فال نوستراداموس مهر ماه ۹۹ همراه با پیش بینی نوستراداموس برای سال ۹۹

سایت جدولیاب نوشت:

پش‌گویان زیادی در طول تاریخ بوده‌اند که بعضی از آنها نیز پیش‌بینی‌های درستی انجام داده اند ولی اسمی که با پیش‌گویی عجین شده، نام نوستراداموس است. وی عطار و پیشگوی اهل فرانسه بود که پیش بینی های مهمی را انجام داده است که به واقعیت تبدیل شده است. در ادامه فال نوستراداموس که یکی از فال و طالع بینی های پرطرفدار محسوب می شود را مطالعه می کنید.

فال نوستراداموس

 

•┄┅?️ متولد فروردین ┅┄•

عقل و خرد خود را بکار گیرید. محتاط باشید و سنجیده عمل کنید. مراقب حیله گریهای دشمنام باشید. از حس ششم خود کمک بگیرید و به مشورت با دیگران بپردازید تا کمتر آسیب ببینید.

•┄┅?️ متولد اردیبهشت ┅┄•

به فکر جمع کردن مال هستید و دچار خساست می شوید. به خاطر همین خصوصیت نیز از جانب دیگران طرد می شوید. در رفتار خود نجدیپ نظر کنید.

•┄┅?️ متولد خرداد ┅┄•

از قرض و بدهی نجات پیدا می کنید و از حسابهایتان تسویه می شود. به آرامش خاطر می رسید. کارهایتان رونق می گیرد و به سر و سامان می رسید.

•┄┅?️ متولد تیر ┅┄•

کار و تلاش پیگیرانه و توام با خلاقیت شما به ثمر می رسد و در ازای آن پاداش خوبی به شما داده می شود. باید به استعدادهای خود بیشتر ایمان بیاورید.

•┄┅?️ متولد مرداد ┅┄•

در موضوعی که شما را در تنگنا قرار داده, با تلاش و کوشش, گشایشب رخ می دهد و به شما کمک می رسد.

•┄┅?️ متولد شهریور ┅┄•

به زودی صاحب مال و ثروت می شوید و زندگی نسبتا مرفهی در انتظارتان است.

فال نوستراداموس
فال نوستراداموس

•┄┅?️ متولد مهر ┅┄•

در زندگی برایتان مشکلاتی پید می آید. آماده باشید و از آنها نهراسید.

•┄┅?️ متولد آبان ┅┄•

احتمال دارد کسی در کمین باشد که به شما سدمه بریاند. مراقب حیله و نیرنگ دیگران باشید. با سعی و تلاش خود می توانید به مقامات بالاتر برسید و ارج بیشتری بیابید

•┄┅?️ متولد آذر ┅┄•

با یک دوست قدیمی ملاقات غیر منتظره ای خواهید داشت و به یاد یک عشق قدیمی می افتید. در کار و حرفه خود نیز پیشرفت می کنید و حقوق و مزایای شما افزایش می یابد.

•┄┅?️ متولد دی ┅┄•

طرح و نقشه ای بلندپروازانه در ذهن خود می پرورید. شک را کنار بگذارید. دست به کار شوید موفق خواهید شد.

•┄┅?️ متولد بهمن ┅┄•

وضع مالی شما رو به بهبود می رود و به پول و ثروت می رسید. باید بسیار مراقب و هوشیار باشید در غیر اینصورت این موقعیت را ار دست داده و حتمی ممکن است دچار ضرر و زیان مالی شوید.

•┄┅?️ متولد اسفند ┅┄•

نشانه ای از قدرت و توانمندی در شماست. ارتقا مقام پیدا می کنید و دیگران به شما اتکا می کنند. به خود ایمان داشته باشید.

فال نوستراداموس

پیش بینی نوستراداموس برای سال ۱۳۹۹

برای سال ۲۰۲۰ هم “نوستراداموس” در کتاب “پیشگویی‌ها” (انتشار در سال ۱۵۵۵) پیشگویی‌هایی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها وداع یک پادشاه پرسابقه با تاج و تخت و مرگ یک رهبر در قاره آمریکاست. به گزارش سی‌ان‌ان ترک، رسانه‌های اسپانیا پیشگویی‌های نوستراداموس برای سال ۲۰۲۰ را مورد تعبیر و بررسی قرار داده و درباره مصادیق آن دست به گمانه زنی زده‌اند.

۵ پیشگویی مهم او عبارتند از:

۱- وقوع زلزله‌ای قوی در قاره آمریکا: نوستراداموس پیشگویی کرده که در سال ۲۰۲۰ زلزله‌ای قوی و شدید در قاره آمریکا به وقوع خواهد پیوست. با توجه به احتمالات علمی درباره احتمال وقوع زلزله در قاره آمریکای شمالی و مرکزی این زلزله احتمالا می‌تواند در نوار زلزله‌خیز در مناطق غرب ایالات متحده آمریکا، مکزیک و یا شیلی باشد.

نوستراداموس

۲- وداع یک پادشاه با تاج و تخت:  نوستراداموس پیشگویی کرده در سال ۲۰۲۰ یک پادشاه یا ملکه مهم با تاج و تخت خود وداع خواهد کرد. او نامی از یک کشور خاص نبرده اما گمانه زنی‌ها برای امسال روی “الیزابت دوم” ملکه بریتانیا متمرکز شده است. دلیل این تمرکز سلطنت طولانی مدت (۶۵ ساله) او و نیز زمزمه‌هایی است که اخیرا در برخی رسانه‌ها و محافل سیاسی بریتانیا درباره تأسی ملکه بریتانیا به پادشاه مستعفی اسپانیا و کنار رفتن از قدرت و سپردن سلطنت به یک نیروی تازه و جوان‌تر به میان آمده است.

نوستراداموس

۳- رکود اقتصاد جهانی: بنا بر پیشگویی نوستراداموس در سال ۲۰۲۰ یک قدرت اقتصادی بزرگ دنیا وارد بحران اقتصادی خواهد شد و متعاقب آن اقتصاد جهانی وارد یک دوره رکود خواهد شد.

۴- ترور یا مرگ یک رهبر در آمریکا: یکی از بحث برانگیزترین پیشگویی‌های “نوستراداموس” در مورد “ترور و مرگ” است. این پیشگوی فرانسوی برای سال ۲۰۲۰ از “مرگ” یکی از مهمترین رهبران جهان در آمریکا یاد می‌کند. به تعبیر برخی مفسران این رهبر مهم می‌تواند ترامپ باشد و البته به صورت نمادین، احتمال عزل او در روند پرونده استیضاح هم می‌تواند در حکم “مرگ سیاسی” او باشد؛ هر چند که شواهد و قرائن چنین چیزی را نشان نمی‌دهد و مجلس سنا که تحت تسلط جمهوریخواهان حامی ترامپ است به احتمال قریب به یقین رای به برکناری ترامپ نخواهد داد.

نوستراداموس

۵- درگیری نظامی ۲ قدرت بزرگ: بنا بر پیشگویی ” نوستراداموس” در سال ۲۰۲۰ جهان شاهد درگیری بین  دو قدرت بزرگ خواهد بود. با توجه به روابط پرتنش بین آمریکا و چین احتمال می‌رود این درگیری بین این ۲ کشور باشد.

نوستراداموس برای سال ۱۳۹۹ پیشگویی‌های دیگری نیز دارد.

رواج سفر انسان به فضا، نزدیک شدن یک شهاب سنگ بزرگ به روسیه و حتی تهدیدی داخلی علیه رهبر روسیه (مثل ترور) از جمله این پیشگویی‌هاست.

بازگویی نشانه گیری و هدفمندی انرژیهای جدید در سال ۱۳۹۹

ستاره‌بینی، اَختَربینی، تَنجیم یا آسترولوژی (به انگلیسی: Astrology) بررسی تأثیر اجرام سماوی ماه، عطارد، زهره، خورشید، مریخ، مشتری، زحل، ثوابت گاه عقدتین قمر بر عالم است؛ که تعیین‌کننده حرکات چهار عنصر عالم می‌باشند. در ستاره بینی چهار نحله گسترده وجود دارد:

  1. طالع بینی: به وضعیت سماوات از لحظه تولد فرد تا جمله جنبه‌های زندگی وی مربوط می‌گردد.
  2. ستاره بینی عمومی: وضعیت سماوات را در لحظات به ویژه مهم مثلاً اعتدال ربیعی، خسوف و کسوف، یا اقتران سیارات با رویدادهای که به روی طبقات وسیعی مردم و ملتها یا کل جهان اثر می‌گذارند، مربوط می‌سازد.
  3. ستاره بینی حُکمی: با بررسی وضعیت سماوات معین می‌سازد که لحظه‌ای خاص برای آغاز کاری خاص مناسب است یا خیر.
  4. ستاره بینی مذاکره‌ای: پاسخ به سوالات خاص بر مبنای وضعیت سماوات در لحظه پرسش است.

پیش بینی آسترولوژی برای سال ۹۹

امسال منشوری را خواهیم دید. منشوری در آسمان ما قرار می گیرد که تمام آگاهی و انرژی از آن گذر کرده و پخش خواهد شد. منظور، آگاهی و انرژی هایی است که از ابعاد بالاتر به زمین می رسد. انگار هر چیزی از ابهام درمی آید. امسال دروغگویی و ریا سخت می شود. انرژی ها تفکیک می شوند. افراد در سطوح مختلف آگاهی و انرژی، به اندازه ظرفیت وجودی خودشان، از انرژی بهرهمند می شوند. اورانوس از تغییر نقش ها و جایگاه ها حکایت می کند. در لحظه تحویل و تحول، اورانوس و ونوس به ما میگویند سعی در تغییری دارند تا مایه موفقیت و رشد و زیبایی شوند. ونوس و اورانوس ما را به کمال و آگاهی نزدیکتر می کنند. ونوس و اورانوس، تغییر در هر سیستمی را به ارمغان می آورند و باعث تغییر در روشها و متدها میشوند. امسال به سمت تغییر خود میرویم. اورانوس به صورت ناگهانی، شعله شهامت و شجاعت را در ما بالا می کشد تا به سمت تغییر خود قدم برداریم. یعنی هر فردی شجاعت این را پیدا می کند تا با خویشتن واقعی خود روبه رو شود و تغییراتی در خودش ایجاد کرده تا به سمت کمال سوق پیدا کند. روش و رویکرد ما نسبت به سلامتی، مطالعه و آموزش تغییر میکند. هر انسانی متدی برای سلامتی، آموزش و مطالعه و حتا کسب درآمد دارد؛ اما تمام این روش ها و سیستم ها دستخوش تغییر خواهد شد.

اورانوس مدام جرقه آگاهی را در زمین می زند و اینها باعث بیرونریزی زمین خواهد شد. زمین سعی دارد چاکراها و کانال های انرژی خود را پاکسازی کرده و آلودگی های خود را خارج کند. سعی دارد اتصال بین خود و ساکنیناش را نیز بهبود ببخشد و به آنها هم کمک کند. امسال شاهدان و ناظران زیادی از دیگر ابعاد روی زمین هستند. تاریکی مثل همیشه دست از کار نمی کشد. اما نیروهای نور در زیرِ زمین در حال برقراری کانال های ارتباطی ما با چنل گسترده کهکشانی هستند؛ در حال اتصال با کانال های درمانی و ارتباط گرفتن با سیارات دور. مردمان نور امسال بسیار روی زمین اثرگذار خواهند بود و بسیار کمک خواهند کرد. منظور از نیروهای نور در زیرِ زمین، موجودات زیرزمینی است؛ نه موجودات فرازمینی. امسال بیش از هر زمان دیگری نیروهای زیرزمینی در حال فعالیت هستند و به احتمال خود را نشان خواهند داد و شاید مشاهدات زیادی در مورد آنها به وجود بیاید.

تغییرات در سیستمهای الکتریکی خواهیم داشت. تصاویر هولوگرامی عجیبی از ابعاد و سیارات دور دریافت می کنیم. شاهدان غیب، در حال افزایش راه ورودی به درون زمین هستند. زمین نزدیک به چاکرای قلبی، چاکرای ریشه و چاکرای دوم، بیرون ریزیهایی خواهد داشت. زمین نیز مانند هر چیز دیگری، کانالها و مراکز انرژی دارد که در تصویر زیر، مکان چاکراهای زمین را ملاحظه می نمایید. در نزدیکی چاکرای دوم زمین، احتمال زمین لرزه زیاد است. در نزدیکی چاکرای سوم، احتمال فعالیتهای آتشفشانی زیاد است. درون اقیانوسها به خصوص اقیانوس اطلس، تغییر و تحولاتی رخ می دهد. در آینده نه چندان دور، چیزی به مانند یک شهر، از زیر اقیانوسی بالا میآید. انگار دگرگونی عجیبی ایجاد می شود. امسال گونه عجیبی از حشرات و خزندگان کشف و مشاهده می شوند.

گفته شد که تصاویر هولوگرامی عجیبی از ابعاد و سیارات دور دریافت می کنیم. یعنی فرازمینی ها و مردمانی که در سیارات دور هستند، امسال به شیوه هولوگرافیک با ما ارتباط برقرار می کنند. خیلی از مردم ممکن است تصاویری ببینند یا با موجوداتی ارتباط برقرار کنند یا بسیار ممکن است نشانه هایی از فرازمینی ها و موجودات دیگر مشاهده شود. اما اینها خود واقعی آنها نیست، بلکه تصاویر هولوگرامی آنهاست که چون این تصاویر سه بعدی هستند، ممکن است ما فکر کنیم آنها واقعاً اینجا حضور دارند. سیستم عرضه و تقاضا تغییر می کند. روح جمعی توسط نیروهای برتر ارتقا پیدا میکند. یعنی ظرفیت روح جمعی افزایش مییاید. ناخودآگاه جمعی و روح جمعی ما ظرفیت و کششی دارد که این ظرفیت به طور کلی تغییر کرده و ظرفیت مردمان زمین ارتقا می یابد. ما در حال آمادگی برای ورود به یک مرحله متفاوت هستیم.

روان ما ارتقا می یابد و اگر ما تغییر نکنیم، دچار مشکلات روحی و روانی می شویم. امسال سیستم روانی همه افراد تغییرات بزرگی خواهد داشت و نیروی الهی و برتر، میخواهد ما را به سمت تغییرات روانی نیز پیش ببرد. ما برای اینکه تغییری در خودمان و زندگیمان ایجاد شود، لازم داریم روانمان نیز تغییر کند. حال اگر ما خودمان کمک به این تغییر نکنیم و به سمت این تغییرات پیش نرویم، دچار مشکلات روحی و روانی می شویم. به همین دلیل ممکن است امسال با افرادی که دچار مشکلات روحی روانی شده اند، زیاد برخورد کنیم. بهتر است امسال همه ما از سنگ تُرمالین در خانه و محل کار استفاده کنیم. با توجه به انرژی های موجود، این سنگ بسیار مناسب دفع انرژیهای منفی و حتا اختلالات فرکانسی است و باعث می شود سلامتی و انرژی مثبت ما حفظ شده و در فاز مثبت قرار بگیریم. در کل امسال، کریستالها خیلی برای ارتباط کمک کننده خواهند بود.

فال نوستراداموس

بالاخص ارتباط با انرژی ها و نیروهایی که در سیارات دیگر هستند. برای هر ارتباطی فراتر از زمین و همچنین ارتباطات درون زمینی کاربرد خواهند داشت. انرژی های ماه، سترن و پلوتو به ما نشان می دهد که بهم ریختگی های روحی و روانی امسال خیلی زیاد می شود. خیلی از افرادی که پیش زمینه بیماری داشته اند یا قبلا بیماری داشته و خوب شده اند، امسال این بیماری های روحی دوباره بروز پیدا می کنند. مشکلات روحی و روانی خیلی پررنگ شده و بهم ریختگی ها زیاد می شود. متاسفانه مردم ناآگاه بیش از پیش از نیروهای منفی استفاده خواهند کرد. شاهد فروش زیاد قرص های مربوط به اختلالات روانی خواهیم بود. خیلی از افراد را در اجتماع به صورت خواب آلوده و گیج خواهیم دید که در اثر مصرف همین قرصهاست. ماه، سترن و پلوتو نشان می دهند که صنعت ماشین و خودرو متحول می شود. پتانسیل پیدا شدن شهری از زیر خاک وجود دارد. خیلی از چیزهای قدیمی در دنیا ارزش زیادی پیدا می کنند.

کلکسیون دارها زیاد می شوند. عتیقه ها ارزششان بیشتر می شود. حتی خیلی وسایل ساده ای که متعلق به پدربزرگ و مادربزرگ های ما بوده است، ناگهان تبدیل به چیزهای ارزشمندی می شوند. شاید بخاطر انرژی هایی باشد که در حافظه آن وسایل قدیمی ذخیره شده اند. امسال گردهمایی های معنوی زیاد می شود. طبیعت بارها به صدا در می آید. اواخر آبان ماه خطری طبیعت و جنگل ها را تهدید می کند. در خردادماه و تیرماه قدمی در علم برداشته می شود که ممکن است به حیطه هوافضا و ناسا مربوط باشد. جزء خاصی از اتم آشکار می شود. چیز خاصی را دانشمندان در مورد اتم متوجه می شوند. اطلاعاتی در مورد پادماده بدستشان می رسد که شاید ارتباطی با ذره الکترون داشته باشد. فرد یا افرادی در شمال امریکا و بخش میانی افریقا، خبرهایی در مورد آینده می دهند و از ارتباطاتی می گویند. امسال گنج های زیادی پیدا می شود. زمین در حال پاکسازی درونی است و انگار زمین هر چه در درون خود دارد، می خواهد بالا بیاورد. خیلی از گنج ها و چیزهایی که درون زمین وجود دارد، بیرون میزند و افراد خیلی راحتتر از همیشه می توانند این قبیل چیزها را پیدا کنند. انگار هر کسی که به دنبال اینها بوده یا در ملک شخصی خود چیزی داشته باشد، احتمال دسترسی اش زیاد می شود.

زبانی به جای زبان انگلیسی رایج می شود. البته زبان بین المللی انگلیسی است، اما زبان متفاوتی به احتمال رواج پیدا می کند تا طی چند سال آتی تا حدی جای زبان انگلیسی را بگیرد. انرژی خورشیدی نشان می دهد که تغییراتی در سیستم مالی و معیشتی خواهیم داشت. همه مجبور هستند تغییراتی در سیستم کاری، مالی و معیشتیشان ایجاد کنند. تغییراتی در محل زندگی نیز خواهیم داشت. افراد همگی ممکن است چیدمان محل زندگی یا حتی لایف استایل خود را تغییر دهند. زندگی افراد خیلی به سمت طبیعی شدن پیش میرود و خیلی افرادی که در مسیر نور و آگاهی هستند، زندگیشان به طبیعت نزدیکتر می شود.
نپتون و مرکوری نشان میدهند که خیلی از روابط گذشته به شکل متفاوتی دوباره از سر گرفته میشود. هر فردی در زندگی ما در جایگاه درست خودش قرار میگیرد. این موضوع مساله نقشها را نشان میدهد. یکی از مهمترین مساله های امسال که بر آن تاکید می شود، تغییرات در نقش هاست. هر کسی در جایگاه درست خودش در زندگی ما قرار می گیرد. روابطی که در گذشته داشته ایم، به شکل متفاوتی دوباره از سر گرفته میشوند. انگار که آدم هایی که در گذشته ما بوده اند و شاید رابطه ما با آنها خیلی سال است قطع یا کمرنگ شده است، دوباره وارد زندگی ما می شوند. حتی روابطی که از گذشته تا الان داشته ایم، به شکل متفاوتی در زندگی ما تاثیرگذار خواهند بود.

امسال با افرادی آشنا می شویم که در رشد ما موثر باشند و باعث تغییرات شوند. خیلی افراد وارد زندگی ما می شوند، صرفاً برای انتقال یک آگاهی یا رد کردن یک کارما. خیلی باید حواسمان باشد که روابطی که امسال ایجاد می شوند، لزوماً روابطی نیستند که در زندگی ما ماندگار باشند. ما امسال وسعت ارتباطات پیدا می کنیم و هدف از این ارتباطات، انتقال آگاهی یا رد کردن کارما است. یعنی ارتباطات صرفاً برای رشد خواهد بود. ذهن ما امسال بسیار بسیار مشغول ارتباطات خواهد بود. ذهن ما از عمق ناخودآگاهمان فرمان گرفته و هدایت می شود. قلبها و افکار ما بیش از هر زمان دیگری پیرو عشق خواهد بود. و مساله عشق خیلی برای هر فرد مهم میشود. یکی از مهمترین مسایل زندگی اکثر آدمها امسال، مساله عشق خواهد بود و آدمها به شدت دنبال یک احساس متفاوت و عشق می گردند.

امسال سرمایه گذاری ها دچار تحولات ناگهانی شده و خیلی از مشاغل قدیمی دوباره زنده می شوند. ممکن است یک سرمایه گذاری و ارزشی، بطور ناگهانی تغییر کند. مشاغلی که در قدیم بوده و الان خیلی کمرنگ شده و یا شاید هم دیگر نیستند، دوباره شکل میگیرند. مارس، ژوپیتر و کیتو نشان می دهند که معاملاتی خوب است که سریع انجام شوند. یعنی امسال کارهای زمانبر مالی اکثراً دچار مشکل می شوند. خیلی چیزها در مورد قدمت زمین مشخص میشود و خیلی چیزهای باستانی از زیر زمین سر برمی آورند. قدرت فیزیکی افراد بیشتر می شود . یعنی اکثر افراد قدرت جسمانیشون افزایش پیدا می کند. قدرت فیزیک بشر کلاً بالا می رود و خیلی افراد حتا ممکن است قدرت فیزیکی متفاوتی پیدا کنند . بخش مرکزی انگلستان دچار تحولات غیرمنتظره می شود.

شاید این اتفاقات منفی باشد. فرهنگ کهن میخواهد جای خود را در میان مردم دوباره پیدا کند. بسیاری از مردم گزارشهایی خواهند داد از ارتباط با موجوداتی که از جنس ما و سیاره ما نیستند که این ارتباطات همانطور که قبلاً ذکر شد به صورت هولوگرامی خواهد بود. مارس و ژوپیتر نشان میدهند که پرورش غلات امسال بسیار خوب خواهد بود. ژوپیتر و کیتو این پیام را دارند که امسال از عسل اکسیری ویژه ساخته می شود که باعث رشد بالای این محصول خواهد شد. البته عسلی که کاملاً به صورت طبیعی تهیه شده باشد. در کل وارد عرصه جدیدی از اندیشه و آگاهی خواهیم شد. زشتیها عیان شده و زیبایی ها عیانتر. افرادی که در مسیر نور و آگاهی هستند، پررنگتر از همیشه جلوه خواهند کرد.

بیوگرافی نوسْتْراداموس با نام واقعی میشِل دو نُسْتْرِدام

نوسْتْراداموس (به فرانسوی: Nostradamus) با نام واقعی میشِل دو نُسْتْرِدام (Michel de Nostredame) (زادهٔ ۱۴ یا ۲۱ دسامبر ۱۵۰۳-درگذشتهٔ ۲ ژوئیه ۱۵۶۶) عطار و پیشگوی اهل فرانسه بود. بسیاری از حوادث و جنگ‌های آینده، پس از اتفاق افتادن، پیشگوییشان به وی منسوب شده‌است.

فال نوستراداموس

پدر او «پیر دو نستردام» در یک خانوادهٔ یهودی متولد شد ولی او پس از ازدواج با یک زن کاتولیک به مسیحیت گروید. میشل نخستین فرزند آن‌ها بود. میشل دو نستردام در روز ۱۴ یا ۲۱ دسامبر سال ۱۵۰۳ در سن-رمی-دو-پروانس فرانسه به دنیا آمد. وی تحصیلات خود را در شهر اوینیون به پایان رساند.

میشل هنگام تحصیل به نجوم و ریاضیات علاقه بسیاری نشان می‌داد. با وجود این به خواست پدرش در سال ۱۵۲۱ در آموزشگاه پزشکی «مون پلیه» ثبت نام کرد. در آنجا بود که با نویسندهٔ نامدار فرانسوی «فرانسوا رابله» آشنا شد و با تشویق او به سرودن شعر و نوشتن قطعات ادبی پرداخت. در سال ۱۵۵۰ نخستین تقویم نجومی را که در آن پیشگویی‌هایی دربارهٔ رخدادها و اوضاع جوی سال بعد انجام شده بود، منتشر نمود. در این سالنامه برای نخستین بار نام وی «نوسترآداموس» و شغل و زمینه مورد علاقه‌اش، پزشک و آستروفیل (یعنی دوستدار ستارگان یا نجوم) آورده شد. کلمه آستروفیل به معنای دوستدار ستاره‌ها است. نوسترآداموس این کلمهٔ ساختگی را به آسترولوگ یا «ستاره‌شناس» ترجیح داده بود.

از سال ۱۵۵۴ نوسترآداموس یادداشت‌های خود را به صورت رباعی (دوبیتی) نوشت. صد رباعی نخست را با نام «سِنتِریِ نخست» یا «نخستین صدگانه» یا «صد شعر»، در ۱۵۵۵ منتشر کرد. در سرآغاز این رباعی‌ها که خطاب به پسرش سزار نوشته‌است؛ تأکید می‌کند که سرنوشت بشر و آیندهٔ جهان را از روی حرکات ستارگان می‌توان پیش‍گویی نمود و اینکه هر رباعی او گویای رخدادی‌ست که در آیندهٔ دور یا نزدیک رخ خواهد داد. تعداد این پیشگویی‌ها که بیشتر به صورت رباعی است به ۹۶۵ عدد می‌رسد. علاوه بر این رباعی‌ها او ۵۶ مُسَدَس (شش بیتی) هم دارد. به‌طور کلی او در بیش از یک هزار رباعی و مسدس رخدادهای برجستهٔ گیتی را تا پایان سال ۱۹۹۹ میلادی پیش‌بینی کرده‌است. نوسترآداموس قید می‌کند که در پیشگویی‌هایش رمزها و محاسبه‌هایی دارد که هر کس توانایی درک آن‌ها را ندارد. این رمزها را او در نامه‌ای که به «هانری دوم» پادشاه فرانسه نوشته، توضیح داده‌است. خانوادهٔ پدری او اصالتاً یهودی بودند، اما پدرش، «گی گسنت»، در حدود سال ۱۴۵۵ به مذهب کاتولیک روی آورد و نام مسیحی «پیر» و نام خانوادگی «دو نستردام» را برای خود انتخاب کرد (این نام خانوادگی از روز مقدسی که در آن تشریفات گرایش وی به مذهب کاتولیک اجرا شد، گرفته شده‌است).

دِلفین، ژان (۷۷–۱۵۰۷)، پیر، هکتور، لوئیس، برتراند، ژان دوم (متولد ۱۵۲۲) و آنتونی (متولد ۱۵۲۳) از جمله خواهران و برادران نوستراداموس هستند.

در مورد کودکی نوستراداموس اطلاعات بیشتری وجود ندارد، با این وجود روایتی وجود دارد که بر طبق آن وی تحت آموزش پدربزرگ مادری‌اش «ژان دو سن رِمی» بوده‌است.

فال نوستراداموس

پیش بینی نوستراداموس درباره ترور ترامپ

یک انگلیسی مدعی است که بر اساس متون نوستراداموس دونالد ترامپ در سال جاری ترور می‌شود. نامه‌نیوز نوشت: «نوسْتْراداموس با نام واقعی میشِل دو نُسْتْرِدام عطار و پیشگوی قرن شانزدهمی اهل فرانسه است که پیشگویی بسیاری از حوادث و جنگ‌ها به وی منسوب شده‌است. برخی مردم نام نوستراداموس را با افسانه‌سرایی مربوط می‌کنند و برخی دیگر او را بزرگ‌ترین غیب‌گویی می‌دانند که آتش‌سوزی لندن، انقلاب فرانسه، به قدرت رسیدن هیتلر، قتل کندی و حتی اعمال تروریستی ۱۱ سپتامبر را پیش‌بینی کرده است.

وبگاه انگلیسی اکسپرس در خبری مدعی شده که طبق ادعای یک نمادشناس و روانشناس به نام کریگ پارکر، نوستراداموس پیش‌بینی‌هایی را برای سال ۲۰۱۹ داشته است. پارکر مدعی است که بر اساس متون نوستراداموس، دونالد ترامپ در سال جاری ترور می‌شود. همچنین یک جنگ بزرگ در خاورمیانه رخ خواهد داد و تغییراتی در زمینه روابط با روسیه به وقوع خواهد پیوست.

پارکر همچنین در گفت‌وگو با اکسپرس گفته که به غیر از این حوادث، در سال جاری روابط غرب و پوتین تغییر خواهد کرد.

آیا پیش‌بینی‌های نوستراداموس قابل اعتنا است؟

در مورد دعاوی پارکر و خود نوستراداموس شک و شبهه‌های بسیاری وجود دارد. طرفداران نوستراداموس معتقدند او حوادثی مانند ظهور هیتلر در سال ۱۹۳۲، آتش‌سوزی مهیب لندن در سال ۱۶۶۶ و وقایعی مثل ظهور و سقوط صدام در عراق را پیش‌بینی کرده است. آن چه نوستراداموس را بیش از پیش مشهور کرد، پیش‌بینی مرگ هنری دوم (پادشاه فرانسه) بود. پادشاه فرانسه در ۱۰ ژوئیه ۱۵۵۹ از دنیا رفت. دقیقا ۴ سال قبل از این حادثه، نوستراداموس این واقعه را پیش‌بینی کرده بود.

اما منتقدان نوستراداموس می‌گویند که او بسیار گنگ و مبهم حرف زده و وقایع بالا فقط برداشت‌هایی کلی از حرف‌های او هستند. این افراد معتقدند که وقتی یک شخص مبهم و دوپهلو حرف می‌زند، هر برداشتی از آن می‌توان داشت و این برداشت‌ها به هیچ وجه علمی و منطقی نیستند. در مقابل، طرفداران سرسخت نوستراداموس می‌گویند که یک سری اصول بر نوشته‌هایش نوستراداموس حاکم است و او به هیچ وجه بدون قاعده حرف نزده است. اینها تاکید دارند که اگر قواعد و قوانین کدگذاری نوشته‌های او شناخته شود، می‌توان معنای کلام او و پیش‌بینی‌هایش را فهمید.

در مقابل این رای، مخالفان تاکید دارند که هنوز این کدگذاری کشف نشده و پیش‌بینی‌های بیرون‌آمده از نوشته‌های این فرد چیزی جز یک سری حدس و گمان نیست. به‌طور مثال او در مورد سال ۱۷۸۹ که مصادف با انقلاب فرانسه است، نوشته در این سال آهنگ‌ها، شعارها و مطالبات از سمت بردگان و ظلم‌دیدگان شنیده می‌شود. این سخن بسیار کلی است. تقریبا می‌دانیم از قرن ۱۶ تا قرن ۲۰ هر سال یک شورش کوچک یا بزرگ دهقانی یا کارگری در سراسر کشورهای اروپایی به وقوع پیوسته و لذا نمی‌توان حکمی دقیق از این نوشته کوتاه بیرون آورد.»

[تعداد: ۳   میانگین: ۴/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *