کدام بازیگران بالیوود، گیاه خوار یا وگان هستند؟

سایت جدولیاب نوشت:

این یک واقعیت آشکار است که در دنیای امروز رژیم گیاه‌خواری یا وگان در حال فزونی یافتن است و هر روز بر تعداد گیاه خواران و طرفداران این رژیم غذایی به طرز قابل توجهی اضافه می‌شود. حساسیست در انتخاب نوع غذایی که می خوریم یکی از بزرگترین عوامل موثر در کاهش اثر کربن و کمک به محیط زیست است، اما همچنین یک لیست بی پایان از فواید رژیم های گیاهی برای سلامتی بدن وجود دارد. بسیاری از چهره‌های مشهور در بالیوود و هالیوود وگان شده و به رژیم گیاه خواری روی آورده‌اند. وقتی پای سلامتی و تناسب اندام در میان باشد شاید بازیگران و سلبریتی‌ها تاثیرگذاراترین افراد باشند چراکه غالبا بدن آنها روی فرم است و متناسب هستند.

همان اندازه که ورزش کردن حائز اهمیت است، رژیم غذایی هم قطعا مهم است چراکه سوخت مورد نیاز بدن را تامین می کند. غذایی که سلبریتی‌ها می‌خورند تا خوش اندام و متناسب باشند همیشه مورد توجه بوده است. اگرچه بسیاری از مربی‌های تعذیه بر اهمیت گنجاندن گوشت در رژیم غذایی تاکید دارند اما بسیاری از سلبریتی‌ها برای متناسب بودن، گوشتخواری را ترک کرده‌اند.  درهر حال برخی از این سلبریتی‌ها به دلایل متعددی همچون رواج گیاه خواری، سالم بودن آن و حمایت از حیوانات به این نوع رژیم غذایی روی آوردند و آن را به عنوان یکی از قوانین زندگی‌شان جای انداخته‌اند. در اینجا قصد داریم برخی از چهره‌های برجسته سینمای هند را که گیاه خوار هستند و مواد گوشتی هیچ جایی در رژیم غذایی‌ آنها ندارد به شما معرفی کنیم.

شیلپا شتی
این مدل، بازیگر و یوگی طرح بالیوود به شدت طرفدار سالم زندگی کردن است. وقتی از او سوال شد که چرا رژیم گیاه خواری ا انتخاب کرده است در پاسخ گفت: « در ابتدا می خواستم اثر کربن خودم را در محیط زیست کاهش دهم. طی این سال‌ها، من متوجه شده ام که پرورش دام برای غذا ، نه تنها جنگل ها را نابود کرده بلکه بزرگترین منبع انتشار دی اکسید کربن ، متان و اکسید نیتروژن نیز بوده است. اینها عمدتاً عامل تغییرات آب و هوایی هستند که سیاره ما تجربه می کند.» در حالی که این ستاره ۴۵ ساله صد در صد گیاهخوار نیست اما بارها در مورد گیاهخواری خود صحبت کرده و به دلایل سالم بودن این رژیم غذایی حامی گیاه خواری است. او در یکی از پست‌های اینستاگرامی خود چنین نوشته است: « پیروی از رژیم گیاهخواری نه تنها برای حیوانات مفید است ، بلکه در واقع می تواند ما را در برابر بیماری های قلبی، دیابت، چاقی محافظت کند و می تواند باعث بهبود و همچنین معکوس سازی سلامت قلب و عروق و برخی بیماری های مهم شود.» پست شتی ویدئویی از انتخاب کلم تازه از یک مزرعه را نشان داد. وی پست خود را با این جمله به پایان رساند : “هر انتخاب یک نتیجه دارد، مطمئن شوید که گزینه درستی را انتخاب کرده اید”.

کانگانا رانات
نام کانگانا رانات با فعالیت‌های اجتماعی و حمایت از حقوق حیوانات بیگانه نیست. صحبت‌ها و نظرات او در درخصوص گیاه خواری نشان می‌دهد که هم به لحاظ اخلاقی و هم به خاطر محیط زیست طرفدار این نوع رژیم غذایی است. کانگانا رانات که سالهای سال گوشت خوار هم بوده درمورد دلیل تغییر رژیم غذایی‌اش به گیاه خواری صحبت کرده است.
او در این باره چنین گفت: «گیاهخواری به عنوان یک شیوه زندگی ریشه عمیق در اخلاق هند دارد. من به وگان بودن روی آوردم و این اتفاق تفاوت بسیاری در زندگی من ایجاد کرده است.و من اکنون بسیار خوشحالم.» این بازیگر پرحاشیه هندی در مورد اینکه چرا مصرف لبنیات را هم متوقف کرد چنین گفت: “وقتی تصمیم گرفتم گیاهخوار شوم، فهمیدم که مصرف لبنیات با من سازگار نیست و به من اسیدیته می دهد. از این رو، من به وگان بودن روی آوردم و این باعث ایجاد تغییرات زیادی در زندگی من شده است.»

سونام کاپور
سونام کاپور بیش از دو سال است که از یک رژیم غذایی گیاهی پیروی می کند و اخیراً به طرفداران گیاهخواری و گیاهخواران هشدار داده است که از وجود ید در رژیم های غذایی خود اطمینان حاصل کنند. کاپور که در چند مورد با سازمان PETA (حمایت از حیوانات) همکاری کرده است، گفت : «من چهار یا پنج سال پیش خوردن گوشت را کنار گذاشتم. آنچه اخیرا برای من اتفاق افتاده این است که من مصرف شیر و محصولات شیر را متوقف کرده ام.»

نیها دوپیا
نیها دوپیا چندی پیش به خاطر همکاری با سازمان «پیتا» برای راه اندازی کارت تخفیف به وگان‌ها، تبدیل به چهره تبلیغاتی آنها شد. نیها دوپیا معتقد است با گیاه خواری می‌توان از حیوانات و محیط زیست محافظت کرد. این بازیگر و مدل هندی در مصاحبه‌ای درباره رژیم خود گفت: “من متوجه شدم که فواید خوردن غذاهای گیاهی شامل احساس با انرژی بودن و موفقیت در کنترل وزن است.”

ریچا چادا
ریچا چادا بازیگر بااستعداد زن هندی با جهشی از گیاهخواری به وگان تبدیل شده است. او همچنین در آگهی های تبلیغاتی گیاهی PETA ظاهر شده است و به عنوان بخشی از کار خود برای حقوق حیوانات، در بسیاری از پناهگاه های حیوانات خود را درگیر کرده است. او می‌گوید: «من به شدت توصیه می کنم تغییر به رژیم وگان را تجربه کنید. خوب عمل کنید، خوب باشید و خوب به نظر برسید. امیدواریم که با هم بتوانیم روی این سیاره که مال همه ماست با صلح درکنار و حتی با دیگر موجودات و گونه‌های زیبا هم زندگی کنیم.» او همچنین در مورد چیزهایی که خوردن آنها لذت می برد، گفت:” من همچنین مقدار زیادی خوراکی‌های سبز، سبزیجات و میوه ها می‌خورم.»

مالایکا شراوات
این بازیگر خوش اندام هندی در سال ۲۰۱۱ به عنوان جذاب‌ترین وگان «پیتا» معرفی شد. شراوات که مدتی است حضور او در سینما کم رنگ شده در خصو گیاه خواری چنین گفت: «اگر قرار باشد بهترین چیز در مورد وگان بودن را انتخاب کنم، وجدان پاک من است. این بازیگر ۴۳ ساله در مورد افرادی که فکر می کنند گیاهخواری یک گرایش است نظرات جدی دارد. او گفت ، «گیاهخواری یک مد نیست، بلکه یک انتخاب سالم و سبک زندگی است.»

آیشا تاکیا
این بازیگر زیباروی هندی که بیشتر به خاطر بازی در فیلم‌های «دیل مانگه مور» «وانتد» معروف است مدت‌هاست از سینما دور شده است. آنچه که خیلی‌ها درمورد این بازیگر معروف نمی‌دانند این است که او یکی از بزرگترین حامیان حیوانات است و البته که وگان هم می‌باشد. این بازیگر ۳۴ ساله بعد از اطلاع پیدا کردن از سوء استعمال در صنعت تخم مغ و لبنیات به رژیم گیاه خواری روی آورد و از محصولات حیوانی برای همیشه خداحافظی کرد. وی در مورد تصمیم خود گفت: «وگان بودن چیزی است که زندگی من را به شدت تغییر داده است. من به آن اعتقاد دارم و الان هر روز با این سبک زندگی می کنم.»

جکلین فرناندز
بازیگر سریلانکایی بالیوود در سال ۲۰۱۳ گوشتخواری و استفاده از لبینات را ترک کرد و این بدان معناست که ۷ سال از وگان شدن جکلین فرناندز می‌گذرد. او طفدار غذاهای سالم و ارگانیک است و به همین دلیل فقط غذاهای گیاهی استفاده می‌کند و صاحب رستورانی در بمبئی است که فقط غذاهای گیاهی در آنجا سرو می‌شود. علاوه بر این، فرناندز سعی داشته است. جکلین برای کمک به ممنوعیت استفاده از کالسکه های با اسب در بمبئی تلاش کرده و علناً با ظلم به حیوانات مخالف است. او در حال حاضر مشغول فیلمبرداری در پروژه ای به نام “Attack” است که یک تریلر اکشن زبان هندی با بازی جان آبراهام و آجی کاپور در کنار فرناندز در نقش های اصلی است. نویسندگی و کارگردانی آن را لاکشیا راج آناند بر عهده دارد.

شاهد کاپور
شاهد کاپور به عنوان یک پسر شکلاتی شروع به کار کرد و بعداً در آثار جدی و متفاوت‌تری حضور یافت. او با گذشت زمان روی تناسب اندام خود کار کرد که اغلب در فیلم هایش و در شبکه های اجتماعی قابل مشاهده است. اما آیا می دانید این بازیگر یک گیاهخوار تمام عیار است؟ بله ، شاهد کاپور بعد از خواندن کتاب « Life is Fair »‌ نوشته برایان هینز که پدرش پانکاچ کاپور به او هدیه داده بود، از خوردن گوشت صرف نظر کرد. وی در سال ۲۰۱۱ به عنوان جذاب‌ ترین گیاهخوار آسیا انتخاب شد.

سوناکشی سینها
سوناکشی سینها بازیگری است که همیشه حامی حیوانات بوده و به همین دلیل وگان شده است. او می خواهد ظلم به حیوانات پایان یابد و تمام تلاش خود را برای این کار انجام می دهد. سینها که با فیلم موفق «دابانگ» وارد بالیوود شد پس از روی اوردن به رژی گیاه خواری وزن قابل توجهی کم کرد و تناسب اندام خود را بدست آورد. سوناکشی سینها از کودکی با چاقی‌اش مجادله داشته است. این بازیگر اعتراف کرد که رژیم وگان به تقویت متابولیسم وی کمک کرده است.

آمیتاب بچن
یکی از خوش‌ اندام ‌ترین بازیگران بالیوود حتی در سن ۷۸ سالگی قطعا کسی نیست به جز آمیتاب بچن، شاهنشاه بالیوود و دلیل این تناسب اندام کاملا مشخص است. بچن بزرگ گیاه خوار است و به هیچ عنوان گوشت استفاده نمیکند. او سبک زندگی سالمی دارد. سیگار نمی‌کشد و مشروبات الکلی استفاده نمی‌کند. به همین خاطر است که در طی روز فعالیت‌های زیادی دارد و حتی در این سن آدم بسیار فعالی است. «پیتا» بارها او را به عنوان جذاب‌ترین فرد گیاهخوار معرفی کرده است.

عامر خان
عامر خان معروف به آقای بی عیب و کمال گرای بالیوود است و این حقیقت بر هیچ کس پوشیده نیست اما شاید خیلی‌ها ندانند که این بازیگر موفق و مشهور هندی، وگان و گیاه خوار است. او گوشت و محصولات لبنی به هیچ عنوان استفاده نمی کند و تمام اینها به لطف همسرش کیرن رائو در زندگی او اتفاق افتاده است. همسرش یک ویدئو به او نشان داد و عامر خان متوجه شد که گوشت با بدن او چه می‌کند و همان موقع تصمیم گرفت مصرف گوشت را قطع کند. شگفت آور بببیند با وجود اینکه وگان است چه سیکس پکی دارد.

انوشکا شرما
انوشکا به دلیل جالب و بامزه‌ای به رژیم گیاه خواری روی آورد. او به خاطر سگ خانگی‌اش، دود، که بوی گوشت و غذاهای غیرگیاهی را دوست ندارد گیا خوار شد و از این تصمیمش بسیار خوشحال است. چند روز قبل بومی پدنکار بازیگر توانمند بالیوود هم اعلام کرد گیاه خوار شده که انوشکا در پیامی ورود او به کلوپ وگان‌های بالیوود را تبریک گفت و این تصمیم او را تحسین کرد. بومی در ایام قرنطینه تصمیم گرفت که گوشت خواری را ترک کند.

جان آبراهام
جان آبراهام یکی از خوش اندام‌ترین و فیت‌ترین بازیگران بالیوود است و به داشتن فیزیکی مناسب، ورزشکاری و تنومند معروف است اما آیا می دانستید او بدون مصرف گوشت این تناسب اندام را دارد؟ بله، جان آبراهام گیاه خوار است. او با حیوان ستیزی مخالف است و مصرف گوشت در رژیم غذایی‌اش را دوست ندارد.

عالیا بات
عالیا بات جزء جوان‌ترین سلبریتی‌های کلوپ گیاه‌خواران بالیوود است. مدت زیای از گیاه خوار شدن او نمی گذرد و البته باید گفت که او از سبک زندگی قبلی‌اش هم لذت می‌برد اما نهایتا آن را کنار گذاشت و گیاه خوار شد. پدر عالیا بات، ماهش بات گیاه خوار است و خیلی خوشحال شد که دخترش هم به این رژیم غذایی روی آورده است.

همچنین بسیاری از سلبریتی‌های دیگر همچون کارینا کاپور، راج کومار رائو، ویدیا بالان، سونو سود، کارتیک آرین نیز گیاه خوار هستند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *