تمدید وام اجاره مسکن تا پایان بهمن صحت دارد؟


شایانیوز- معاون وزیر راه و شهرسازی تمدید وام ودیعه اجاره را تا پایان بهمن مربوط به متقاضیانی دانست که پیش‌ تر ثبت‌نام کرده ‌اند و بنا به دلایلی نتوانستند مدارک خود را تکمیل کنند. محمود محمود زاده در خصوص تمدید مهلت وام ودیعه اجاره مسکن تا پایان بهمن، گفت: اخیرا در جلسه کارگروه مصوب شد تا آخر بهمن پرداخت وام ودیعه اجاره ادامه پیدا کند. این مصوبه و این شرایط مربوط به کسانی است که پیش‌تر ثبت ‌نام کردند، ولی روند پرداخت آنها به جریان نیفتاده است.

تمدید وام اجاره مسکن تا پایان بهمن مخصوص چه کسانی است؟

معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: افرادی که پیش‌‌ تر ثبت‌نام کردند اما مدارک خود را تکمیل نکردند تا انتهای بهمن فرصت دارند نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام کنند. محمودزاده با اشاره به اینکه ستاد کرونا دو مصوبه دیگر نیز داشت، افزود: در تفاهم ‌نام ه‌ای، مقرر شد تا افرادی که کد رهگیری ندارند با پرداخت عدد محدود بتوانند کد رهگیری دریافت کنند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، کسانی که فرم ج قرمز داشتند و هم ‌اکنون فاقد مالکیت هستند مصوب شد بتوانند تسهیلات وام ودیعه اجاره را دریافت کنند. این مصوبات برای تعدادی از افرادی بوده که این مشکلات را داشتند. 

گفتنی است، برای متقاضیان تسهیلات کمک ودیعه مسکن که اجاره آن‌ ها به صورت دستی و بدون حضور در بنگاه مبادله شده، مشاورین املاک موظف هستند با دریافت حداکثر ۲۵۰ هزار تومان بدون نیاز به دریافت ارزش افزوده و با حضور موجر و مستأجر نسبت به ثبت اجاره‌نامه و اخذ کد رهگیری اقدام کنند. 

این مبلغ برای اجاره نامه ‌هایی که در بنگاه ثبت شده اما کد رهگیری ندارند هزینه ثابتی معادل ۱۰۰ هزار تومان است و الزامی برای حضور موجر در بنگاه نخواهد بود. لازم به توضیح است تا پایان آذر ماه از مجموع ۳۰۲ هزار و ۳۳۴ متقاضی دریافت وام ودیعه تا کنون ۱۴۸ هزار و ۲۱۵ نفر نزدیک به ۵۰ درصد توانسته ‌اند این تسهیلات را دریافت کنند.

منبع: اقتصاد آنلاینمنبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *