بیوگرافی مرجان خواننده و بازیگر قدیمی + همسرش

مرجان خواننده قدیمی با نام اصلی شهلا صافی ضمیر متولد ۱۳۲۷ ،درگذشت ۱۷ خرداد ۹۹ در لس آنجلس. بیوگرافی مرجان بازیگر و خواننده قدیمی و همسرش فریدون ژورک و درگذشت و علت فوت را در سایت تکناک میخوانید

بیوگرافی مرجان خواننده

شهلا صافی ضمیر در سال ۱۳۲۷ متولد شد. او پس از اتمام تحصیلات متوسطه با مهدی علی محمدی (گوینده رادیو و دوبلور) ازدواج کرد. وی در سن ۲۱ سالگی برای نخستین بار در فیلم دنیای پر امید به کارگردانی احمد شیرازی بر پرده سینما ظاهر شد. او پس از جدایی از همسر خود با فریدون ژورک ازدواج کرد. در آن زمان چون شهلا ریاحی با نام شهلا معروف شده بود، نام هنری مرجان را برای خود برگزید.

درگذشت شهلا صافی‌ضمیر معروف به مرجان

خواننده و بازیگر قدیمی عرصه موسیقی و سینمای ایران خبر داد.

این رسانه نوشت: مرجان (شهلا صافی ضمیر)، هنرمند قدیمی در بیمارستانی در لس آنجلس درگذشت.

درگذشت و علت فوت مرجان خواننده و بازیگر قدیمی

وی از هنرمندانی است که در آغاز بازیگر سینما بوده و در فیلم‌های بسیاری بازی کرده‌ است و با ترانه کویر دل به شهرت رسید

در طول فعالیت سینمایی خود با بازیگران معروف و سرشناسی چون محمد علی فردین، ناصر ملک مطیعی، رضا بیک ایمانوردی، سعیدراد، رضا فاضلی و ایرج قادری به ایفای نقش پرداخته است.

او طی این دوره با شاعران و آهنگسازان خبره و بنامی همچون: پرویز مقصدی – فریبرز لاچینی -اردلان سرفراز – منوچهر چشم آذر – آرش سزاوار – تورج شعبان خانی -اریک ارکانت و… همکاری داشته‌است.

فریدون ژورک همسر مرجان کیست

فریدون ژورک همسر مرجان کیست

وی همسر فریدون ژورک از فیلمسازان سینمای فبل انقلاب بود. او در ازدواج اول با مهدی علی محمدی (گوینده رادیو و دوبلور) ازدواج کرد و  پس از جدایی از همسر خود با فریدون ژورک ازدواج کرد.

عکسهای جدید خواننده کویر دل

درگذشت شهلا صافی ضمیر

شهلا صافی ضمیر معروف به مرجان بازیگر قدیمی سینمای پیش از انقلاب ۱۷ خرداد ۹۹ درگذشت.
به گزارش برخی از منابع اینترنتی، این بازیگر فیلم های فارسی که با نام هنری «مرجان» در شمار زیادی از فیلم های پیش از انقلاب بازی کرده بود امروز و هنگام یک عمل جراحی در اثر ایست قلبی در خارج از کشور درگذشت. او هنگام مرگ ۷۲ سال داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *