نظر عجیب مدونا نسبت به مرگ مادرش + بیوگرافی

سایت جدولیاب نوشت:

مدونا خواننده ای جنجالی است که با آثار متفاوت و رفتارهای عجیب و غریب، خود را بر سر زبان ها انداخت. مدونا امروزه طرفداران زیادی دارد و حتی خیلی از خوانندگان از جمله مایلی سایرس و بریتنی اسپیرز او را الگوی رفتاری خود قرار داده اند. در این مقاله چگونگی تبدیل شدن او به “مدونای مشهور” را بررسی می کنیم. در ۱ دسامبر ۱۹۶۳ وقتی که مدونا تنها ۵ سال داشت، مادرش به خاطر سرطان پستان جان خود را از دست داد. مدونا و مادرش رابطه نزدیکی با یکدیگر داشتند، بنابراین مرگ مادر روی دختر کوچک تاثیرات فراوانی داشت. در سال ۱۹۸۹ هنگامی که تبدیل به خواننده شده بود، در مصاحبه ای درباره مادرش به “Rolling Stone” گفت: “اگر او زنده بود من امروز فرد دیگری بودم، شخصی بودم که با کسی که در حال حاضر هستم کاملا متفاوت بود.”

مرگ مادر از مدونا یک انسان قوی ساخت
در سال ۱۹۷۸ بعد از آنکه به نیویورک نقل مکان کرد، دریافت که روزهای آسانی پیش رو ندارد و همینطور تا مدت ها شب های راحتی را نگذراند. مدونا برای رسیدن به اهدافش راه های زیادی را امتحان کرد، اگرچه خیلی از آنها نه تنها نتیجه خوبی نداشت بلکه اتفاقات بدی را نیز برای او رقم زد. برای شروع او در فروشگاه “دونات دانکین” به عنوان یک مدل برهنه مشغول شد. در طی اولین سال زندگی او در نیویورک، در پشت بام “Knifepoint” مورد تجاوز قرار گرفت. مدونا در مصاحبه ای اعتراف کرد که سال های اولیه زندگی در این شهر بزرگ برایش شامل کشمکش و جنگ بود. با این حال این همه سختی و مشکلات هنوز به اندازه از دست دادن مادرش دردناک نبود، البته بیماری و مرگ مادرش به او یاد داد که چطور با مشکلات و ناملایمات زندگی کنار بیاید. مدونا گفت: “من فکر نمی کنم که مادرم هرگز اجازه می داد که مشکلاتش زندگی اش را تبدیل به یک تراژدی کند، بنابراین من هم تلاش می کنم تا از رفتار او درس بگیرم.” مرگ زود هنگام مادر از مدونا یک انسان بدون احساس و عاطفه ساخت. مدونا در مصاحبه با “Los Angeles Time” گفت: “من می دانم که بعضی از کمبودهای احساسی و عاطفی من بخاطر از دست دادن مادرم در کودکی است. برای مثال مادران به فرزندانشان طرز رفتار درست و ادب را آموزش می دهند و من مطلقا هیچکدام از این رفتارها را نیاموخته ام.”

مرگ مادر از مدونا یک انسان عجیب ساخت
مدونادر سال ۲۰۱۶ در مصاحبه ای با مجله “Time” درباره چیزهایی که از مرگ مادرش آموخته است، گفت: “می دانم که می توانستم ضعیف و ناتوان باشم یا تنها به خودم بگویم که نگران نباش بهتر می شود اما مادرم همیشه سعی داشت کنترل اوضاع را به دست داشته باشد. اگر به من نمی گفتند که مادرم مریض است و ناگهان شاهد مرگ او می شدم، یک خیانت بزرگ در حق من بود.” در مصاحبه با “”Billboard همچنین مدونا گفته است: “می توانم بگویم که من در کنترل اوضاع توانایی مضاعف دارم. این چیزی است که همه درباره من می گویند. من نمی خواهم به سبکی زندگی کنم که نتوانم به آن افتخار کنم، مانند هر کاری که امروز می کنم: بازی در فیلم، اجرای کنسرت، نمایش و حتی تربیت فرزندانم.” مدونا ۶ فرزند دارد که البته آنها هم مانند مادرشان متفاوت رفتار می کنند. در سال ۲۰۱۶ پسر کوچکش “روکو” از تحت کنترل ماندن مادرش امتناع کرد و تصمیم گرفت با “گای ریچی” در لندن زندگی کند.

آثار مدونا تحت تاثیر مرگ مادر
بسیاری از آثار موسیقی و حتی فیلم ها و کلیپ هایمدونا تحت تاثیر مرگ مادرش است. می توان گفت آثاری که او برای ساخت آنها از مرگ مادرش الهام گرفته است تاثیرات عمیق تری روی مخاطبانش گذاشته است. مدونا برای فیلم “Truth or Dare” بر سر مزار مادرش رفت و برای ساخت موزیک ویدیو از مرگ مادرش الهام گرفت. مدونا آلبوم ۱۹۸۹ را مانند یک دعا به روح مادرش تقدیم کرد. مدونا درباره مرگ مادرش توسط سرطان اطلاعات زیادی کسب کرد و از آن برای فیلم “Evita” استفاده کرد. قطعه تصنیف عاشقانه مدونا به نام “Promise to Try” مانند یک دعا، مکالمه ای بین مدونا و مادرش بود که مخاطبان زیادی را جذب خود کرد. مدونا در مصاحبه ای با “Rolling Stone” گفت: ” وقتی یکی از عزیزانتان را از دست می دهید، مدام تلاش می کنید آنها را تبدیل به چیزی کنید که نیستند.” مدونا گفت: “قطعه “Promise to Try” برای آن است که بتوانم هر چه که بوده است را رها کنم.” این به این معنا است که مدونا همچنان نتوانسته دردی که مرگ مادرش در کودکی بر روی او گذاشته است را رها کند.
منبع: biography

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *