(عکس) مورخ روس دوست دخترش را ارّه کرد!


یک استاد و مورخ روس که به کشتن و تکه تکه کردن شریک زندگی‌اش در سن پترزبورگ اعتراف کرده بود؛ به ۱۲ سال و شش ماه زندان محکوم شده است. حکمی که با اعتراض فعالان حقوق زنان روبه‌رو شده است. اولگ سوکولوف ۶۳ ساله کارشناس در زمینه جنگ‌های ناپلئون به خاطر قتل آناستازیا یشچنکوی ۲۴ ساله محکوم شناخته شد.

او نوامبر ۲۰۱۹، درحالی که دست‌های قطع شده یشچنکو را در کوله پشتی خود داشت و مست بود، در رودخانه پیدا شد. فعالان حقوق زنان می‌گویند که این پرونده نشان دهنده بی‌تفاوتی به آزار، اذیت و خشونت در روسیه است.

 

356564_739

آناستازیا یشچنکو به عنوان یک دانشجوی با استعداد توصیف شده

در توماری آنلاین با بیش از ۷۵۰۰ امضا، دانشگاه سن پترزبورگ به نادیده گرفتن شکایت قبلی دانشجویان از این استاد به خاطر بدرفتاری‌های او متهم شده است. او هم اکنون از این دانشگاه و از سمت علمی دیگری در فرانسه برکنار شده است.

اولگ سوکولوف در دادگاه اعتراف کرد که چهار بار به یشچنکو شلیک کرده، قبل از آن که جسد او را با اره و چاقوی آشپزخانه تکه تکه کند. یک اسلحه کمری هم در کوله پشتی سوکولوف پیدا شده است. پلیس بعدا اجزای دیگر بدن مقتول را در رودخانه و آپارتمان سوکولوف پیدا کرد.

گفته می‌شود که او قصد داشته قبل از کشتن خودش، لباسی همانند ناپلئون بپوشد و به زندگی‌اش پایان بدهد. او ده‌ها مقاله تحقیقی تاریخی نوشته که برخی از آن‌ها با همکاری این دانشجو بوده است.

356565_193
اولگ سوکولوف در لباس ناپلئون بناپارت


آناستازیا یشچنکو از منطقه کراسنودار در جنوب روسیه به سن پترزبورگ نقل مکان کرده بود و هنگام مرگ در حال گذراندن تحصیلات تکمیلی بود. به گفته دانشجویان به نقل از خبرگزاری فرانسه، سوکولوف از صحبت کردن به زبان فرانسه لذت می‌برد و از ناپلئون تاثیر می‌گرفت. این دانشجویان گفته‌اند که او خانم یشچنکو را هم نام با همسر ناپلئون “ژوزفین” صدا می‌کرد.

 

سوکولوف در دادگاه مدعی شد که خانم یشچنکو به هنگام مشاجره با چاقو به او حمله کرده بود و او سپس مجبور شده که به وی شلیک کند. خانواده یشچنکو روایت سوکولوف از این حادثه را رد کرده‌اند.

 

historiador_mata_a_su_amante_0منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *