علت سقوط هواپیمای مسافر بری اندونزی چه بود؟


شایانیوز- روز گذشته متاسفانه یک فروند هواپیمای مسافر بری متعلق به خط هوایی اندونزی که به مقصد پونتیاناک، سقوط کرده و 56 سرنشین آن درگذشتند. لاشه این هواپیما بعد از دو ساعت از قطع شدن ارتباط هواپیما با رادار در اقیانسو هند یافت شد. اما علت سقوط این هواپیما چه بود؟

 هواپیمای خط هوایی سریویجایا اندونزی روز گذشته از کنترل رادار خارج و ناپدید شده بود. گزاش ها حاکی از آن است که این هواپیما سقوط کردهو لاشه آن در اقیانوس هند یافت شد. شبکه سی ان بی سی اندونزی گزارش داد که این هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ پرواز ۱۲۸ خط هوایی سریویجایا – “SJ۱۸۲” اندونزی که ۴ دقیقه بعد از برخاستن از فرودگاه این شهر از کنترل رادار برج مراقب پرواز خارج شده بود، مشخص شد که در اقیانوس هند سقوط کرد و همه ۵۶ سرنشین آن جان خود را از دست دادند. بر اساس این گزارش، این هواپیما عازم “پونتیاناک” در استان “کالیمانتان غربی” بود که به یکباره ارتباطش با مرکز قطع شد و دیگر پیامی از آن مخابره نشد.

علت سقوط هواپیمای مسافر بری اندونزی چه بود

گزارش های تازه حاکی است که این هواپیما در مدت کمتر از یک دقیقه از فاصله ۱۰ هزار پایی از سطح اقیانوس در نزدیکی جزیره “لانکان” به داخل آب سقوط کرد و تا زمان مخابره خبر، چند لاشه از آن از آب بیرون آورده شد.

کنترل پرواز فرودگاه جاکارتا در یک پیام توئیتری اعلام کرد که در حال رصد این رویداد ناگوار است و امیدوار است هرچه سریعتر به اطلاعات جدیدی در این خصوص دست یابد. دفتر مرکزی این خط هوایی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که در حال جمع آوری اطلاعات دقیق تری در باره علت بروز این حادثه است.

وزارت حمل و نقل اندونزی از آغاز عملیات جستجو و نجات این هواپیما که ۵۶ مسافر داشت، خبر داده است. این شبکه همچنین زمان دقیق سقوط این هواپیما را ۱۴ و ۴۰ دقیقه به وقت محلی یعنی چهار دقیقه بعد از برخواستن از فرودگاه “سوکارنو هاتا”ی جاکارتا اعلام کرد.

منبع: ایرنا

 منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *