صفحه اصلی / اخبار هنر و هنرمندان / تولید مستند ضدایرانی مشکوک بر علیه نهضت اسلامی تاجیکستان – اخبار سینمای ایران و جهان

تولید مستند ضدایرانی مشکوک بر علیه نهضت اسلامی تاجیکستان – اخبار سینمای ایران و جهان


یک فیلم ضدایرانی که سازنده آن نامشخص است در تاجیکستان تولید شده است و تنها رسانه‌های فارسی‌زبان معاند جمهوری اسلامی به انتشار خبر درباره آن اقدام کرده‌اند!

به گزارش سینماپرس، این فیلم مستند که «خیانت» نام دارد، علیه نهضت اسلامی تاجیکستان تولید شده و این جریان را ‌تروریستی معرفی کرده است! اما یکی از محورهای اصلی این فیلم، ادعای دخالت ایران در فعالیت ‌تروریستی در تاجیکستان است! در این مستند تاجیکی، بدون هیچ سند و مدرکی ادعا می‌شود که جمهوری اسلامی ایران، به جوانان تاجیک، آموزش عملیات ‌تروریستی علیه دولت تاجیکستان را داده است!
این فیلم مستند فاقد تیتراژ است و نام کارگردان و تهیه‌کننده رسمی‌اش مشخص نیست! اما با توجه به بازخوردها می‌توان حدس زد که «خیانت» ربطی به هنرمندان و ملت تاجیکستان ندارد و به‌نظر می‌رسد که به سفارش نهادها و رسانه‌های ضدایرانی تولید شده است. چرا که هنرمندان تاجیک، عموما از علاقه‌مندان به فرهنگ و مردم ایران هستند و آخرین مصداق این علاقه نیز، انتشار ویدئویی از اعلام همبستگی هنرمندان تاجیک با مردم ایران در مبارزه با ویروس کرونا بود.
این حدس از آنجا نزدیک به یقین است که تنها رسانه‌های وابسته به دولت‌های ضدایرانی، به تبلیغ این مستند پرداخته‌اند؛ رسانه‌هایی چون بی‌بی‌سی فارسی، رادیو فردا و… که تقریبا مطالب مشابهی را در سایت‌های خود، بازتاب داده‌اند.

*کیهان


منبع سینماپرس

مطالب و خبرهای این سایت بدون دخالت انسانی و فقط توسط نرم افزار از سایت های ایرانی گرداوری میشود. منبع هر مطلب در زیر آن درج شده است. اگر اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام : robot_post

درباره سهراب

این مطالب را نیز ببینید!

تبلیغات نمی‌کنم؛ به مسئولیت اجتماعی‌ام عمل می‌کنم! – اخبار سینمای ایران و جهان

سینماپرس: مهران مدیری ضمن تشریح فعالیت‌های تازه خود در قالب همکاری با یک فروشگاه زنجیره‌ای، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *