علت آتش سوزی تانکر پمپ بنزین خمینی شهر چه بود؟


شایانیوز- روز گذشته اخباری مبنی بر حادثه آتش سوزی در یک پمپ بنزین در خمینی شهر منتشر شد. البته خوشبختانه با حضور به موقع و فداکارانه ماموران آتش نشانی ، آتش خیلی زود مهار شد. اما علت وقوع حادثه آتش سوزی تانکر پمپ بنزین خمینی شهر اصفهان چه بود؟ در ادامه این خبر برای کسب اطلاعات بیشتر از جرئیات این حادثه با ما همراه باشید.

علت آتش سوزی تانکر پمپ بنزین خمینی شهر چه بود؟

همانطور که اشاره کردیم روز گذشته یک حادثه موجب وقوع آتش سوزی در یکی از تانکر های پمپ بنزین خمینی شهر شده است. شرکت نفت علت بروز حریق یک دستگاه تانکر را در جایگاه سوخت خمینی ‌شهر در استان اصفهان خطای انسانی اعلام کرد. 

منصور شیشه‌ فروش، مدیر کل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ساعت ۹ صبح روز یکشنبه ۷ دی یک دستگاه تانکر حامل بنزین در جایگاه پمپ بنزین میدان ۲۲ بهمن خمینی ‌شهر اصفهان دچار آتش‌ سوزی شد و نیروهای آتش نشانی از  اصفهان، درچه، کوشک و خمینی‌ شهر به محل اعزام شدند و با مهار آتش از گسترش به سمت پمپ بنزین جلوگیری کردند.

وی افزود: این حریق صبح روز یکشنبه در جایگاه سوخت شهید وطنی در خمینی ‌شهر و پس از تخلیه سوخت یک دستگاه تانکر به علت وجود نقص در آن روی داد. پس از تخلیه تانکر به علت نقص در خودرو، بخار بنزین شعله ‌ور و موجب آتش گرفتن تانکر شد. شیشه ‌فروش ادامه داد: لاستیک ‌های تانکر آتش گرفت و غلظت دود در جایگاه به خاطر سوختن لاستیک‌ ها بود. در این حادثه خسارت جزئی به جایگاه سوخت وارد شد و تیم شرکت نفت در بررسی اولیه علت بروز این حریق را خطای انسانی هنگام تخلیه بنزین اعلام کرد. حادثه خسارت جانی نداشت.

منبع نوشته: همشهری آنلاین

پیشنهاد می شود: ماجرای فوران نفت در سروستان شیراز چیست؟

 منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *