جزئیات عرضه اولیه لیزینگ اقتصاد نوین

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره جزئیات عرضه اولیه لیزینگ اقتصاد نوین و همچنین قیمت و میزان نقدینگی موردنیاز خواهیم داشت! با ما همراه باشید. چندی پیش مطلع شدیم پذیرش شرکت لیزینگ اقتصادنوین در بورس اوراق بهادار تهران نهایی شد!

لازم به بیان است سرمایه شرکت لیزینگ اقتصادنوین سه هزار میلیارد ریال است که از این حیث رتبه دوم در میان شرکت‌ های لیزینگ را دارا می باشد!

اما درباره شرکت لیزینگ اقتصاد نوین بد نیست بدانید شرکت لیزینگ اقتصاد نوین (سهامی عام) در تاریخ ۱۳۸۵/۰۵/۱۴ تاسیس شد و تحت شماره ۲۷۶۴۲۱ در اداره کل ثبت شرکت‏ ها و موسسات غیرتجاری استان تهران به ثبت رسیده است. موضوع فعالیت شرکت لیزینگ اقتصاد نوین براساس دستورالعمل صادره از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و تایید اساسنامه شرکت از سوی این بانک به شرح زیر است:

تامین مالی بابت انواع کالاهای سرمایه ‏ای گران‏قیمت نظیر اتوبوس، کامیون، ماشین ‏آلات سنگین، خودرو، ماشین ‏آلات مورد نیاز کارخانجات، کالاهای مصرفی با دوام، تجهیزات رایانه‏ ای، لوازم خانگی و کالاهای مشابه مطابق بندهای الف، ب، ج، ماده ۵ دستورالعمل تاسیس، فعالیت و نظارت بر شرکت‏های لیزینگ مصوب ۱۳۸۶/۰۴/۱۶ شورای پول و اعتبار در قالب عقود اجاره و فروش اقساطی، خرید و فروش انواع اوراق بهادار به منظور مدیریت نقدینگی در چارچوب قوانین و مقررات و دستورالعمل‏های ذیربط.

شرکت لیزینگ اقتصاد نوین در تاریخ ۱۳۹۰/۰۹/۳۰ موفق به اخذ مجوز یک ساله به شماره ۲۳۲۰۲۰ از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران گردید و این مجوز طی ۲ مرحله تا تاریخ ۱۳۹۲/۰۴/۰۱تمدید شد و شرکت به دلیل ارایه شفاف اطلاعات و رعایت مقررات و بخشنامه ‏های بانک مرکزی و پس از گذراندن مراحل مختلف بررسی و بازرسی توسط کارشناسان بانک مرکزی ج.ا.ا. موفق به تمدید مجوز فعالیت به شماره ۲۷۴۱۱۷ مورخ ۹۲/۰۹/۱۷ به مدت سه سال گردید، مجددا این مجوز برای بار سوم نیز در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۰۵ به مدت پنج سال تمدید و خدمات لیزینگ هواپیما به حوزه فعالیت ‏های شرکت اضافه شد.

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *