تیم منتخب پرسپولیس


تیم منتخب ما در این گزارش بیشتر براساس داده های آماری شکل گرفته و به همین دلیل هم چیدمان تمام تهاجمی 4-2-4 دارد. بازیکنان دیگری (قلیچ، پیوس، مهدوی کیا، علیپور، نوروزی، بزیک، سلیمانی و …) هم می توانستند در این تیم منتخب جای بگیرند.

 

 * احمدرضا عابدزاده 

 13 بازی بدون باختن در زمین چمن؛ عابدزاده یکی از شمایل های دربی است بخصوص در پیراهن پرسپولیس با 5 کلین شیت در 8 بازی. 

987

* ابراهیم آشتیانی 

هیچ بازیکنی در تاریخ دربی به اندازه آشتیانی موفق به ساختن گل نشده است؛ دفاع راستی با 6 پاس گل. 

21

* مهدی هاشمی نسب 

زمانی شرط لازم و کافی برای پیروز شدن پرسپولیس در دربی بود؛ مدافعی که کمتر در کارهای تدافعی توانمند بود ولی در گل زدن، توانایی بالایی داشت. 

03

* جعفر کاشانی 

یک مدافع مستحکم با دیسیپلین بالا در بازی که در تمامی زندگی اش جریان داشت؛ کاشانی جزیی از بهترین بردهای پرسپولیس در تاریخ دربی بود. 

05

* رضا شاهرودی 

3 پاس گل در دربی داده و برای پی بردن به عیار بالایش باید به دربی ای رجوع کرد که با او، پرسپولیس 2 هیچ جلو بود ولی وقتی از زمین بیرون رفت، نتیجه مساوی شد. 

064

* علی پروین 

دربی بدون او، چه در زمین و چه روی نیمکت، چیزی انگار کم داشت. پروین 2 گل در دربی زد و 4 بار هم پاس گل داد. ….

AQA ALI PARVIN

* علی کریمی 

اینکه 2 گل زده و یک پنالتی گرفته را می توان به کنار گذاشت و فقط به دقایقی نظر کرد که گل می زد، پنالتی می گرفت یا علیزاده را به اشتباه وادار می کرد. ….

JADOOGAR

* حسین کلانی 

مهندسی که واقعا مهندس بود؛ چه در زندگی شخصی و تحصیلات آکادمیک و چه در زمین بازی. کلانی با 6 گل، دومین گلزن برتر تاریخ دربی است و 2 بار هم در این بازی، پاس گل داده. 

SAFAR IRAN PAK

* صفر ایرانپاک 

گلزن ترین بازیکن تاریخ دربی که با گلزنی های پیاپی تبدیل به کابوسی تلخ برای استقلالی ها شده بود؛ 7 گل. 

HOSSEIN KALANI

* همایون بهزادی 

اولین بازیکنی که در تاریخ دربی هت تریک کرد آنهم در تاریخی ترین دربی. بهزادی 5 بار دروازه استقلال را باز کرد و البته 4 بار هم پاس گل داد. 

MARD JAZZAB

* ایمون زاید 

شاید خیلی ها بیشتر از او در دربی بازی کرده باشند ولی زاید با سورپرایزی که در کمتر از 10 دقیقه برای پرسپولیس رقم زد به تاریخ دربی سنجاق شد؛ هت تریکی که باخت 2 صفر را به برد 3 بر 3 تبدیل کرد. ….

PEDAR ESTEGHLAL

* علی پروین 

نبازترین مربی تاریخ دربی با 19 بازی بدون شکست به علاوه بیشترین حضور به عنوان بازیکن (20 بازی) و مربی (26 بازی)؛ بدون پروین، دربی قطعا دربی نبود. 

SOLTAAAAAAAAAAAAAAAN

منبع:فوتبالیمنبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *