کیمیا گیلانی مجری تلویزیون و رتبه یک دکتری کیست؟ + اینستاگرام

سایت جدولیاب نوشت:

کیمیا گیلانی متولد ۱۲ مرداد ۱۳۷۱ در تهران، مجری است، فارغ التحصیل فوق لیسانس رشته مدیریت صنعتی از دانشگاه شهید بهشتی می باشد که در کنار اجرا نویسندگی هم می کند و می گوید عاشق بچه هاست. کارمو از سال ۱۳۸۰ وقتی ۹ ساله بودم از برنامه امیدهای ایران شبکه جام و جم شروع کردم تا اینکه بصورت جدی از سال ۸۵ در ۱۴ سالگی با برنامه نردبان ادامه دارد. او به مدت ۵ سال در برنامه نردبان اجرا می کرد. گیلانی از سال ۱۳۹۱ که ۲۰ ساله بود اجرا و بازیگری برنامه رنگین کمان را بدست گرفت و علاوه بر اینکه دیده شد مدتی بعد نویسندگی را نیز برعهده گرفت. کیمیا گیلانی هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

شهرت در رنگین کمان

در برنامه رنگین کمان قرار نبود که جای خاله نرگس بیایم حتی در برنامه، ایشان عمه من هستند و من به ایشان عمه نرگس می گویم. ایشان به عنوان مجری و دانای کل بودند که نقش خودشان را دارند و من هم نقش یک بچه، بنابراین خیالم راحت بود که قرار نیست رقابتی باشد. از اول هم که می خواستم وارد شوم از ایشان اجازه گرفتم و راهنمایی خواستم و عنوان کردم که نیاز به کمک از طرف او را دارم

کیمیا گیلانی مدرک بازیگری را از موسسه کارنامه دارد و از مرکز آموزش های سینما نیز دوره فن و بیان و مدیریت ارتباط با مخاطبین را گذرانده است‌. او در هنر دوبله هم از فنی حرفه ای مدرک گرفته است. همیشه در بچگی در ذهنم این بود که نویسندگی کار سختی است و زنگ های انشاء از فکر اینکه چه بنویسم دلهره داشتم. قدم به قدم شروع به نوشتن کردم و متن هایم اصلاح و مقایسه می شد و کم کم راه افتادم و کارهای بیشتر بهم پیشنهاد شد. سپس مدتی برای برنامه فتیله و هم برای رنگین کمان میی نوشتم.

خیلی قدیم تر چند کار انجام دادم که در آنها نقش کودک و نوجوان داشتم که یکی از انها تله فیلم هیچکس برای شبکه دو بود. بازی سریال مناسبتی روزهای بزرگ را هم در کارنامه کاری ام دارم در کل بازیگری را دوست دارم چون شیرین است.

فعالیت در رشته تحصیلی

دوست دارم که در کارم از رشته تحصیلی ام هم استفاده کنم، این همه درس خوانده ام و همیشه در دانشگاه معدل الف بوده ام. برای ارشد کنکور ندادم و با شرط معدل وارد شدم. با اینکه سخت کار می کردم ولی به خوبی درس می خواندم چون خودم انتخاب رشته کردم و به همین دلیل حتما از رشته ام استفاده خواهم کرد

خواننده و بازیگر مورد علاقه

من همیشه زنده یاد مرتضی پاشایی را دوست داشتم و کنسرت هایش را می رفتم، کارهای محسن یگانه را هم دوست دارم. در مورد بازیگران هم، من شهاب حسینی را دوست دارم و شخصیت خوبی دارند و کارهای ماندگاری بازی کرده اند.

خودم از بچگی فتیله را دوست داشتم همانطور که از بچگی ام کلاه قرمزی را هم دوست داشتم، معتقدم که تم این برنامه ها را با هم فرق می کند. در کار طنز خیلی دوست دارم با مهران مدیری کار کنم، کار آقای سهیلی زاده و سیروس مقدم هم خیلی خوب است و باید خوش شانس باشید که با اینها کار کنید.

تاسیس موسسه فرهنگی

خانم گیلانی در سال ۱۳۹۸ موسسه فرهنگی هنری به نام سرزمین هنرهای کیمیا را تاسیس کرد و خود بعنوان مدیرعامل اداره آن را برعهده دارد.

اینستاگرام کیمیا گیلانی

dr.kimiagilani

عکس های کیمیا گیلانی

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *