ملاعمر شاهوزهی سرکرده گروهک تروریستی جیش الظلم که بود؟

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره ملاعمر شاهوزهی سرکرده گروهک تروریستی جیش الظلم خواهیم داشت! با ما همراه باشید. ملاعمر شاهوزهی ، از سرکردگان ارشد گروه تروریستی ‎جیش العدل و طراح حمله انتحاری به اتوبوس حامل رزمندگان سپاه اصفهان در سال ۱۳۹۷ شمسی به همراه ۲ همراه خود در منطقه تربت پاکستان به هلاکت رسید.

عمر شاهوزهی (ملقب به ملا عمر) رهبر جیش العدل همراه دو پسر خود در شهر تربت پاکستان در کمین نیروهای ضد تروریست ایران گرفتار شد و همگی کشته شدند.

به شهادت رساندن ۱۴ مرزبان ایران در سراوان، ربودن ۵ مرزبان ایرانی در سال ۱۳۹۲ شمسی ، ربودن ۱۲ مرزبان ایرانی در سال ۱۳۹۷ شمسی و حمله به بالگرد در سروان و حمله به پایگاه بسیج در نیکشهر از سوابق تاریکی جنایت بار این تروریست سابق دار است.

عمر شاهوزهی ، شرور خطرناک و معروف منطقه بلوچستان که یکی از سرگردگان قاچاق مواد مخدر در مرز بین کشور ایران و پاکستان محسوب می شد، اقدامات تروریستی بیشماری را علیه مردم مظلوم منطقه به تنهایی و یا با همکاری گروهک های تروریستی دیگر به انجام رسانده است.

شرور عمر شاهوزهی در راستای مخالفت با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با سلطنت طلبان خارج از کشور، سرویس های جاسوسی کشور های معاند ایران و منافقین در ارتباط بوده و کمک های اطلاعاتی و مالی زیادی از آنها جهت تشدید فعالیت های خود در منطقه بلوچستان دریافت کرده و به عنوان یکی از حامیان گروهک های تروریستی موسوم به سپاه صحابه، جیش النصر، جیش العدل، جند الشیطان مقادیری از این کمک های مالی و اطلاعاتی را جهت انجام اقدامات تروریستی در اختیار گروهک های مذکور قرار می ‌دهد.

در یکی از آخرین اقدامات تروریستی این اشرار شامگاه چهارشنبه ۱۶ مهر ماه ضمن تماس با ۱۱۰ ماموران نیرو‌ی انتظامی را به محل کمین خود هدایت می ‌کنند و ستوان سوم آیت ‌الله خانعلی ‌پور، گروهبان یکم مرتضی مالکی ‌و سرباز وظیفه محمد رضا نظریاتی را به شهادت رسانده و بر اثر حمله به پاسگاهی در سراوان نیز درجه دار پرویز کیخایی و سرباز وظیفه شمس آبادی را مجروح کرده‌اند.

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *