جزئیات شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا در دانمارک

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره جزئیات شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا در دانمارک خواهیم داشت! با ما همراه باشید. دولت دانمارک پس از شناسایی موارد ابتلا به نوع جهش یافته از لحاظ ژنتیکی ویروس کرونا در میان راسوها ، دستور از بین بردن همه این حیوانات در مرکز تولید خز را صادر کرد!

مته فردریکسن ، نخست وزیر دانمارک اظهار داشت:

” ما مسئولیت بزرگی در قبال جمعیت خود داریم، اما با جهشی که اکنون پیدا شده است، مسئولیت بیشتری نسبت به بقیه جهان نیز داریم. همه راسو های موجود در دانمارک باید کشته شوند! “

در بین راسوها در دانمارک نوع جهش یافته ویروس کرونا یافته شده است که به انسان سرایت می کند و توانایی شکل گیری آنتی بادی را ضعیف می کند. در حال حاضر ۱۲ نفر از مبتلایان به نوع جهش یافته ویروس کرونا در دانمارک شناسایی شده اند. به گفته مته فردریکسن ، نخست وزیر دانمارک در صورت عدم انجام اقدامات قاطع ، این عفونت می تواند نه تنها در دانمارک ، بلکه در سراسر جهان گسترش یابد.

ویروس کرونا به سرعت در میان ۱،۱۳۹ مرکز پرورش راسو در دانمارک گسترش یافت و به ویژه این مراکز در استان استان نوردیولند این کشور آسیب دیدند. دانمارک یکی از قطب‌ ها و مراکز پرورش راسوی مینک است. گوشت و پوست این حیوان بازار خوبی برای فروش دارد

به گفته مقامات دانمارکی  حدود ۱۷ میلیون راسو (نوع مینک) در دانمارک وجود دارد. شیوع ویروس کرونا در مزارع تولید راسو این کشور علیرغم تلاش ‌های مکرر برای از بین بردن حیوانات آلوده از ماه ژوئن، همچنان ادامه دارد. در ماه اکتبر سال جاری میلادی بیش از ۱  میلیون راسو در شعاع پنج مایلی (۸٫۴ کیلومتر) مزارع پروش  راسو به دلیل مشکوک بودن یا اثبات شیوع عفونت ویروسی، نابود شدند.

گفتنی است در پی اثبات مواردی از ویروس جهش یافته کرونا در راسوها در دو کشور هلند و اسپانیا هم، این کشورهای اروپایی شروع به کشتار این نوع راسو کرده ‌اند.

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *