حامد لک نامزد بهترین دروازه‌بان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ کیست؟

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره حامد لک نامزد بهترین دروازه‌بان لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ میلادی خواهیم داشت! با ما همراه باشید. حامد لک ، دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس تهران نامزد بهترین دروازه بان فصل ۲۰۲۰ لیگ قهرمانان آسیا در غرب قرار گرفت.

بعد از پایان لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب، کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد انتخاب تیم منتخب این فصل از رقابت ها را دارد و بر این اساس نامزدهای پست های مختلف تیم منتخب فصل را انتخاب کرده است و از کابران خود خواسته تا تیم منتخب را آنها با رای خود انتخاب کنند. حامد لک ، دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس تهران در بین نامزدهای بهترین دورازه بان فصل قرار گرفته است.

پیش بینی می شد تیم فوتبال پرسپولیس تهران با رفتن علیرضا بیرانوند ، دروازه بان و  ستاره تیم ملی فوتبال ایران به بلژیک در این پست با مشکل مواجه شود اما عملکرد حامد لک ، جایگزین او اینگونه بوده است که پرسپولیس در جریان بازی در لیگ قهرمانان گل نخورد!

حامد لک در هفت مسابقه فقط دو گل دریافت کرد که هر دو گل از روی نقطه پنالتی بود.  این دروازه بان ۲۹ ساله بخش بزرگی از موفقیت پرسپولیس در راه صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ میلادی بود. لحظه درخشان او در نیمه نهایی مقابل النصر عربستان سعودی بود که با یک مهار بزرگ در ضربات پنالتی مایکون را ناکام گذاشت و تیم خود را به فینال رساند.

دیگر نامزدهای بهترین دروازه بان ۲۰۲۰ آسیا عبارتند از برد جونز (النصر) ، کاسیو (التعاون) ، ماجد ناصر (شباب الاهلی) و سعد الشیب (السد)

انتظار می رود همچون سایر نظرسنجی های سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا که بازیکنان تیم های ایرانی با رای کابران پرشمار ایرانی انتخاب می شوند، در این بخش نیز حامد لک انتخاب شود.

اما درباره حامد لک (متولد ۳ آذر ماه سال ۱۳۶۹ شمسی) بد نیست بدانید وی سابقه عضویت در تیم ‌های صبای قم، تراکتور، سایپا، فولاد، نساجی و ماشین‌سازی تبریز را در کارنامه دارد. او برای تیم ‌های امید و بزرگسالان ایران نیز بازی کرده ‌است.

در ۱۱ شهریور ماه سال ۱۳۹۹ شمسی، حامد لک با قراردادی دوساله به تیم فوتبال پرسپولیس تهران پیوست. بر اساس گزارش ‌ها، باشگاه به او شماره ۱ را که قبلا علیرضا بیرانوند می‌پوشید پیشنهاد داد، پس از جدایی علیرضا بیرانوند از پرسپولیس، کادر فنی این تیم به دنبال جایگزینی با دقت و با کارنامه برای وی بودند.

باشگاه شهر خودرو نیز حامد لک را به همراه شهاب گردان، در نظر داشت اما او نهایتا با تیم فوتبال پرسپولیس تهران قرارداد بست. نخستین بازی او برای پرسپولیس، در ۲۵ شهریور ماه سال ۱۳۹۹ شمسی در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ میلادی در ورزشگاه بنیاد قطر در مسابقه‌ای برابر التعاون بود که با پیروزی ۱ بر ۰ پرسپولیس، همراه شد. همچنین حامد لک توانست با عملکرد درخشان خود برای تیم فوتبال پرسپولیس تهران به فینال لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ میلادی صعود کند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *