فیروز سعید انصاری کیست؟ + جزئیات ماجرای قتل فرزند سفیر پیشین ایران در ایتالیا

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره فیروز سعید انصاری ، فرزند سفیر پیشین ایران در ایتالیا و ماجرای قتل وی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. پلیس ایتالیا روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی گزارش داد یک فرد ایرانی به نام فیروز سعید انصاری ، که متولد ایالات متحده آمریکا می باشد و تابعیت ایران را دارد  در دفتر خود در شهر فورملو به ضرب گلوله کشته شده است!

فیروز سعید انصاری ، فرزند علینقی سعید انصاری ، سفیر پیشین ایران در رم در زمان حکومت پهلوی (علینقی سعید انصاری از اسفند ۱۳۵۰ شمسی تا شهریور ۱۳۵۶ شمسی سفیر ایران در ایتالیا بوده است) بود که فردی سرمایه ‌دار و ثروتمند به شمار می ‌رفت و فعالیت ‌های اقتصادی گسترده ‌ای (از جمله فروش خودروهای لوکس و اجاره‌ دهنده خودروهای قدیمی به افراد مشهور و فوتبالیست ‌ها) را در ایتالیا در دست داشت. اما در عین حال گفته می شود او در زمینه فروش اسلحه نیز فعالیت داشته است!

قاتل، کاوه فلاتی یک سال قبل راننده فیروز سعید انصاری بوده است و روز چهارشنبه بعد از مراجعه به دفتر مقتول و تقاضای پول با مقتول درگیر می‌شود و در نهایت سه گلوله به سینه سعید انصاری شلیک می‌کند. فلاتی در ادامه با شلیک گلوله به سر خود خودکشی می‌کند به زندگی خود نیز پایان می‌دهد.

به گزارش روزنامه کوریره ایتالیا، این قتل روز چهارشنبه ۲۱ اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی رخ داده است. کاوه فلاتی اخیرا به دلیل سوء سابقه در زمینه قاچاق مواد مخدر تحت تعقیب پلیس ایتالیا بوده است و در صورت دستگیری باید راهی زندان می ‌شد.

روزنامه ریپولیکای ایتالیا گزارش داده است که فیروز سعید انصاری دو هفته قبل شکایتی از اخاذی را در اداره پلیس رم به ثبت می ‌رساند. بر اساس ادعای فیروز سعید انصاری، کاوه فلاتی دو هفته قبل به منزل او می ‌رود و وی را تهدید می‌ کند در صورتی که مبلغ مورد نظر را پرداخت نکند، او را خواهد کشت! دفتر فیروز سعید انصاری در شهر کوچکی در شمال رم به نام فورملو قرار داشته است و مقتول در همانجا با قاتل ملاقات و در نهایت به زندگی این مرد ۶۸ ساله پایان داده است.

خانواده مقتول تایید کرده ‌اند که اخیرا فیروز سعید انصاری بارها درخواست ملاقات ‌هایی از سوی یکی از کارمندان سابق خود که در رم زندگی می ‌کند، دریافت کرده بود اما اعضای خانواده از جزئیات بیشتر در این خصوص و همینطور آدرس و مشخصات فرد مذکور مطلع نبوده اند!

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *