صفحه اصلی / خبرهای داغ / چرا بعضی ها تا بالش خود را بغل نکنند خواب شان نمی برد؟

چرا بعضی ها تا بالش خود را بغل نکنند خواب شان نمی برد؟

بسیاری از ما هنگام خواب تا بالش عزیزمان را بغل نکنیم خواب مان نمی برد. اگر شما هم از این دسته هستید باید بدانید که این عادت گرچه ممکن است ربطی به مدل خوابیدن مان در دوران کودکی به حالت جنینی داشته باشد، اما اینگونه نمی خوابیم تا به دوران کودکی مان برگردیم. در حقیقت پشت این عادت دلایل دیگری وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

۱- خروپف و وقفه تنفسی در خواب را کم می کند

بغل کردن بالش هنگام خواب

وقفه تنفسی در خواب نوعی اختلال خواب است که باعث می شود تنفس فرد به روانی ای که باید نباشد. این مسأله باعث می شود قطع مکرر خواب می شود، در نتیجه در طول شب دائماً از خواب بیدار می شوید، صبح احساس خستگی می کنید و تمام روز خواب آلود هستید.

عادت بغل کردن بالش هنگام خواب فواید فیزیکی هم دارد، به گونه ای که از مشکل وقفه تنفسی در خواب می کاهد. با بغل کردن بالش، تکیه گاهی برای کل بدن فراهم می شود و می توانید به پهلو بخوابید.

۲- دلتان نمی خواهد احساس تنهایی کنید

بغل کردن بالش برای بعضی هم این احساس را به وجود می آورد که انگار کسی را در آغوش گرفته اند.

درست است که همه ی ما دوست نداریم موقع خوابیدن کسی را بغل کنیم، اما وقتی دائماً احساس تنهایی کنیم و از این وضعیت هم خسته شده باشیم، به چیزی نیاز پیدا می کنیم که بتوانیم آن را در آغوش بگیریم، حتی اگر معنی اش بغل کردن یک بالش باشد.

۳- داشتن یک ارتباط و پیوند مستحکم برای شما اهمیت زیادی دارد

بغل کردن بالش یک راحتی عاطفی هنگام خواب برای شما ایجاد می کند. این حالت از خوابیدن نشان می دهد شما در حقیقت یکی از آن دست افرادی هستید که داشتن یک ارتباط و پیوند مستحکم در روابط خود، به خصوص با اعضای خانواده، اهمیت زیادی برایتان دارد. شما حاضرید برای کمک به کسانی که دوست شان دارید و برایتان مهم هستند تا آن سر دنیا هم بروید.

۴- عادت دارید موقع خواب چیزی را بغل کنید

اگر از آن دست آدم هایی هستید که برای خود یک برنامه ی مشخص درست می کنند چون برایشان مفید و کمک کننده بوده، مثل بیدار شدن حدود یک ساعت شخص یا انجام کارهایی مشخص در هنگام صبح و شب، باید بدانید که شما از آن آدم های برنامه محور هستید.

به همین دلیل اگر هر شب قبل از خواب بالش تان را بغل می کنید، معنایش این است که این هم یکی از آن برنامه های همیشگی شما است.

۵- با هجوم آوردن اضطراب میل به بغل کردن چیزی پیدا می کنید

اضطراب خوابیدن را سخت تر می کند. وقتی احساس اضطراب می کنید، بهتر است رختخواب تان را به یک نقطه ی امن و راحت تبدیل کنید. وقتی مضطرب هستید شاید برای کم کردن حس اضطراب خود به یک آغوش نیاز داشته باشید.

دیدن این ویدئو را به شما توصیه می کنیم:


منبع سایت rooziato

مطالب و خبرهای این سایت بدون دخالت انسانی و فقط توسط نرم افزار از سایت های ایرانی گرداوری میشود. منبع هر مطلب در زیر آن درج شده است. اگر اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام : robot_post

درباره سهراب

این مطالب را نیز ببینید!

مدافع سابق رئال مادرید به در اختیار داشتن و انتشار محتواهای مستهجن کودکان متهم شد

کریستوفر متزلدر مدافع سابق تیم ملی آلمان و باشگاه رئال مادرید در پرونده اتهامات مربوط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *