قیمت طلای 18 عیار و قیمت سکه و طلای جهانی شنبه یک آذر 99


قیمت طلای 18 عیار و قیمت سکه؛ طلای 18 عیار امروز شنبه یک آذر افزایش یافت و به حدود یک میلیون و 122 هزار تومان رسید اما علت افزایش قیمت طلا چیست و چرا با وجود کاهش نرخ دلار طلا صعودی شد؟

 

دلیل افزایش 10 دلاری قیمت طلا در یک ساعت

 

دلیل افزایش قیمت روز جمعه، شوک نطق استیو منوچین، وزیر خرانه‌ داری آمریکا در مورد محرک‌های مالی و همچنین دگرگونی کلی برنامه‌های اعطای وام اضطراری بود. منوچین گفت که وی و رئیس ستاد کاخ سفید، مارک میدوز، روز جمعه با رهبران جمهوری خواه کنگره، در مورد مذاکره در مورد بسته کمک‌های اقتصادی بیشتر صحبت خواهیم کرد. این سخنان امید‌ها را برای تصویب محر‌ک‌های مالی جدید، که برای طلا بسیار مثبت تصور می‌شوند، افزایش داد.

اما دلیل دیگری که سبب افزایش قیمت طلا شد پایان دادن به اعطای وام اضطراری بود که بخشی از قانون کرز آمریکا به حساب می‌آید. بسیاری این کار را تلاش برای محدود کردن گزینه‌هایی جو بایدن، رئیس جمهور منتخب، برای بهبود اقتصادی تحلیل‌ کردند. سناتور شرود براون گفت: تردیدی وجود ندارد، دولت ترامپ و حامیان او در کنگره، فعالانه در تلاشند تا اقتصاد ایالات متحده را ازبین ببرند. به هر حال نا اطمینانی حاصل از چنین اقدامی به گفته جیم وایکوف کارشناس ارشد فلزات، سبب افزایش قیمت طلا در روز جمعه شد.

پیشنهاد می شود: نرخ ارز دلار یورو امروز شنبه یک آذر ۹۹

قیمت انواع سکه و طلا در بازار امروز شنبه یک آذر 99

 

امروز قیمت انواع سکه در بازار افزایش یافت و هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید 12 میلیون تومان قیمت خورد. سکه بهار آزادی طرح قدیم هم امروز یک میلیون و 130 هزار تومان بازگشایی شد.

 

قیمت طلا و انواع سکه امروز شنبه یک آذر 99

 

سکه بهار آزادی طرح جدید120,000,000
سکه بهار آزادی طرح قدیم113,000,000
قیمت نیم سکه62,000,000
قیمت ربع سکه42,000,000
قیمت سکه گرمی24,000,000
قیمت طلای جهانی1871 دلار

 

سنگین ترین ریزش سکه در 2 سال اخیر

 

به گزارش دنیای اقتصاد، سنگین‌ترین ریزش سکه در ۲ سال اخیر در آبان ماه رقم خورد. فلز گران‌بهای داخلی با قرار گرفتن بر سکوی ۱۱ میلیون و ۷۲۰ هزار تومانی در آخرین روز معاملاتی، نزدیک به ۱۷ درصد از ارزش خود را طی ماه گذشته از دست داد. آخرین بار در آذر ۹۷ بود که بازار چنین ریزشی را تجربه کرده بود.

 

قیمت طلای 18 عیار و قیمت سکه

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *