متن کامل دومین مناظره دونالد ترامپ و جو بایدن در دانشگاه بلمونت در ایالت تنسی

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره متن کامل دومین مناظره دونالد ترامپ و جو بایدن ، دو نامزد ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا در دانشگاه بلمونت در ایالت تنسی خواهیم داشت! با ما همراه باشید.  دومین مناظره انتخاباتی دونالد ترامپ و جو بایدن به میزبانی دانشگاه بلمونت واقع در شهر نشویل ایالت تنسی برگزار شد.

دومین مناظره دونالد ترامپ و جو بایدن

این آخرین رویارویی تلویزیونی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا و رقیب دموکرات وی قبل از انتخابات بود. مطابق برنامه از قبل تعیین شده، قرار بود سه مناظره برگزار شود که به دلیل ابتلای ترامپ به ویروس کرونا، دومین مناظره لغو شد.

دونالد ترامپ در آغاز گفت ‌و گو با بیان اینکه ویروس کرونا از چین داخل آمریکا شده است و یک مشکل جهانی است، گفت: آمریکا در حوزه تجهیزات بهداشتی بسیار عالی عمل کرده است.

جو بایدن در ادامه با تاکید بر اینکه دویست هزار آمریکایی به دلیل کرونا جان خود را از دست داده‌اند، بیان کرد: هر کسی که مسئولیت این فاجعه را نمی‌پذیرد، نباید رئیس جمهور آمریکا باشد. تخمین زده شده که دویست هزار تن دیگر را هم تا آخر سال از دست می‌دهیم. دولت آمریکا برنامه‌ای برای مقابله با کرونا ندارد. واکنش ترامپ به کرونا بسیار تراژیک است.

در حالی که در ادامه دونالد ترامپ بر این موضوع تاکید کرد که هیچ ضمانتی وجود ندارد تا آخر سال واکسنی برای کرونا تولید شود، بایدن گفت: اگر واکسن تولید شود باید از همه ابعاد آن آگاه باشیم، ترامپ می‌ گفت کرونا بسیار قبل ‌تر تمام می‌ شود و پیش ‌بینی ‌های اشتباه دیگر بسیاری در این مورد داشته است، ما باید درباره واکسن کرونا بسیار دقیق باشیم.

دونالد ترامپ گفت: اگر مدیریت ما مانند واکنش به شیوع آنفلوآنزا در زمان بایدن بود، اکنون ۷۰۰ هزار نفر آمریکا جان خود را از دست داده بودند. بایدن خودش را در خانه قرنطینه می‌کند، اما من به کارهای خودم ادامه می‌دهم. درباره کرونا چیزهای زیادی یاد گرفتم. ما نمی ‌توانیم کشور را تعطیل کنیم، باید بیماران را درمان کنیم.

جو بایدن در واکنش به اظهارات رقیبش تصریح کرد: ترامپ هیچ کاری انجام نداده، هیچ دانشمندی نمی‌ گوید که کرونا به این زودی‌ها از بین می‌رود ما زمستان سختی داریم؛ ما داریم از کرونا می‌میریم، چون ترامپ هرگز مسئولیت این ویروس را نپذیرفت و خطر آن را اغراق نکرد و گفت که با آمدن گرما این ویروس از بین می ‌رود. برنامه من از بین بردن ویروس است و نه تعطیل کردن کشور، ما باید دستورالعمل ‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

دونالد ترامپ گفت: آمریکا کشور بزرگی است و کرونا مشکلات بزرگی برای اقتصاد ما ایجاد کرده است. مردم خودکشی می‌کنند و به مصرف الکل روی آورده ‌اند، ما نمی ‌توانیم کشور را تعطیل کنیم، نیویورک تحت اداره دموکرات ‌ها اکنون تبدیل به شهر ارواح شده است.

جو بایدن نیز در ادامه بیان کرد: معلمان ما نباید به خاطر کرونا بمیرند، ما هم باید دستورالعمل‌ ها را رعایت کنیم و هم اقتصاد را به صورت تدریجی باز کنیم. ایالت دموکرات و جمهوری خواه نداریم، همه ما آمریکایی هستیم.

دونالد ترامپ با متهم کردن فائوچی متخصص ارشد بیماری‌ های عفونی در آمریکا به دروغگویی در مورد ویروس کرونا، اظهار کرد: ما بهترین و بیشترین تست‌های کرونا را می‌گیریم و برای همین آمار مبتلایان ما بسیار بالاست. فائوچی شخصا می‌گفت که کرونا به زودی از بین خواهد رفت.

جو بایدن هم با اشاره به اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه به خطر کرونا اشاره نکرده تا آمریکایی‌ها وحشت نکنند، گفت: باید بگویم این تو هستی که وحشت زده می‌شوی نه مردم آمریکا.

در ادامه مناظره جو بایدن در پاسخ به سوال مجری درباره ادعای دخالت ایران و روسیه در انتخابات آمریکا گفت: گزارش هایی درباره دخالت روسیه، چین و ایران در انتخابات ما منتشر شده است، به طور قاطع می‌ گویم که آن‌ ها بهای این دخالت را خواهند پرداخت.

دونالد ترامپ با متهم کردن بایدن به دریافت سه و نیم میلیون دلار از پوتین، رئیس جمهور روسیه اظهار کرد: بایدن سه و نیم میلیون دلار از پوتین گرفته و باید این موضوع را توضیح دهد. هم روسیه و هم چین می‌خواهند که من بازنده انتخابات باشم. من به روس‌ ها بسیار سخت گرفته ‌ام و آن ‌ها اکنون دشمن من هستم. پسر بایدن بیکار بود، وقتی پدرش معاون رئیس جمهور شد، او هم در چین مشغول به کار شد.  بدترین رفتار ممکن در طول این چهار ساله با من شد، اما تو و خانواده‌ات در این مدت پول‌های مشکوک زیادی گرفتید. خانه تو کجاست و اکنون در چه شرایطی زندگی می ‌کنی؟ جو بایدن، پسرش و برادرش مثل جارو برقی پول ها را جمع می‌کنند.

جو بایدن نیز در پاسخ این ادعای ترامپ تاکید کرد: یک سنت هم از هیچ خارجی در تمام عمرم نگرفته‌ام. ترامپ در چین تجارت دارد و اکنون من را متهم می‌کند. ترامپ به جای این حرف‌ها باید اظهارنامه مالیاتی خود را به طور شفاف تکمیل کند. پسر من از چینی‌ها پول نگرفته است. ترامپ با چینی‌ها فعالیت اقتصادی می‌کند.

دونالد ترامپ در پاسخ به افشای اخیر حساب بانکی‌ خود در چین گفت: من تاجرم و کار تجارت انجام می ‌دهم و همه جا حساب بانکی دارم.

او درباره اجرا نکردن طرح اوباما کر و انتقاداتی که در این مورد به او شده است، تشریح کرد: طرح اوباما کر خوب نبود و من قصد دارم تا به آن خاتمه دهم و طرح جایگزینی دارم که بسیار بهتر از طرح قبلی است. اما بایدن می‌خواهد بیمه ۱۸۰ میلیون آمریکایی را لغو کند. بایدن ۴۷ سال در آمریکا مسئولیت داشته، ولی هیچ یک از این برنامه‌هایی را که می‌گوید اجرا نکرده است؛ بیشتر جرم و جنایت‌ها مربوط به ایالت‌های دموکرات است و این به خاطر مدیریت بد آن‌هاست.

جو بایدن ، نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا نیز در پاسخ گفت: مهمترین خصوصیت طرح «اوباما کر» این بود که همه آمریکایی‌ها می‌توانستند از عهده مخارج آن برآیند. ترامپ فقط حرف می‌زند و هیچ برنامه‌ای ندارد. قیمت داروها در دوران ریاست جمهوری من کاهش می‌یابد. من از بیمه خصوصی حمایت می‌کنم و از بین بردن بیمه آن‌ها اتهام است. مردم آمریکا بهای واکنش بد ترامپ در برابر کرونا را می‌پردازند. برای من ایالت جمهوری‌خواه و دموکرات مطرح نیست، ایالات متحده برای من اهمیت دارد و من به همه توجه می‌کنم.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا گفت:  هر ایالتی شرایط خاص خود را دارد که برای رونق اقتصادی باید برنامه مخصوص به خود را داشته باشد.

او با بیان اینکه داشتن رابطه خوب با کره شمالی و رهبران سایر کشورها چیز خوبی است، اظهار کرد: وقتی اوباما را دیدم، او به من گفت که کره شمالی توانایی هسته‌ای دارد و این یک خطر است. من مذاکره با آن ها را آغاز کردم و اکنون آن‌ها تست‌های کمتری انجام می‌دهند. کره شمالی قصد داشت تا بایدن را ببیند، اما او قبول نکرد.

نژادپرستی یکی دیگر از محورهای مناظره دو نامزد ریاست جمهوری آمریکا بود که جو بایدن نامزد دموکرات ‌ها با اشاره به نگرانی شهروندان سیاه ‌پوست آمریکایی نسبت به خشونت‌های اعمال شده علیه آن‌ها گفت: من متوجه ترس و نگرانی والدین سیاهپوست از خشونت احتمالی علیه فرزندانشان هستم. همه سیاه پوستان با هر سابقه تجربه نژادپرستی نهادینه در آمریکا را داشته‌اند. ترامپ همان فردی است که گفت باید افراد بیشتری در زندان باشند.

دونالد ترامپ نیز در واکنش به اظهارات بایدن در این باره گفت: هیچ کسی به اندازه من به سیاه‌پوستان آمریکایی خدمت نکرده است. اصلاحات قانونی بسیار زیادی به نفع سیاهان انجام دادم که حاصل دوران اوباما و بایدن بوده است. من رابطه بسیاری خوبی با همه مردم آمریکا دارم. من کمترین گرایش به نژادپرستی را در این استودیو دارم. هرچند که استودیو تاریک است و همه افراد را نمی بینم!

او با بیان اینکه این سیاستمدارها فقط حرف می ‌زنند، خطاب به رقیب خود اظهار کرد: چرا این‌هایی را که می‌گویی پیش از این انجام ندادی؟ من به خاطر عملکرد تو و اوباما من وارد صحنه شدم. تو می‌گویی کارهای زیادی می‌خواهم انجام بدهم، چرا قبل از این در دوران معاونت ریاست جمهوری هیچ کاری انجام ندادی؟

جو بایدن با این ادعا که به تمام آنچه تاکنون گفته، عمل کرده است، پاسخ داد: من هرچه گفته‌ام پیش از این هم انجام دادم، من در این صحنه حضور دارم تا به سیاست‌های وحشتناک تو پایان دهم. ترامپ ۵۰۰ کودک را از والدینشان جدا کرده است و الان پدر و مادر آن‌ها را نمی‌توانند پیدا کنند و ما را مضحکه همه کرده است. ظرف ۱۰۰ روز نخست ریاست جمهوری وضعیت ۱۱ میلیون مهاجر و بدون مدرک را تسهیل می‌کنم.

دونالد ترامپ نیز در پاسخ گفت: بایدن هشت سال فرصت داشت تا این کار را انجام دهد، اما هیچ کاری نکرد مگر اینکه برای کودکان پناهجو قفس درست کند.

دونالد ترامپ در ادامه مناظره درباره خروج خود از برخی از توافقنامه ‌های آب و هوایی مدعی شد: از توافق پاریس خارج شدم چون خیلی ناعادلانه بود. ما بهترین آب و هوا را داریم، بدون اینکه به صنعت آمریکا آسیب بزنیم. بایدن از انرژی خورشیدی و تعطیل کردن صنعت نفت می ‌گوید، این کار اقتصاد ما را نابود می ‌کند. موفقیت من، ما را متحد خواهد کرد؛ اگر بایدن پیروز شود، رکودی را شاهد خواهیم بود که آمریکا تا به حال به خود ندیده است.

جو بایدن در پاسخ رقیب خود گفت: نمی‌دانم این آدم از کجا آمده و این آمارها را از کجا آورده است! ما می‌توانیم در حوزه‌های مختلف بهترین باشیم، اگر پیشنهادات من عملی شود. اگر رئیس جمهور شوم، یارانه صنعت نفت را قطع می‌کنم تا انرژی‌های تجدیدپذیر جایگزین آن شوند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *