جزئیات عرضه صندوق داراسوم + میزان نقدینگی موردنیاز

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره جزئیات عرضه صندوق داراسوم و همچنین میزان نقدینگی موردنیاز خواهیم داشت! با ما همراه باشید. چندی پیش اخباری مبنی بر عرضه صندوق داراسوم و همچنین آغاز پذیره نویسی این صندوق سهام بانکی در فضای مجازی منتشر شد! لازم به بیان است سهام سه بانک مهم (ملت ، ‌تجارت و صادرات) در صندوق داراسوم قرار داده شده است.

جزئیات صندوق داراسوم

عباس معمارنژاد ، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت ‌های دولتی وزات اقتصاد و دارایی درباره زمان عرضه داراسوم می گوید:

” همه افراد امکان خرید ۵ میلیون تومان از صندوق داراسوم را دارند؛ ممکن است پذیره ‌نویسی ظرف یک الی دو هفته آینده آغاز شود. ارزش صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) دارا سوم ۲۴ هزار میلیارد تومان است.

برای همه سهامداران تخفیف بیست درصدی در نظر گرفته می‌ شود (تخفیف در نظر گرفته شده برای خرید واحدهای دارا سوم جدا از تخفیف صندوق‌ های دارا یکم و دارا دوم است و ربطی به آنها ندارد)، فارغ از اینکه هر فرد، دارایکم و پالایشی یکم را چه مقدار خریداری کرده است، امکان خرید این صندوق تا سقف ۵ میلیون تومان را دارد!

مدیریت این صندوق از طریق شرکت تأمین سرمایه ملت انجام می ‌شود و مدیر صندوق در واقع مدیر تامین سرمایه ملت خواهد بود. صندوق قبلی شامل سهام سه بانک و دو بیمه بود که مدیر آن کارگزاری بانک مسکن بود، اما این صندوق دارا سوم فقط شامل سهام سه بانک ملت، تجارت و صادرات است.

زمان قطعی پذیره نویسی این صندوق هنوز مشخص نشده است اما به محض اینکه مجوزهای ثبتی دریافت شود، پذیره ‌نویسی آغاز می ‌شود. “

آیا سود سالانه این سه بانک به خریداران داراسوم تعلق می‌ گیرد؟

سود سالانه هر بانک به صندوق دارا سوم واریز می ‌شود و این صندوق نیز به نسبت تعداد واحدهای سرمایه گذاری هر شخص، سود را بین آنها تقسیم می ‌کند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *