توضیحات آموزش و پرورش درباره پرداخت شهریه مدارس غیرانتفاعی


شایانیوز : روابط عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش استان ایلام در واکنش به “بغض فروخورده والدین ایلامی از پرداخت شهریه مدارس غیرانتفاعی در فصل کرونا اعلام کرد: آن دسته از دانش‌آموزان عزیزی که متقاضی تحصیل در این مدارس می‌باشند بااطلاع و آگاهی کامل نسبت به شرایط تحصیل در مدارس غیردولتی زمان ثبت‌نام، قرارداد را امضا می‌نمایند که در آن بندهایی در خصوص شرایط تحصیل در این مدارس و شهریه منعقده مطابق با دستورالعمل وزارت آموزش‌وپرورش سازمان مدارس غیردولتی ذکر گردیده است.


تمامی رویداد های مهم را در سایت شایانیوز مشاهده نمایید.


طبق این قرارداد دانش‌آموز پس از ثبت‌نام در مدارس غیردولتی درصورتی‌که قبل از شروع سال تحصیلی و ادامه تحصیل در این مدارس انصراف دهد، 5 درصد شهریه مندرج در قرارداد فی‌مابین قابل وصول و درصورتی‌که پس از شروع سال تحصیلی اقدام به انصراف نمایند (تا پایان نیمسال اول) می‌بایست 50 درصد شهریه منعقده و در صورت انصراف در طول نیمسال دوم، کل شهریه مصوب را به مدارس غیردولتی پرداخت نماید .

این در حالی است که در زمان شیوع بیماری کرونا، مدارس غیردولتی با توجه به در اختیار داشتن نیروهای آزاد، تهیه تجهیزات و ملزومات خاص، اجاره‌بها مکان و مضاف بر آن خرید اینترنت جهت تدریس در فضای مجازی متحمل هزینه‌های فراوانی بوده که از محل دریافت این شهریه‌ها قابل پرداخت هست.

شهریه مصوب این مدارس طی روند قانونی و پس از تأیید وزارت متبوع به مدارس ( برابر آیتم‌ها و شرایط خاص ) ابلاغ می‌گردد. مدیران مدارس غیردولتی موظف‌اند هرساله شهریه مربوط را در قرارداد به اطلاع اولیا دانش‌آموزان رسانده و نیز جهت تنویر و شفاف‌سازی در معرض دید بازدیدکنندگان قرار دهند.

لذا در خصوص درج این خبر توسط خبرگزاری تسنیم به اطلاع می‌رساند درصورتی‌که اولیا دانش‌آموزان عزیز موردی خلاف این روند را در مدارس غیردولتی مشاهده نمایند، مصداق بارز تخلف بوده و اداره کل آموزش‌وپرورش استان ایلام با هماهنگی اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، آماده برخورد با هرگونه تخلف و پیگیری شکایات را خواهند داشت.منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *