دادگاه شهیندخت مولاوردی برگزار شد؛ دستگیری همسر معاون سابق امور زنان ریاست جمهوری


دادگاه رسیدگی به اتهامات شهیندخت مولاوردی ، معاون سابق امور زنان ریاست جمهوری روز دوشنبه ۱۴ مهر ماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران برگزار شد.

در این جلسه دو اتهام «در اختیار قرار دادن اطلاعات و اسناد طبقه‌ بندی شده با پوشش مسئولین نظام با هدف برهم زدن امنیت کشور از طریق انعقاد قرارداد با صندوق جمعیت سازمان ملل متحد» و «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به مولاوردی تفهیم شد. وکیل مدافع متهم، نماینده حقوقی معاونت حقوقی ریاست جمهوری و نماینده دادستان هم در این جلسه حضور داشتند.

پس از تفهیم اتهام، متهم و وکیل مدافع وی دفاعیات خود را ارائه دادند و قرار است دادگاه در موعد قانونی رأی پرونده را صادر کند.

هنوز جزئیاتی در خصوص اتهامات وارده به شهیندخت مولاوردی ارائه نشده اما کیفرخواست وی پیشتر در اواخر تیر ماه امسال با شکایت دستگاه امنیتی و انتظامی ایران در دادسرای فرهنگ و رسانه صادر و جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شده بود.

دادگاه شهیندخت مولاوردی برگزار شد

پس از برگزاری جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات شهیندخت مولاوردی برخی رسانه ها عنوان کردند معاون سابق امور زنان ریاست جمهوری به جرم جاسوسی و ارائه ی اطلاعات طبقه بندی شده به بیگانگان محکوم شده است.

شهیندخت مولاوردی خود در واکنش به انتشار این اخبار گفت: فقط یک جلسه در شعبه ۱۵ برگزار شده است و نه آخرین جلسه از سلسله جلسات! و آخرین دفاع هم‌ در همان جلسه روز دوشنبه اخذ بود، شد.

او در ادامه بیان کرد: اتهامی تحت عنوان جاسوسی در کیفرخواست ذکر نشده است که محکومیتی تحت آن عنوان آمده باشد!

مولاوردی افزود: هنوز جوهر دفاعیه خشک نشده که این جوسازی ها شروع شده است! آیا این وهن دستگاه قضا و به سخره گرفتن عدالت قضایی و اصل دادرسی عادلانه نیست؟ مدعی العموم کجاست؟

دادگاه معاون سابق امور زنان ریاست جمهوری اما با یک حاشیه هم همراه بود.

دیروز برخی رسانه‌ ها نوشتند حمید آیتی، همسر شهیندخت مولاوردی که امکان حضور در این جلسه را نیافته و بیرون دادگاه منتظر همسرش بود، بازداشت و به دادسرای اوین منتقل شد.

شهیندخت مولاوردی معاون سابق روحانی درباره ی ماجرای دستگیری همسرش در مقابل دادگاه انقلاب گفت: سوء تفاهمی برای حفاظت قوه قضائیه پیش آمده بود و همسرم هم همان‌ شب آزاد شد.

معاون سابق رئیس جمهوری ادامه داد: آن روز همسرم که در بیرون دادگاه حضور داشت موقع خروج اقدام به عکس گرفتن (و نه فیلمبرداری) از من و وکیلم می‌ کند که این برای یگان حفاظت دادگاه سوء تفاهمی پیش آورد که او در حال فیلمبرداری از ساختمان دادگاه است. همسرم چند ساعتی آنجا بود و بعد از ارائه ی توضیحات آزاد شد و به منزل بازگشت. به‌ هیچ‌ وجه فیلمبرداری صورت نگرفته بود.منبع سایت rooziato

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *