خلاصه داستان سری جدید دنیای ژوراسیک (قلمرو)

سایت جدولیاب نوشت:

جدولیاب، ترجمه: سمیرا فیض آبادی: تاریخ اکران سری جدید فیلم علمی تخیلی «دنیای ژوراسیک» با عنوان «Jurassic World: Dominion» (دنیای ژوراسیک: قلمرو) برای اینکه تحت تاثیر پاندمی کرونا قرار نگیرد به سال ۲۰۲۲ موکول شد و در سال ۲۰۲۲ سینماهای سراسر جهان یک بار دیگر به دایناسورها خوش امدگویی خواهند کرد. عوامل سازنده این فیلم اعلام کرده اند که «دنیای ژوراسیک: قلمرو» ، آخرین سری از سری فیلم‌های «دنیای ژوراسیک» خواهد بود و درمورد خیط داستانی آن گفته شده که در این سری کل حماسه داستان سری‌های قبلی در کنار هم اورده می‌شوند.

این فیلم مهیج آمریکایی به کارگردانی کالی تریوورو ششمین سری از سری فیلم‌های موفق و پرمخاطب «پارک ژوراسیک» و سومین سری «دنیای ژوراسیک» می‌باشد. همچون سری های گذشته این فیلم هیجان انگیز توسط فرانک مارشال و پاتریک کراولی در حال تولید است. اولین سری این فیلم به نام «پارک ژوراسیک» در سال ۱۹۹۳ به کارگردانی استیون اسپیلبرگ ساخته شد. ۲۷ سال از ساخت اولین سری این فیلم پرطرفدار می‌گذرد و همچنان این فیلم یکی از پرطرفدارترین سری فیلم‌های هالیوود است و به همین دلیل است که ساخت سری‌های جدید آن ادامه پیدا می‌کند. مامودو آتیه از چهره‌های جدیدی است که به بازیگران سری جدید بازیگران این فیلم اضافه شده است. لورا درن، کریس رات، جف گلدبلوم، اسکات هیز، بریس دالاس هووارد، جاستیس اسمیث و سم نیل بازیگران اصلی این فیلم هالیوودی هستند.

فیلمبرداری جدیدترین سری از فیلم «دنیای ژوراسیک» که با بودجه‌ای سنگین در حال تولید است، فوریه ۲۰۲۰ در کانادا آغاز شد و پس از آن در انگلیس فیلمبرداری ادامه پیدا کرد. در ماه مارس به خاطر شیوع ویروس کرونا فیلمبرداری این فیلم تعطیل شد. در ماه جولای فیلمبرداری از سر گرفته شد اما در ماه اکتبر به خاطر مثبت شدن تست کرونای تعدادی از عوامل فیلم دوباره کار تعطیل شد. ۱۰ ژوئن ۲۰۲۰ به عنوان تاریخ اکران این فیلم هالیوودی تعیین شده است که توسط استودیوی «Universal Pictures» منتشر خواهد شد. در ابتدا این فیلم قرار بود در ماه جولای ۲۰۲۱ نمایش داده شود. این فیلم دنباله فیلم «Jurassic World: Fallen Kingdom» (دنیای پوراسیک: پادشاهی سقوط کرده) است که در سال ۲۰۱۸ اکران شد. در آخرین سری این فیلم شاهد بودیم که در قفس بازی شده و دایناسورها در شمال کالیفرنیا رها می‌شوند تا زنده بمانند و حالا که دایناسورها دیگر محدود به یک جزیره گرمسیری نیستند چگونه می‌توانند با نژاد انسان‌ها که میلیون‌ها سال از آنها جدا بودند تعامل کنند؟ آیا مردم می‌توانند با این موجودات ماقبل تاریخ سازگاری پیدا کنند؟ احتمالا در سری جدید «دنیای ژوراسیک» به پاسخ این سوالها خواهید رسید.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *