زمان واریز یارانه معیشتی کرونا ، یارانه معیشتی یا وام یک میلیون تومانی؟


شایانیوز- با شدت گرفتن بیماری کرونا و اعمال محدودیت های دو هفته ای به منظور جلو گیری و کنترل بیماری کرونا و تعطیلی مشاغل موضوع واریز یارانه معیشتی 100 هزار تومانی و مرحله دوم پرداخت وام یک میلیون تومانی در نظر گرفته شده است. اما زمان واریز یارانه معیشتی کرونا کی است و این یارانه چه زمانی به حساب مردم واریز خواهد شد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

 

واریز یارانه معیشتی کرونا

 

دولت در آذر ماه علاوه بر یارانه نقدی و یارانه معیشتی، قرار است یارانه ۱۰۰ هزار تومانی و وام کرونای یک میلیون تومانی را هم به حساب سرپرستان خانوار واریز کند. با این حساب دولت در آذر ماه به حساب برخی از خانوار های چهارنفره یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان واریز می‌ کند.

به دستور ستاد ملی کرونا قرار است از ابتدای آذر ماه محدودیت ‌های کرونایی اعمال شود. طبق این محدودیت ‌ها دولت پرداخت بسته‌ های حمایتی را در دستور کار قرار داده است. امروز رئیس ‌جمهور اعلام کرد که به یک سوم جامعه برای چهار ماه یک بسته کمک معیشتی اعطا می‌ شود. روز گذشته نیز رئیس کل بانک مرکزی ار پرداخت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا خبر داد.

 

بسته حمایتی 100 هزار تومانی

 

امروز رئیس‌ جمهور اعلام کرد که به یک سوم جامعه برای چهار ماه یک بسته کمک معیشتی اعطا خواهد شد. افرادی که مشمول این کمک خواهند شد در ماه آذر، دی، بهمن و اسفند ماهانه به‌ ازای هر نفر ۱۰۰ هزار تومان دریافت می‌ کنند.

 

مرحله دوم وام یک میلیون تومانی

 

با شیوع ویروس کرونا، دولت اعلام کرد به سرپرستان خانواری که یارانه نقدی می ‌گیرند وام یک میلیون تومانی کرونا داده می‌ شود و طبق گفته سخنگوی پیشین ستاد تسهیلات حمایتی کرونا 21 میلیون خانوار این وام را دریافت کردند.

اما رئیس کل بانک مرکزی دیروز (سه ‌شنبه) با انتشار یادداشتی در اینستاگرام نوشت: با توجه به توقف فعالیت برخی از مشاغل از اول آذر ماه، پرداخت یک میلیون تومان وام قرض الحسنه به ۱۰ میلیون نفر سرپرست خانوارهای یارانه ‌بگیر که درآمد ثابت ندارند با قبول مابه التفاوت سود توسط دولت از محل وام کرونایی انجام خواهد شد.

این مرحله از وام کرونا نیز همانند مرحله اول به صورت قرض‌الحسنه پرداخت می ‌شود، که به گفته همتی، این وام به افرادی پرداخت می ‌شود که حقوق دولتی نداشته و فاقد حقوق ثابت باشند.

 

یارانه معیشتی بنزین 

 

سیزدهمین مرحله یارانه معیشتی نیز در روز دهم آذر ماه به حساب سرپرستان خانوار 60 میلیون نفر از جمعیت کشور پرداخت می ‌شود. پرداخت این یارانه پس از این که قیمت بنزین در آبان ماه سال گذشته افزایش یافت،آغاز شد.

همچنین طبق گفته مسئولان قرار است در آذر ماه لیست یارانه ‌بگیران معیشتی به‌ روز رسانی شود، یعنی ممکن است افرادی اضافه و افراد دیگری حذف شوند.

 

یارانه نقدی 45 هزار تومانی

 

طبق روال چند ماه اخیر یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی نیز در روز بیستم آذر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌ شود.  همچنین ششمین قسط وام یک میلیون تومانی به مبلغ ۳۵ هزار تومان از یارانه سرپرستان خانواری که تسهیلات دریافت کرده ‌اند، کسر خواهد شد. از این که تا پایان خبر زمان واریز یارانه معیشتی کرونا با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم.

پیشنهاد می شود: زمان واریز حقوق بازنشستگان کشور 

 

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *