سردار سلیمانی سالار شهیدان مقاومت است


سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در گردهمایی یاران حاج قاسم از ویژه‌برنامه‌های گرامیداشت نخستین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی در کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جبهه مقاومت اظهار داشت: سردار سلیمانی سالار شهیدان جبهه مقاومت است.


وی با ابراز تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(ع) افزود: در این ایام توفیق دیدار همرزمان شهید سلیمانی و خانواده شهدا در کرمان را پیدا کردم که توفیق بزرگی برای من بود.


فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه “این جلسه، جلسه میثاق و تجدید عهد با فرمانده شهیدمان است” گفت: باید از خدا بخواهیم که خدا به ما توفیق دهد در این مسیر نورانی جبهه حق راه شهدا در این جبهه حق را ادامه دهیم.


وی با اشاره به اینکه نبرد حق و باطل با آفرینش انسان شروع شده است، افزود: از ابتدای خلقت بشر تا امروز این نبرد بوده و تا پایان هم ادامه خواهد داشت و این نبرد و مبارزه در دو بعد خود را نشان می‌دهد.


سردار قاآنی با بیان اینکه بعد اول نبرد در وجود خود انسان تجلی پیدا می‌کند و هر که می‌خواهد مرد میدان نبرد و مقاومت باشد باید اول این نبرد را از درون خود شروع کند گفت: شهید قاسم سلیمانی فرمود “کسی شهید می‌شود که اول شهید شده باشد.”


وی با بیان اینکه شهید سلیمانی عزیز جزو الگوهای ترکیب این دو نبرد با هم بود و در نبرد درون خود قهرمان شد و به شهادت رسید ادامه داد: اسلام با مقاومت عجین شده است.


فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه همه در ذهنشان هست و یادآوری می‌کنیم ما فرزندان مکتب نبی مکرم اسلام هستیم گفت: پیامبر وقتی آداب نماز را به ما آموختند راه مقاومت را پیش پای ما گذاشتند.


وی با بیان اینکه دشمن بداند و پست فطرتانی که در مقابل جبهه مقاومت عرض اندام می‌کنند خوب بفهمند که یکی از بزرگترین نقائص آنها عدم فهم است ادامه داد: بچه مسلمان وقتی زبان باز می‌کند مادرش به او خواندن نماز یاد می‌دهد و  بعد از تکبیرالاحرام نماز به آیاتی از اهدنا الصرلط المستقیم می‌رسد و بعد صِراطَ الَّذینَ أَنعَمتَ عَلَیهِم غَیرِ المَغضوبِ عَلَیهِم وَلَا الضّالّینَ می‌گوید.


سردار قاآنی با بیان اینکه جبهه مقاومت ریشه در آیات قرآن دارد گفت: در بهترین حالات روحی و بهترین وقت‌ها در طول روز در شفافترین حالات فکری از خدا می‌خواهند که در طریق مقاومت باشند.منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *