ماجرای درگیری لفظی فرهاد مجیدی و امیرآبادی فراهانی نماینده قم بر سر ماجراى ارز دولتى چه بود؟

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره ماجرای دریگری فرهاد مجیدی و احمد امیرآبادی فراهانی ، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی بر سر ماجراى ارز دولتى خواهیم داشت! با ما همراه باشید. در حالی که از سوی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اعلام شده است نام فرهاد مجیدی ، ۹ بار در لیست تخصیص ارز دولتی بوده است، اما یکی از مسئولان باشگاه این خبر را تایید نکرد! البته این احتمال وجود دارد فرهاد مجیدی به خاطر انجام کار‌های شخصی، نام وی در لیست مورد نظر بوده است، اما این مسئول چنین موضوعی را تکذیب کرد.

درگیری لفظی فرهاد مجیدی و امیرآبادی فراهانی

پیش از این باشگاه استقلال هم گویا در دوران مدیریت فتحی در باشگاه استقلال تهران، ارز نیمایی به ارزش ۵۰۰ هزار دلار در اختیار این باشگاه قرار گرفته بود که بخشی صرف پرداخت بدهی ‌ها شده است. در همین باره فرهاد مجیدی مطلبی را منتشر کرد:

” هیچ وقت در ایران شرکت و فعالیت بازرگانی نداشته‌ام و تا به حال حتی یک ریال هم ارز دولتی نگرفته ‌ام. علیه این فرد که متاسفانه نماینده مجلس هم هست، اعاده حیثیت و شکایت خواهم کرد.

دروغ می‌گویند تا وایرال بشوند. آدرس غلط می ‌دهند تا برای اندکی شهرت، مردم را مقابل دزدی‌ها و اختلاس‌ها فریب بدهند. البته ما در اطراف فوتبال و استقلال با این بی‌اخلاقی‌ها آشنا هستیم و اگر نظارتی بود، با مدیران حقه‌بازی که حالا تمام دروغ‌هایشان ثابت شده، برخورد قاطعانه می‌کردند.

وقتی جریمه دروغگویی در مملکت ما ارزان و پاداش صداقت ناچیز شده است، نماینده مجلس هم به خودش اجازه می‌دهد که هر ادعای بی ‌اساسی را مطرح کند. هیچ وقت در ایران شرکت و فعالیت بازرگانی نداشته‌ام، هرگز حتی یک ریال (دلار) ارز دولتی نگرفته ام و علیه این فرد اعاده حیثیت و شکایت خواهم کرد.

تکمیلى:

نماینده قم مجددا در توییتى نوشت مدارک خود را به دادگاه ارائه خواهد کرد! “

احمد امیرآبادی ‌فراهانی ، نماینده اصولگرای مجلس‌ شورای اسلامی که پیش‌ تر اظهارنظرات وی در داستان کرونا حسابی جنجال به پا کرده بود، این ‌بار نام فرهاد مجیدی را به میان کشیده است تا دلیل ردشدن طرح مجلس شورای اسلامی به یارانه کالا را به زعم خودش روشن کند؛ او دو شب پیش در توییترش نوشت:

” ‌پیشنهاد کوپنی ‌شدن کالاهای اساسی برای دسترسی عموم مردم با قیمت مناسب را داشتم که دولت با آن مخالفت کرده است! “

او در ادامه دلیل این موضوع را این‌طور می ‌نویسد:

” دلیل این مخالفت هم آن است که ارز ۴۲۰۰ تومانی ، مختص افراد خاص است و اجناس آن‌ هم دست مردم نمی ‌رسد. “

احمد امیرآبادی ‌فراهانی ، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه همان توییت مشخصا از فرهاد مجیدی ، بازیکن و سرمربی سابق استقلال، نام می ‌برد و منظورش از افراد خاص را توضیح می‌ دهد:

” آقای فرهاد مجیدی فوتبالیست مشهور ۹ بار در لیست تخصیص ارز دولتی بوده است. “

مطرح‌شدن نام فرهاد مجیدی در توییت جدید احمد امیرآبادی ‌فراهانی ، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی نه ‌تنها توجه سیاسی ‌ها بلکه توجه فوتبالی ‌ها را هم متوجه این نماینده مجلس شورای اسلامی کرد! داستان آنقدر سروصدای زیادی در شبکه ‌های مجازی به راه انداخت که با واکنش سریع فرهاد مجیدی مواجه شد. وی با تهدید به شکایت ‌کردن از این نماینده مجلس شورای اسلامی نوشت:

” هیچ ‌وقت در ایران شرکت و فعالیت بازرگانی نداشته‌ ام و تا به‌ حال حتی یک ‌ریال هم ارز دولتی نگرفته ‌ام. “

تکذیب فرهاد مجیدی‌ واکنش سریع احمد امیرآبادی ‌فراهانی ، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی را به همراه داشت و ای ن‌بار او با توییتی دیگر که البته هشتگ شفافیت را به همراه داشت، از شکایت فرهاد مجیدی استقبال کرد و گفت اسناد را به دادگاه ارائه خواهد کرد. او همچنین از فرهاد مجیدی پرسید که بهتر است بگوید دلیل مراجعه‌ وی به دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت به تاریخ های ۲۸ و ۳۱ تیر ماه ۹۹ چه بوده است؟

فرهاد مجیدی هم با بیان‌ کردن این جملات که دروغ می ‌گویند تا وایرال بشوند. آدرس غلط می ‌دهند تا برای اندکی شهرت، مردم را مقابل دزدی‌ ها و اختلاس ‌ها فریب بدهند، از دروغ ‌پردازی ‌های رخ‌ داده گلایه کرد.

اما این موضوع به تازگی ابعاد تازه ‌تری به خود گرفت و جزئیات بیشتری از آن منتشر شد؛ اگرچه فرهاد مجیدی دیگر واکنشی نسبت به اتهامات مطرح‌ شده نداشت ولی احمد امیرآبادی ‌فراهانی ، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در فیلمی که روز گذشته از او در فضای مجازی منتشر شد، گفت درباره همه چیز سند و مدرک دارد. البته که او بدون اشاره به اینکه ابتدا عنوان کرده بود نام فرهاد مجیدی ۹ بار در فهرست ارزبگیران آمده است، با تغییر اندک حرف‌ های خود، گفت اسم مجیدی جایی نیامده است ولی سند و مدرک دارد که او برای شرکت طرف همکاری‌ وی برای دریافت ارز دولتی مراجعه کرده است.

احمد امیرآبادی ‌فراهانی ، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در بخشی از ویدئوی منتشر شده می ‌گوید:

” ماه پیش یکی از واردکنندگان کشور گزارشی به بنده داد مبنی بر اینکه برخی از فوتبالیست ‌های کشورمان رفت‌ وآمدهایی به وزارت صنعت، معدن و تجارت دارند و ارزهایی را برای شرکت هایی که به نام خودشان نیست، دریافت می‌ کنند. این واردکننده ادعا کرد با یکی از این فوتبالیست ‌ها که نامش فرهاد مجیدی بوده، درگیر شده است و اعتراض کرده که فوتبالیست ‌ها اینجا چه کار می‌ کنند و هرکسی باید به کار خودش در جامعه بپردازد.

بنده براساس این گزارش و جهت یافتن صحت و سقم آن، نامه ‌ای را به وزارت صمت نوشتم و از این وزارتخانه درخواست کردم که این موضوع را بررسی کند. این نامه در تاریخ دوم مهرماه به وزارت صمت، ارسال و در تاریخ ۱۹ آبان پاسخ آن به بنده ارسال شد مبنی بر اینکه فرهاد مجیدی در تاریخ ‌های ۲۸ و ۳۱ تیرماه به دفتر خدمات بازرگانی وزارت صمت مراجعه کرده و درخواست او به دستور مسئولان این وزارتخانه تایید و در کارگروه تخصیص ارز مطرح شده است. درنهایت ۹ ثبت سفارش به نام شرکتی که این فوتبالیست پیگیر آن بوده، انجام شده و در لیست تخصیص ارز دولتی قرار گرفته است. “

احمد امیرآبادی ‌فراهانی ، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی در ادامه از ضبط تصاویر ویدئویی و البته ضبط مکالمات تلفنی در این پرونده هم پرده برمی ‌دارد و می ‌گوید:

” ممکن است فرهاد مجیدی مدیرعامل یا عضو هیئت ‌مدیره آن شرکت نباشد اما دوربین‌ های وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت، ورود او را ثبت و ضبط کرده و حتی اسناد تلفن‌ هایی که او در رابطه با این موضوع با مسئولان صحبت کرده، موجود است.”

احمد امیرآبادی ‌فراهانی ، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی همچنین فرهاد مجیدی را به این متهم کرده است که درخواست کرده این نماینده مجلس شورای اسلامی بی ‌خیال این پرونده شود! وی گفت:

” ‌شخصی که درخواست فرهاد مجیدی را برای ثبت سفارش تحویل گرفته، مشخص است و حتی شب گذشته به بنده پیام داد و گفت بهتر است که از این موضوع کوتاه بیایید تا ما بیاییم و موضوع را در مجلس حل ‌و فصل کنیم. “

فرهاد مجیدی تا زمان نگارش این مطلب، واکنش تازه ‌ای نسبت به ادعاهای مطروحه نداشت، ولی از آنجا که مصرانه اعتقاد دارد درخواستی برای دریافت ارز نداشته است، شاید در آینده ‌ای نزدیک، شفاف ‌تر درباره اتفاقات رخ‌ داده صحبت کند.

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *