نقطه قوت مشترک استقلال و پرسپولیس


با پشت سر گذاشته شدن دیدارهای هفته دهم (به جز یک بازی بین پرسپولیس و گل گهر)، به حساس‌ترین دیدار نیم فصل نخست می‌رسیم که به جامانده از هفته هشتم است و در آن استقلال و پرسپولیس باید به مصاف هم بروند. دیداری موسوم به شهرآورد یا دربی بزرگ پایتخت.

این دیدار در حالی دوشنبه هفته آینده برگزار می‌شود که آبی پوشان با ۹ بازی و ۱۸ امتیاز در صدر و سرخ پوشان با ۷ بازی و ۱۱ امتیاز در رده دهم جدول قرار دارند. هرچند تاریخ ثابت کرده جایگاه جدولی دو تیم هیچ تاثیری در شرایط دربی نداشته و نخواهد داشت و این بازی همیشه شرایطی متفاوت و خاص دارد، اما آنها با اختلافی ۷ امتیازی در این بازی به مصاف هم می‌روند.

یکی از وجوه مشترک دو تیم برای این بازی، استحکام در خط دفاعی و یا بهتر است بگوییم در اوج بودن دروازه‌بان‌های دو تیم است که باعث شده آنها دارای بهترین خطوط دفاعی مسابقات باشند.

پرسپولیس با تنها ۲ گل خورده در ۷ بازی بهترین خط دفاعی و استقلال با ۲ بازی بیشتر و ۲ گل خورده بیشتر، دومین خط دفاعی برتر مسابقات را دارند. این در حالی است که عملکرد دروازه‌بان‌های دو تیم بسیار به هم نزدیک است.

حامد لک در حالی به دربی رسید که در ۷ بازی ۵ بار کلین شیت کرده، ۲ گل دریافت داشته و هرگز بیشتر از یک بار در هر بازی دروازه‌اش باز نشده است. رشید مظاهری هم ۷ بار برای آبی پوشان به میدان رفته، ۵ بار کلین شیت کرده و ۲ بار هم دروازه‌اش باز شده است. مظاهری هم در هیچ بازی بیشتر از یک بار دروازه‌اش باز نشده است. تنها تفاوت این آمار در این است که مظاهری یکی از این ۲ گل را از روی نقطه پنالتی دریافت کرده که این قدری وی را در این آمار از همتای پرسپولیسی‌اش پیش می‌اندازد.

دیدار پیش روی دو تیم استقلال و پرسپولیس را در واقع می‌توان یک رقابت غیرمستقیم بین دو سنگربان آماده آنها دانست که هر دو نفر هم اولین سال حضورشان در تیم خود را تجربه کرده و از انگیزه‌های سرشاری برخوردار هستند.

مظاهری و لک از جمله دربی اولی‌های این بازی هستند و هر دو برای اولین بار فضای متفاوت این بازی را تجربه می‌کنند که البته این دربی نیز به دلیل شرایط کرونایی بدون تماشاگر و در شرایطی متفاوت با دربی‌های گذشته برگزار می‌شود.

دیدار دو تیم استقلال و پرسپولیس به جا مانده از هفته هشتم رقابتهای لیگ برتر از ساعت ۱۶:۳۵ روز دوشنبه ۲۲ دی در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی برگزار می‌شود.

منبع:مهرمنبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *