صفحه اصلی / بیوگرافی شخصیت های سیاسی / لیلا واثقی | بیوگرافی لیلا واثقی فرماندار شهر قدس +تصاویر و سوابق

لیلا واثقی | بیوگرافی لیلا واثقی فرماندار شهر قدس +تصاویر و سوابق

بیوگرافی لیلا واثقی فرماندار شهر قدس +تصاویر و سوابق او را به همراه حواشی و جزئیات کامل در ادامه این بخش از سایت ببینید.

لیلا واثقی | بیوگرافی لیلا واثقی فرماندار شهر قدس +تصاویر و سوابق

بیوگرافی لیلا واثقی

لیلا واثقی متولد 1351 میباشد او یکی از شخصیت های سیاسی ایرانی بوده که بیشتر به عنوان فرماندار شهر قدس (قلعه حسن خان) شناخته میشود.

وی دارای ديپلم رياضي و ليسانس اقتصاد نظري از دانشگاه مازندران و فوق ليسانس اقتصاد انرژي دانشگاه آزاد تهران و دكتري اقتصادکشاورزی دانشگاه دولتی كشاورزي روسيه و دکتری اقتصاد بین الملل دانشگاه دولتی كشاورزي تاجيكستان میباشد.

سوابق اجرایی

 • مديركل هماهنگي جذب وحمایت ازسرمایه گذاری استان مازندران.
 • مسئول كميته نظارت بند ‹د› تبصره 16 قانون بودجه 1396 (كميته امداد و بهزيستي)
 • مسئول كميته طرح تكاپو (اشتغال پايدار) در استان مازندران.
 • مسئول پيگيري و عضو شوراي نظارت اشتغال فراگير تبصره 18 قانون بودجه سال 1396.
 • مسئول پيگيري و عضو شوراي نظارت حمايت از توسعه روستائي و عشايري ماده ‹8› و ‹9› تصويبنامه هيات وزيران 1396.
 • نماينده استاندار در كميسيون ماده 31 و 32 امور اراضي استان مازندران.
 • دبير ستاد اقتصاد مقاومتي استان مازندران در سال 1394 .
 • مديركل هماهنگي امور اقتصادي و بين الملل استان مازندران.
 • مديركل هماهنگي امور اقتصادي استان مازندران.
 • دبیرستاد اقتصاد مقاومتی استان مازندران درسال 1394.
 • نماینده وزارت کشوردر دوازدهمین اجلاس اقتصادی ایران – روسیه در سال 2015 و تدوین کننده تفاهمنامه استانی دو کشور.
 • نماینده استان مازندران در طرحهای اقتصادی در بنیاد علوی 1394 و 1395کشور.
 • عضو ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مازندران.
 • عضو کارگروه اشتغال استان مازندران.

صحبت های لیلا واثقی درباره اعتراضات 25 آبان 98

معترضان گفته بودند می‌خواهیم با فرماندار صحبت کنیم اما متأسفانه این را به من منتقل نکردند. من خودم هم می‌خواستم بروم با معترضان صحبت کنم، ولی گفتند اگر بروی شما را می‌زنند؛ گفتم بالاخره ما باید برویم صحبت کنیم تا این مردم آرام شوند. یکی از مسئولان نیروی انتظامی گفت که شما نروید چون گفتیم شما اینجا نیستید و در استانداری جلسه دارید. به هر حال چون اینها قبلاً صحبت کرده بودند من نتوانستم بروم و نهایتاً به اتاق خودم برگشتم. جمعیت هم پراکنده شدند و رفتند.

لیلا واثقی | بیوگرافی ليلا واثقي فرماندار شهر قدس +تصاویر و سوابق

همان زمان ما در فرمانداری جلسه شورای تأمین گذاشته بودیم. دادستان، رئیس دادگستری و رئیس اطلاعات آمدند؛ حتی شهردار هم آمد، چون به ساختمان شهرداری حمله شده بود. فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده سپاه هم رفته بودند بین مردم که اوضاع را آرام کنند. متأسفانه نیروهای سپاه و حتی نیروی انتظامی آن روز کامل نبودند، حتی من نفهمیدم نیروهای خود ما چه زمانی و به دستور چه کسی از فرمانداری خالی شدند و رفتند. فقط تعداد کمی از پرسنل مرد فرمانداری مانده بودند و بقیه رفته بودند. مهاجمان رفتند پمپ بنزین ثارالله را آتش زدند و برگشتند. آنها دیگر حالت عادی نداشتند و حالت کاملاً تهاجمی پیدا کرده بودند. وقتی رسیدند که تعدادی از نیروهای انتظامی داخل فرمانداری که مسئول حفاظت بودند، رفته بودند اطراف شهرداری برای محافظت. حالا اینکه چه کسی به آنها این دستور را داده بود مشخص نیست. بنابراین یک تعداد نیروی محدودی اینجا در فرمانداری باقی ماند و وقتی جمعیت را با آن خشم دیدند، از در ورودی فرمانداری عقب‌تر آمدند. معترضان هم در را شکستند و وارد شدند. سینه سپر می‌کردند و می‌گفتند اگر می‌توانید ما را بزنید. چون می‌دانستند نیروی انتظامی دستور شلیک ندارد.

از صبح در پیامک‌هایی که به مردم دادیم گفته بودیم که وارد این اغتشاشات نشوند، چون عوامل آنها غارتگر هستند و افرادی نیستند که صرفاً معترض باشند. در پیامک دوم هم هشدار داده بودیم که احتمال تیراندازی هست. این را پیامک کرده بودیم تا مردم بی‌گناه وسط میدان نیایند و مضروب شوند، چون برخی‌ فقط برای دیدن ماجرا می‌آمدند. بعد از ورود این افراد به فرمانداری، نیروی انتظامی دو تا تیر هوایی شلیک کرد و این باعث شد شلوغی بیشتر شود و لذا معترضان آمدند داخل.

آن زمان من در طبقه دوم بودم؛ گفته بودم می‌خواهم با جمعیت صحبت کنم. اما آنقدر خشمگین بودند که نمی‌شد صحبت کرد. عده‌ای از اعضای شورای تأمین شامل دادستان، رئیس دادگستری، رئیس اطلاعات و شهردار و بچه‌های دفتر ایستاده‌ بودیم که بتوانیم کاری انجام دهیم. کسی هم به ما اطلاع نداده بود که معترضان داخل ساختمان ریخته‌اند و کسی هم برای محافظت نیست. ما از پنجره اتاق متوجه شدیم که اینها داخل آمده‌اند و از نیروهای انتظامی کسی جز یک سرباز باقی نمانده بود. سربازی که باید برای شهامتش از او تقدیر کنیم. او آمد اطلاع داد که مردم داخل آمدند.

تصمیم گرفتیم که برویم و با نیروهای بیشتری برگردیم. رفتیم مقر سپاه، نیرو جمع کردیم و بعد از چند ساعت برگشتیم. ساعتش خاطرم نیست اما هوا تاریک شده بود که اینها حمله کردند. ما تا ساعت 9 در مقر سپاه بودیم. خیلی ناراحت و عصبانی بودم. خیلی بحث کردم که چه کسی گفته نیروها نباشند یا جا را خالی کنند. در نهایت یک شورای تأمین دیگری در سپاه تشکیل دادیم و سریع به فرمانداری برگشتیم. خوشبختانه جاهای کمی را آتش زده بودند. بیشتر تجهیزات کامپیوتری برده شده بود. از اتاق من یک تلویزیون برداشتند و یک دستگاه کپی سه کاره. غیر از این حتی یک قندان هم از جایش تکان نخورده بود؛ ولی در اتاق کناری را شکسته بودند.

منبع: آفتاب نیوز

مطالب و خبرهای این سایت بدون دخالت انسانی و فقط توسط نرم افزار از سایت های ایرانی گرداوری میشود. منبع هر مطلب در زیر آن درج شده است. اگر اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام : robot_post

درباره سهراب

این مطالب را نیز ببینید!

درگذشت سید محمد میرمحمدی عضو مصلحت نظام بر اثر کرونا +بیوگرافی

درگذشت سید محمد میرمحمدی عضو مصلحت نظام بر اثر کرونا +بیوگرافی

درگذشت سیدمحمد میرمحمدی :عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام متولد ۱۲ اسفند ۱۳۲۷ در ۱۲ اسفند …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *