تاریخ دقیق روز جهانی مدارا در تقویم سال ۹۹ چه روزی است؟

سایت جدولیاب نوشت:

واژه مدارا در فرهنگ لغت به معنای در صلح بودن و آشتی نمودن است ، مدارا به معنای پذیرش این واقعیت است که همه انسانها، با تمامی اختلافات ظاهری، موقعیتی، زبانی، رفتاری و ارزشی، حق آن را دارند که در صلح زندگی کنند و همانطور که هستند، باشند. به علاوه تحمیل دیدگاه‌های شخصی به دیگران مجاز نیست ، در این مطلب « تاریخ دقیق روز جهانی مدارا در تقویم سال ۹۹» را بررسی خواهیم کرد.تاریخ دقیق روز جهانی مدارا در تقویم سال ۹۹ چه روزی است؟

تاریخ دقیق روز جهانی مدارا در تقویم سال ۹۹

 

تاریخ روز جهانی مدارا در تقویم شمسی برابر است با :

دوشنبه روز ۲۶ ماه آبان سال ۱۳۹۹

تاریخ روز جهانی مدارا در تقویم قمری برابر است با :

روز ۳۰ ماه ربیع الاول سال ۱۴۴۲

تاریخ روز جهانی مدارا در تقویم میلادی برابر است با :

روز ۱۶ ماه نوامبر سال ۲۰۲۰

تاریخچه نامگذاری روز جهانی مدارا

نامگذاری امروز ۱۶ نوامبر (۲۶ آبان) به روز جهانی «تحمل و مدارا» به ابتکار یونسکو در سال ۱۹۹۶ مطرح شد و مجمع عمومی سازمان ملل با تصویب قطعنامه شماره ۵۱/۹۵ به آن رسمیت بخشید. تلاش برای ساختن جهانی به‌دور از جنگ و خشونت سازمان یافته، موضوعی است که در بخشی از مقدمه منشور سازمان ملل به روشنی مورد تصریح قرار گرفته است.

این درحالی است که در سال‌های پایانی قرن بیستم، شورای امنیت که از ارکان اصلی سازمان ملل است با صدور قطعنامه‌هایی که محور اصلی آن برنامه «نفت در برابر غذا» بود، بسیاری از شهروندان عادی عراقی را در تنگنای زندگی قرار داد که در نتیجه آن بسیاری از شهروندان کهنسال، کودکان و نوزادان از دسترسی به دارو و مراقب‌های درمانی و بهداشتی محروم شدند و از بین رفتند بدون آن‌که کوچک‌ترین خللی به ساختار قدرت آهنین صدام وارد شود.

 

 

بیشتر بخوانید :

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *