واکنش سید احمد خمینی به نامه فرشته حسینی چه بود؟

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره واکنش سید احمد خمینی به نامه فرشته حسینی ، بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون خواهیم داشت! با ما همراه باشید. سید احمد خمینی (متولد ۴ خرداد ماه سال ۱۳۷۷ شمسی) ، فرزند سید حسن خمینی در واکنش به اعتراض فرشته حسینی به رفتار مسئولین با مهاجران قانونی نوشت:

نامه ‌ای به مسیٔولین، دردِ هم‌وطن…
__________________________

امروز این نامه را از سرکار خانم فرشته حسینی خواندم. بسیار متأثر شدم. برای هر کس که از نزدیک درد و رنج غربت و غریبی را در چهره برادران و خواهران افغانستانی می بیند مضمون این نامه اگرچه دردآور است ولی تازه نیست.

واقعیت آن است که جمهوری اسلامی می‌تواند با اصلاح بسیاری از قوانین که ریشه در روابط گذشته بین الملل دارد بخش زیادی از مشکلات مهاجران شریف افغانستان را برطرف کند. به یاد داشته باشیم که ما با این گروه علاوه بر هزاران اشتراک انسانی، در زبان و آیین و مرام هم مشترک ایم. تاریخ، اشک ها و شادی هایمان را همراه دیده است. فداکاری این عزیزان در دفاع از انقلاب و در جنگ تحمیلی و در دفاع از حریم اهل بیت (ع) را هرگز نباید از یاد برد.

و به همین جهت به سهم خود خواستم گامی بردارم.

پس برادر عزیز و دردآشنایم جناب آقای آذری جهرمی را مخاطب می سازم.که مضمون این نامه در ارتباط با وزارت خانه ایشان است. و خواهر بزرگوارمان سرکار خانم دکتر ابتکار را به مدد می طلبم که از موضع دفاع از حقوق زنان به کمک آید. و سرور ارجمند جناب آقای دکتر روحانی رییس محترم جمهور و معاون اول بزرگوارشان دکتر جهانگیری و وزیر عزیز و محبوب امور خارجه‌ی کشورمان دکتر ظریف را به این درد قابل درمان اشارت می کنم که حل آن کمکی به ترویج زبان فارسی است. همان زبانی که از بزرگانی چون مولوی بلخی و خواجه عبدالله هراتی و صدها ادیب و سخنور خطه افغانستان برای ما بازمانده است.

پس همت کنیم و به کمک بشتابیم.

یا علی.

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *