه گذاری تامین اجتماعی (ِشستا)،  سرمایه گذاری پتروشیمی (پترول)، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) و سرمایه گذاری تدبیر، از جمله شرکت های سرمایه گذاری بزرگ بورس هستند که پرتفو بورسی و غیر بورسی ارزشمندی داشته که کاندیدای عرضه اولیه در سال ۹۹ وسال ۱۴۰۰ است.

فهرست ۶۰ شرکت غیر بورسی وغدیر که کاندید عرضه اولیه تا اسفند ۱۴۰۰ هستند را در این لینک تماشا کنید. سهم ثاخت از سهام خوب ساختمانی نیز شرکت‌هایی چون تیسا کیش را دارد که می تواند عرضه اولیه آینده باشد.

این شرکت نیز واحد عمران و ساختمان سازی شرکت ساختمان تدبیر است. موضوع فعالیت ثامید ، سرمایه گذاری در فعالیت های اقتصادی در زمینه کشاورزی و فعالیت های عمرانی اعلام شده است. اولویت سرمایه گذاری های ثامید در اموال و دارایی های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام است. دفتر اصلی ثامید در اتوبان حقانی تهران و دارای شعبی در مشهد، تبریز، اصفهان و کرج و خوزستان نیز می باشد.

طبق صورت های مالی سالی مالی منتهی به ۳۰ آذر ۹۹ ثامید، شاهد افزایش ۸۸ درصدی درآمدهای عملیاتی ۱۲ماهه ۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل و هم چنین افزایش ۱۵۴ درصدی سود ناخالص ۱۲ ماهه ۹۸ به نسبت مدت مشابه سال قبل و هم چنین افزایش ۱۳۷ درصدی سود عملیاتی هستیم.

تابلوخوانی ثامید

تابلو معاملاتی شرکت توسعه و عمران امید را در زیر مشاهده می‌کنید که وضعیت پیش از عرضه اولیه را نشان می دهد و همان طور که گفتیم، باید منتظر اطلاعیه شرکت بورس تهران باشیم تا تکلیف سقف قیمتی و درصد عرضه اولیه ثامید را مشخص کند. ثامید، یک شرکت کوچک نیست. ۳۵ میلیارد و ۳۱۷ میلیون قطعه سهم دارد و در گروه املاک و مستغلات قرار دارد. از این گروه شاهد عرضه اولیه ثبهساز بودیم. ثاخت، ثفارس و ثمسکن از هم گروهی های ارزشمند ثامید هستند که برای سهامداران بلند مدتی توصیه می شود.

عرضه اولیه ثامید

تابلو معاملاتی ثامید در بازار دوم بورس در گروه املاک

سرمایه ثامید و ترکیب سهامداران ثامید

طبق گزارش فعالیت ۱۲ ماهه هیات مدیره ثامید به مجمع که در سال ۹۹ روی کدال منتشر شد، سرمایه ثبت شده شرکت توسعه و عمران امید به مبلغ ۲۸۰۵ میلیارد ریال منقسم به ۲۸ میلیون سهم ۱۰۰ هزار ریال با نام است.

ترکیب سهامداران عمده ثامید به شرح زیر است که پس از عرضه اولیه و متعادل شدن خرید و فروش سهام ثامید از نیمه دوم سال ۹۹ به بعد، با مراجعه به سامانه tsetmc.com در جریان جدید ترین ترکیب سهامداران بالای ۱ درصد قرار خواهیم گرفت. شرکت گروه توسعه ساختمان تدبیر، اکثریت سهام را در اختیار دارد. شرکت بهساز کاشانه تهران، شرکت رویال ساختمان آریا، شرکت توسعه آینده پارس، شرکت توسعه و عمران نوآوران، از دیگر سهامداران ثامید هستند.

عرضه اولیه ثامید

ترازنامه مقایسه ای پایان سال مالی منتهی به ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۶ ثامید. اطلاعات جدید را در کدال مشاهده کنید

چشم انداز شرکت ثامید ، حضور در بین ۵ شرکت برتر صنعت ساختمان ایران در سال های آینده است از لحاظ تولید و عرضه با کیفیت ترین محصولات. از جمله مهم ترین فعالیت های شرکت توسعه و عمران امید بایستی به اخذ پروانه ساختمانی برای املاک خریداری شده اشاره کرد. ثامید دارای ۳۳ پروژه در تهران است. ۴ پروژه در اصفهان و ۸ مورد در مشهد و ۲ مورد در کرج. در کل، ۲۷ پروژه ثامید به صورت مشارکتی انجام می شود. ۳۱ پروژه نیز در سال های اخیر در فاز مطالعاتی زیر نظر دارد.

بر اساس گزارش افشای اطلاعات با اهمیت شرکت توسعه و عمران امید که ۴ شهریور ۹۹ روی کدال منتشر شد، مالیات عملکرد ثامید در سال های ۹۵ تا ۹۷ تسویه شده و برگ قطعی سال ۹۵ و۹۶ دریافت شده و نسبت به اخذ برگ قطعی سال ۹۷ نیز اقدام کرده است. این خبر مهمی برای عرضه اولیه ثامید و سهامداران جدید این شرکت است که از نظر مالیاتی، شرکت با بدهی خاصی روبرو نیست.

عرضه اولیه ثامید

گزارش وضعیت مالیاتی ثامید در شهریور ۱۳۹۹

درباره عرضه اولیه ثامید

پس از انتشار اطلاعیه عرضه اولیه ثامید در بورس در نیمه دوم سال ۹۹، با توجه به انتشار امیدنامه پذیرش در نیمه اول سال ۹۹، به موارد زیر دقت کنید:

 • ثامید را با پول مازاد خریداری کرده و حداقل ۱۲ ماه سهامداری کنید.
 • ثامید با سقف قیمتی ۱۷۵ تومان عرضه اولیه می شود و از روز شنبه ۲۲ شهریور ۹۹ روی ۱۸۴ تومان بازگشایی و نخستین روز معاملاتی ثامید در فرابورس خواهد بود. به نظر می رسد با توجه به اصلاح ۲۰ درصدی شاخص کل در چند هفته اخیر، ثامید تا ۵۰ درصد یعنی ۲۶۰ تومان کار سختی در پیش نخواهد داشت. ثامید را حداقل تا ۱۰۰۰ تومان سهامداری کنید.
 • برای کل اعضا خانواده کد بورس و دسترسی معاملات انلاین گرفته تا سهمیه شما در عرضه اولیه ثامید و دیگر عرضه اولیه ها افزایش یابد.
 • عرضه اولیه ثامید از گروه تدبیر است. باید منتظر دیگر عرضه اولیه های ستاد اجرایی فرمان امام و بنیاد مستضعفان در سال ۹۹ و سال ۱۴۰۰ باشیم.
 • تا اخر اسفند ۱۴۰۰، ۱۴۰ عرضه اولیه داریم. لذا نقدینگی لازم را تدارک ببینید.
 • چون ثامید در گروه املاک است، این گروه آینده درخشانی خواهد داشت و در پرتفو، داشتن یک سهم سیمانی و املاکی، به بلند مدتی ها توصیه می شود. سهامداری خود را تحت تاثیر اصلاح موقتی شاخص کل از ۲ میلیون واحد به ۱.۵ میلیون واحد قرار ندهید.
 • احتمالا تا ۳ هفته پس از عرضه اولیه ثامید، صف خرید میلیونی آن پابرجا باشد.
 • اگر نمی خواهید پرتفو اصلی شما با عرضه اولیه های کوچک و بزرگ، شلوغ شود، دسترسی معاملات آنلاین از دیگر کارگزاری های کشور دریافت کنید که محدودیتی نداشته و رایگان است و نیاز به ثبت نام مجدد سجام ندارد.
 • سایت شرکت توسعه و عمران امید در نشانی omidcdco.ir قرار دارد.
عرضه اولیه ثامید

تصویر ایندکس سایت شرکت توسعه و عمران امید

اگر در زمینه ساخت و ساز فعالیت دارید، می توانید در پروژه های در دست اجرا و آینده شرکت توسعه و عمران امید همکاری و مشارکت کنید. در سایت ثامید، درباره ۵ پروژه به نام: امید کارون اهواز، پروژه رسالت مشهد، پروژه رزشن نشنال، پروژه مهتاب و پروژه ولنجک ۹ اطلاعاتی ارائه شده است که برای اطلاع سهامداران از پروژه های در دست اجرای این شرکت، نکات خوبی را ارائه می کنید.

انتظار داریم کلیه سهام گروه املاک و مستغلات در بورس و فرابورس در بازه ۱۲ ماه آینده، رشد خوبی داشته و جاماندگی از رشد را که در نیمه نخست سال ۹۹ با آن روبرو بودند، در یک سال آینده جبران کنند. لذا گزینه های هوشمندانه ای برای سهامداری بلند مدت بوده و افزایش قیمت زمین و مصالح ساختمانی در سراسر کشور، سبب شناسایی سود خوبی برای پروژه های ساختمانی این شرکت ها به خصوص ثامید در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ شمسی خواهد بود.

عرضه اولیه ثامید

فهرست هم گروهی های ثامید از گروه انبوه سازی و املاک و مستغلات در تاریخ ۱۶ شهریور ۹۹. این قیمت ها در ۱۶ شهریور ۱۴۰۰۰ شمسی خاطره می شود

بورس مسکن با سرمایه ۵۰۰۰ میلیارد تومان و بورس بین المللی ایران در کیش در نیمه دوم سال ۹۹، می تواند محرک خوبی برای بازار سرمایه کشور و مشارکت هموطنان در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز دولتی و خصوصی باشد. عرضه مسکن در بورس کالا نیز سبب افزایش قیمت سهم «کالا» در بلند مدت خواهد شد و خبر خوبی است.

افزایش سرمایه ۷۷۰۰ درصدی آذرآب (فاذر) که مرداد ۹۹ روی کدال منتشر شد بر اساس تجدید ارزیابی دارایی های این شرکت صنعتی ایران نشان داد که باید سهامداری کرد تا لذت افزایش سرمایه های شیرین هزاران درصدی را پس از مدت ها سهامداری روی سهم خود، ببریم. بسیاری از شرکت های بورسی، کاندید افزایش سرمایه از سال ۱۴۰۰ به بعد هستند.

درس، تلفن و سایت شرکت توسعه و عمران امید

 • آدرس شرکت توسعه و عمران امید: تهران، میدان آرژانتین، خیابان شهید احمد قصیر، بخارست هفتم شماره بیستم
 • تلفن سهامداری شرکت ثامید: ۰۲۱۸۸۷۳۹۴۸۳
 • فکس ثامید: ۰۲۱۸۶۰۴۵۶۹۱

[حتما بخوانید: درباره عرضه اولیه قریب الوقوع شرکت نفت ستاره خلیج فارس]


منبع سایت rooziato

مطالب و خبرهای این سایت بدون دخالت انسانی و فقط توسط نرم افزار از سایت های ایرانی گرداوری میشود. منبع هر مطلب در زیر آن درج شده است. اگر اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام : robot_post

درباره سهراب

این مطالب را نیز ببینید!

بیوگرافی و تصاویر دیدنی از فاطمه گودرزی [داگل خانم سریال ایلدا]

فاطمه گودرزی متولد نوزدهم تیر ماه سال چهل و دو در تهران است. پدر و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *