قیمت دلار ، یورو ، لیر ، درهم در بازار آزاد و صرافی ملی امروز سه شنبه 9 دی 99


شایانیوز- در این مقاله به بررسی قیمت دلار ، یورو ، ارز ، درهم و لیر امروز سه شنبه 9 دی 99 می پردازیم. بازار دلار و یورو و به صورت کلی بازار ارز یکی از محبوب ترین بازار های مالی در جهان می باشد که البته در کشور ما نیز طرفداران خود را دارد. بسیاری از افراد در بازار های مالی ای همچون بازار ارز سرمایه گذاری کرده و از تفاوت قیمت میان ارز های مختلف سود می کنند. اما از طرف دیگر فارغ از بحث سرمایه گذاری و سود کردن، از آنجایی که قیمت دلار و ارز بر قیمت سایر کالا ها و حتی بازار های مالی تاثیرگذار است، به همین دلیل افراد تمایل دارند تا از قیمت روز ارز با خبر باشند.

اما از طرف دیگر نیز از آن جایی که تغییرات قیمت دلار و یورو در بازار روی قیمت سایر محصولات و بازار ها نیز تاثیر گذار است، لذا توده مردم مایلند تا از قیمت و نرخ روز دلار و یورو باخبر باشند. در ادامه این مقاله به بررسی قیمت دلار صرافی ملی و نرخ ارز و یورو ( لیر و درهم ) بازار آزاد امروز سه شنبه 9  دی 99 در اولین روز و هفته دی ماه می پردازیم. با ما همراه باشید.

  • قیمت دلار صرافی ملی امروز سه شنبه 9 دی 99
  • قیمت دلار بازار آزاد امروز سه شنبه 9 دی 99
  • قیمت یورو صرافی ملی امروز سه شنبه 9 دی 99
  • قیمت یورو بازار آزاد امروز سه شنبه 9 دی 99
  • قیمت لیر امروز سه شنبه 9 دی 99
  • قیمت درهم امروز سه شنبه 9 دی 99
  • نرخ ارز صرافی ملی امروز 9 دی 99
  • نرخ ارز بازار آزاد امروز 9 دی 99
  • و غیره.

پیشنهاد می شود: قیمت خودرو امروز سه شنبه 9 دی 99

کاربرد انواع ارز ، دلار ، یورو ، لیر و درهم

قبل از آن که به بررسی قیمت دلار ، یورو ، درهم و لیر در بازار امروز سه شنبه 9 دی 99 بپردازیم، لازم است اشاره کنیم که ارز های ذکر شده در بالا یعنی ( دلار ، یورو ، لیر و درهم ) از مهم ترین ارز های موجود در جهان می باشند. دلار و یورو جزو پر ذخیره ترین ارز ها در جهان هستند و طبعا اطلاع از قیمت آن ها اهمیت بالایی دارد. سایر ارز های خارجی بیشتر در سفر های خارجی، مهاجرت، سرمایه گذاری و یا در معاملات فارکس بورس کاربرد دارند.

اما دلار و یورو معمولا در تمامی سفر های خارجی کاربردی بوده و برای سرمایه گذاری نیز بسیار پر اهمیت می باشند. در ادامه قیمت روز دلار و یورو امروز سه شنبه 9 دی 99 را برای شما عزیزان ارائه داده ایم. با توجه به این که نرخ ارز در کشور ما تک نرخی نبوده و قیمت های متفاوتی برای دلار و یورو وجود دارد، ناچاریم تا قیمت دلار و یورو صرافی ملی ، بازار آزاد و بانک مرکزی را برای شما عزیزان با ما در شایانیوز با اخبار اقتصادی روز همراه باشید.

قیمت دلار صرافی ملی امروز سه شنبه 9 دی 99

در خصوص قیمت دلار و یورو باید اشاره کنیم که متاسفانه قیمت ارز در کشور ما چند نرخی می باشد. برای مثال قیمت دلار که بانک مرکزی اعلام می کند، با قیمت دلار در صرافی ملی و بازار آزاد متفاوت است. اگر شما بخواهید به یک کشور خارجی سفر کنید و یا قصد دارید بخشی از درامد خود را به خرید دلار اختصاص دهید، بایستی از قیمت دلار در صرافی ملی مطلع باشید.

قیمت دلار صرافی ملی امروز سه شنبه 9 دی 99 برای فروش در صرافی ملی، 257,400 ریال اعلام شد. نرخ خرید دلار در این صرافی نیز 247,400 ریال تعیین شد. قیمت دلار در بانک مرکزی 4200 تومان است. قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی 312,000 ریال اعلام شده است. قیمت خرید یورو نیز در این صرافی 302,000 ریال قیمت خورده است. قیمت یورو در بانک مرکزی 5088 تومان است. در ادامه نیز قیمت و نرخ دلار و ارز بازار آزاد امروز سه شنبه 9 دی نیز ارائه شده است.

بررسی ها و رصد قیمت دلار امروز نسبت به روز گذشته نشان می دهد که قیمت دلار ، یورو ، ارز نسبت به روز گذشته کاهش داشته است. لازم است در این جا اشاره کنیم که قیمت ارز و دلار و یورو در بازار همچون قیمت طلا تحت تاثیر موارد مختلفی می باشد. همین موضوع موجب شده است که قیمت ارز نوسانات بالایی داشته و پیش بینی قیمت آن را سخت کند. اما به نظر می رسد که قطعی شدن و انتخاب جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیرات مثبتی بر کاهش قیمت دلار و ارز در بازار داشته است. اما به هر ترتیب قیمت ها در بازار همچنان نوسان داشته و نمی توان اظهار نظری قطعی در خصوص بازار کرد. در جدول زیر می توانید نرخ ارز صرافی ملی را مشاهده بفرمایید.عنوانخریدفروش
یورو302,000312,000
دلار247,400257,400
درهم00

 

نرخ ارز در بازار آزاد امروز سه شنبه 9 دی 99

همانطور که گفتیم قیمت ارز در کشور ما چند نرخی می باشد. قیمت دلار در بازار آزاد با قیمت دلار در صرافی ملی غالبا تفاوت هایی دارد. به همین دلیل ما برای کسب رضایت شما عزیزان علاوه بر بررسی قیمت دلار ، یورو و ارز در صرافی ملی به بررسی قیمت ارز در بازار آزاد نیز می پردازیم. در جدول زیر نرخ ارز در بازار آزاد امروز سه شنبه 9 دی 99 ارائه شده است.

نرخ ارز در معاملات بازار آزاد امروز سه شنبه 9 دی 99
انواع ارزنرخ خریدنرخ فروش
دلار2585025950
یورو3158031730
درهم امارات70457065
لیر ترکیه34603460

در قسمت های قبلی به بررسی قیمت انواع ارز صرافی ملی و بازار آزاد امروز سه شنبه 9 دی 99 پرداختیم. از این که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید، از شما سپاس گزاریم. امیدواریم که مطالعه این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد. همچنین در ادامه مطالعه مقاله زیر نیز به شما پیشنهاد می شود.

پیشنهاد می شود: قیمت طلا 18 عیار در بازار امروز سه شنبه 9 دی 99

 منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *