نحوه فعالیت ادارات دولتی و خصوصی در تعطیلات دو هفته ای آذر ۹۹ به چه صورت است؟

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره نحوه فعالیت ادارات دولتی و خصوصی در تعطیلات دو هفته ای آذر ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. ایرج حریرچی ، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امشب در بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما با اشاره به آخرین تصمیمات قرارگاه مرکزی مقابله با کرونا و اعمال محدودیت ‌های جابجایی، اظهار داشت:

اکنون در یک نقطه عطف و بسیار مهم در مقابله با کرونا هستیم و ملت و دولت حتما پیروز خواهند شد و انتظار داریم در آینده نزدیک روند نزولی آمار مرگ و میر را شاهد باشیم. مردم نگران نباشند و باید در هر شهر مقررات و وضعیت شغلی خود در آن منطقه را بدانند و به آنچه از طریق فرمانداری‌ها اعلام می‌شود توجه کنند.

ایرج حریرچی با تاکید بر پرهیز از تجمع‌های خانگی، خاطرنشان کرد: تجمع ‌های خانگی ۵۱ درصد عامل انتقال ویروس بوده‌اند و به این خاطر از ساعت ۹ شب محدودیت تردد در نظر گرفته شده است.البته وسایل نقلیه عمومی بیشتری در دسترس مردم قرار خواهد گرفت و انتظار داریم تراکمی در این خصوص نداشته باشیم.

ایرج حریرچی در پاسخ به این پرسش که بعضی مدیران سازمان ‌ها نسبت به دورکاری کارمندان خود مقاومت به خرج می ‌دهند و آنها را مجبور به حضور در کار می‌ کنند؟ گفت: اطلاعیه رسمی در این خصوص نیز تا چهارشنبه صبح اعلام خواهد شد و در همه شهرها مسئول اصلی اجرای تعطیلات فرمانداران و در استان‌ ها، استانداران هستند.

ایرج حریرچی با اشاره به اعمال جرایم در خصوص ممانعت برخی مدیران از دورکاری کارمندان خود، تاکید کرد: از جمله اعمال قوانین برای چنین مدیرانی این است که تا سه ماه انفصال از خدمت و جرایم نقدی پیش ‌بینی شده است و بنده فکر نمی‌ کنم مدیری در بخش دولتی و خصوصی در این خصوص مقاومت کند؛ چون این موضوع قانون است و برخورد قاطع می‌ شود. کارمندان می ‌توانند در صورت تخلف در این خصوص با سامانه ۱۹۰ تماس گرفته و شکایت کنند؛ ضمن اینکه دادستان‌ ها و فرمانداران نیز وارد عمل می‌ شوند.

ایرج حریرچی ، معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص فعالیت مدارس و دانشگاه‌ ها و انجام تدریس مجازی گفت: دانش ‌آموزان ما در همه مناطق زرد، نارنجی و قرمز به صورت غیرحضوری فعالیت خواهند داشت و مشخص شده که در کدام مناطق یک سوم، دوسوم کارکنان آموزشی و پشتیبانی در مدارس و دانشگاه‌ها حضور داشته باشند. وزرای آموزش و پرورش و علوم موارد مربوط به حوزه‌های خود را اعلام خواهند کرد.

وی در خصوص فعالیت تاکسی ‌های اینترنتی در شب تصریح کرد: امروز در جلسه کمیته اجتماعی قرارگاه قرار شد محدودیت‌ فعالیت مترو برداشته شود و ساعت کاری آن زیادتر شود؛ ضمن اینکه وسایل نقلیه عمومی نیز می‌توانند طبق مجوز لازم فعالیت خود را داشته باشند

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *