قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز دوشنبه 8 دی 99


شایانیوز- طلا از نایاب ترین و محبوب ترین فلزات زمین می باشد. این فلز کمیاب در عیار های مختلفی و با ترکیب در فلزات دیگر تولید و عرضه می شود. یکی از شاخص ترین عیار های طلا ، طلای 18 عیار می باشد. البته عیار های دیگری نیز برای طلا وجود دارد اما در کشور ما طلا 18 عیار رایج تر می باشد. در ادامه قصد داریم به بررسی قیمت طلا هجده عیار و انواع سکه طرح قدیم و جدید ( امامی و بهار آزادی ) امروز دوشنبه 8 دی می پردازیم. بنابراین اگر شما از دسته افرادی هستید که به دلیل سرمایه گذاری در بازار طلا و یا علاقه شخصی تمایل دارید تا از قیمت ها مطلع شوید، در ادامه به بررسی قیمت انواع سکه و طلا 18 عیار امروز دوشنبه 8 دی 99 پرداخته ایم. 

قبل از این که بحث اصلی یعنی بررسی قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز دوشنبه 8 دی 99 بپردازیم. لازم است تا مقدمه ای در خصوص طلای 18 عیار ارائه کنیم. طلا به میزان درصد خلوص آن با عیار های مختلف نام گذاری می شود. طلای 24 عیار معمولا خالص ترین درجه طلا می باشد. اما طلایی مانند طلای 18 عیار ترکیبی از طلا و درصد ناچیزی از فلزات دیگر می باشد که خواص طلا را تقویت می کنند.

طلا از دیرباز تا کنون همواره به عنوان یکی ار ارزشمند ترین فلزات در جهان بوده که به علت کمیاب بودن آن بسیار گران بها و قیمتی می باشد. البته طلا مصارف مختلفی دارد ولی یکی از مهم ترین موارد استفاده از این فلز سرمایه گذاری می باشد. افراد بسیار زیادی علاقه به سرمایه گذاری در بازار طلا و سکه دارند. زیرا این طلا همواره در حال رشد قیمتی می باشد و ارزش آن روز به روز بیشتر می شود. به همین دلیل است که پیگیری روزانه قیمت طلا و سکه اهمیت پیدا می کند. 

قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز دوشنبه 8 دی 99

همانطور که اشاره کردیم در این مقاله قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه در بازار امروز دوشنبه 8 دی 99 را بررسی خواهیم کرد. در جدول زیر می توانید آخرین قیمت های روز بازار آزاد طلا 18 عیار و انواع سکه را مشاهده کنید. امروز دوشنبه 8 دی 99 قیمت طلای 18 عیار در بازار 11,323,190 معامله شد. جدول قیمت های زیر با توجه به قیمت های طلا در اتحادیه طلا و جواهر ایران و بازار آزاد ارائه شده است.


قیمت طلا و انواع سکه

نرخ خرید

نرخ فروش

سکه طرح قدیم

10,860,00011,090,000

سکه طرح جدید

11,600,00011,750,000

نیم سکه

5,970,0006,130,000

ربع سکه

4,050,0004,150,000

سکه گرمی

2,160,0002,230,000

گرم طلا ۱۸ عیار

11,323,190

جدول فوق به بررسی قیمت طلا 18 عیار در اتحادیه طلا و جواهر و قیمت انواع سکه در بازار آزاد امروز دوشنبه 8 دی 99 پرداخته است. طبق این جدول قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز دوشنبه 8 دی 99 برابر با 11,323,190 می باشد. همچنین قیمت سکه ، ربع سکه ، نیم سکه و تمام سکه بهار آزادی و امامی را نیز برای خرید و فروش در بازار آزاد نیز ارائه کردیم. اگر تمایل دارید تا از قیمت های روز انواع سکه طرح جدید و طرح قدیم ( امامی و بهار آزادی ) روزانه اطلاع داشته باشید، می توانید ما را در تیتر امروز شایانیوز همراهی کنید. 

نوسانات قیمت طلا در بازار ناشی از چه مواردی است؟

گفتیم که طلا همواره به عنوان یکی از گرانبها ترین فلزات در جهان شناخته می شود که همواره قیمت آن در حال افزایش است. البته در طول تاریخ کشف، پیدایش و استفاده از طلا زمان هایی نیز بوده است که قیمت طلا بنا به دلایل مختلفی کاهش داشته باشد. اما به هر ترتیب سیر صعودی طلا و قیمت آن همواره موجود بوده و است.

همانطور که در جدول بالا نیز مشاهده می کنید، قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز 8 دی 99 در مقایسه با قیمت طلا و سکه روز گذشته تغییراتی داشته است. دلیل آن نیز واضح است، طلا فلزی ارزشمند است و نوسانات زیادی در بازار آن اتفاق می افتد. افرادی که در بازار طلا 18 عیار و سکه سرمایه گذاری و فعالیت می کنند لازم است تا از قیمت روزانه طلا 18 عیار و نوسانات و یا به طور کلی مسائل تاثیر گذار بر قیمت ها در بازار توجه ویژه ای داشته باشند.

بدیهی است بدون توجه داشتن به این مسائل نمی توان موفقیت های چشم گیری در بازار به دست آورد. زیرا قیمت طلا هرگز ثابت نبوده و همواره تحت تاثیر موارد مختلفی در نوسان بوده است. برای مثال می توان اذعان داشت که موارد مختلفی بر قیمت طلا و انواع سکه موثر است.

برای مثال:

  • مسائل سیاسی
  • مسائل اجتماعی
  • سیاست های کشور های مختلف
  • مسائل اقتصادی
  • مسائل فرهنگی
  • شیوع برخی بیماری های خاص
  • و غیره.

تنوع موارد تاثیر گذار بر قیمت جهانی طلا آنقدر بالا و زیاد است که در مواردی حتی نمی توان به همه آن ها اشاره کرد. اما باید خاطر نشان کرد که هر مسئله هر چند کوچک در سطح جهانی می تواند بر قیمت طلا تاثیر گذار باشد. برای مثال هم اکنون شیوع و اوج گیری بیماری کرونا در جهان و تولید واکنس توسط شرکت های مختلف دارو سازی بر قیمت طلا موثر بوده است. از طرف دیگر مسئله دیگری همچون کووید 20 و کرونای انگلیسی نیز می تواند نکته موجهی بر نوسانات قیمت طلا و حتی نوسانات در بازار بورس نیز باشد. 

پیش بینی قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه فردا سه شنبه 9 دی 99

همانطور که اشاره کردیم قیمت طلا و سکه در بازار به موارد مختلفی بستگی دارد. همین موضوع موجب می شود تا کار پیش بینی قیمت طلا و سکه برای روز های بعدی کار بسیار دشواری باشد. اما با توجه به روندی که بازار از روز گذشته تا به امروز داشته است و با توجه به مسائل مختلفی که وجود دارد، پیش بینی می شود و انتظار می رود که قیمت جهانی طلا و طلای 18 عیار فردا نیز روندی پر نوسان داشته باشد.

با توجه به این که تجویز واکسن کرونا در چند کشور اروپایی شروع شده و تا کنون 4 داوطلب دریافت دوز واکنس کرونا شرکت فایزر به فلج صورت مبتلا شده اند، انتظار می رود که بازار طلا و قیمت های جهانی طلا روز آینده نیز نوسان داشته باشد. پیدا شدن اثراتی از ویروس کرونای جدید و رد پای منحوس کووید 20 در بریتانیا نیز می تواند بر این موضوع تاثیر گذار باشد.

البته ناگفته نماند که قیمت طلا 18 عیار ، انواع سکه به صورت لحظه ای در حال تغییر بوده و ما سعی بر آن داریم تا به روز ترین قیمت ها را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. به همین دلایلی که در بالا نیز به آن ها اشاره کردیم هرگز نمی توان ادعا کرد که پیش بینی قیمت ها در بازار طلا و سکه درست است. از این که تا پایان مقاله قیمت طلا 18 عیار و انواع سکه امروز دوشنبه 8 دی 99 با ما همراه بودید، از شما سپاس گزاریم.

پیشنهاد می شود: قیمت خودرو در بازار امروز دوشنبه 8 دی ماه 99

 منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *