معاون دادستان همان زن همراه قاضی منصوری بوده؟


پرونده مرگ قاضی منصوری با ابهامات جدیدی روبرو شده است. حالا پای یک زن به وسط کشیده شده که گفته می‌شود «رئیس دفتر سابق منصوری در تهران» بوده و از قبل هم با آقای منصوری ارتباط داشته است. علیزاده طباطبایی، وکیل خانواده منصوری، جزییات بیشتری در این مورد اعلام کرد که نشان می‌دهد قاضی منصوری از ابتدای حضور در خارج از ایران تنها نبوده است و مسئول دفتر او که یک خانم بوده و پیش از او در فرانسه مستقر شده، او را همراهی می‎کرده است.

چند روز پیش از این علیزاده طباطبایی اعلام کرده بود که «یک زن در رومانی همراه او بود». «او» یعنی قاضی منصوری و همین چند جمله کافی بود تا تلاش کشف هویت این زن آغاز شود. از طرفی هنوز هویت زن همراه قاضی جان‌باخته معلوم نشده بود که امروز هم برادر قاضی منصوری شبهات بیشتری به پرونده برادر خود اضافه کرد: «او در روزهای آخر گروگان بود !»

زنی که همراه قاضی منصوری بود کیست؟

از روز اعلام خبر مرگ غلامرضا منصوری تا امروز که چند ماهی از آن سپری شده است، اماواگرهای بسیاری درباره این مرگ مطرح می‎شود: خودکشی؟ ترور؟ آدم‌ربایی؟ قتل؟ یا فرار منجر به مرگ؟ تا روزهای اخیر اما کسی به‌صراحت از حضور فرد دومی در این مرگ پرابهام حرفی به میان نیاورده بود تا این که بالاخره سیمای زنی در پرده، به پرونده اضافه شد. زنی که وکیل خانواده منصوری امروز اعلام کرده که در زمان فعالیت غلامرضا منصوری به‌عنوان معاون دادستان به‌عنوان «رئیس دفتر» او فعالیت می‌کرده است.

وکیل قاضی منصوری تاکید کرد: «البته این خانم قبل از ایشان برای ادامه تحصیل به فرانسه رفته بودند، اما در این مسافرت همراه ایشان بودند و از فرانسه به آلمان آمدند، ایشان را همراهی می‌کردند و تا آخرین لحظات نیز با ایشان همراه بودند.» علیزاده طباطبایی با این توضیحات به پایگاه خبری «اعتماد آنلاین» گفته است که تحقیقات بیشتری در این مورد انجام خواهد شد تا شبهات پرونده برطرف شود.

حالا امروز که علیزاده طباطبایی، وکیل خانواده منصوری، درباره «خانمی که همراه قاضی منصوری بوده است» توضیح داد، برادر این قاضی جان‌باخته هم گفت: «تماس‌های برادرم در دو، سه روز آخر به صورتی بود که به نظر می‌رسید در اختیار خود او نیست و مثل‌اینکه گروگان افرادی باشد، عمل می‌کرد و مانند کسانی که محدودیت گفتار و رفتار دارند و آزاد نیستند، بود.»

قبل از آن هم وکیل این پرونده از حضور زنی در این میان صحبت کرده بود. حالا معلوم نیست غلامرضا منصوری گروگان این زن همراه و آشنای قدیمی خود بوده است یا کسی یا کسان دیگری هم در این میان او را به گروگان گرفته‎ بوده‎اند.

اما پرونده قاضی منصوری در چه مراحلی است؟

برای یافتن این پاسخ، وکیل خانواده منصوری بررسی‌های بیشتری را آغاز کرده و برای انحصار وراثت به اطلاعات جدیدی رسیده است. سیدمحمود علیزاده طباطبایی، می‎گوید: «خانواده منصوری هنوز انحصار وراثت خود را نداده‌اند که یک مقدار تعلل کردند.» این وکیل دادگستری به محض آغاز مراحل انحصار وراثت تصمیم دارد درخواستی به بازپرس ارائه کند تا افرادی که با قاضی منصوری در روزهای آخر در ارتباط بودند شناسایی شوند. به گفته علیزاده طباطبایی: «از روی موبایل ایشان کاملا مشخص است چه کسانی هستند و خانواده نیز می‌دانند این افراد چه کسانی بودند.» او همچنین بیان کرد: «به‌عنوان مطلع به بازپرسی از بازپرس پرونده خواهیم خواست که تحقیقات انجام شود تا شاید سرنخ‌های جدیدی پیدا کنند.»منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *