بیوگرافی آیدا کیخایی بازیگر مبتلا به سرطان و همسرش +اینستاگرام

بیوگرافی آیدا کیخایی بازیگر مبتلا به سرطان و همسرش +اینستاگرام آیدا کیخایی را نگاه کنید.

بیوگرافی آیدا کیخایی

آیدا کیخایی از زمان اعلام خبر ابتلایش به سرطان با انتشار پست هایی مخاطبانش را در جریان روند درمانش قرار داده است.

آیدا کیخائی (زادهٔ آذر ۱۳۵۳ در مشهد) از هنرپیشگان ایرانی و دانش‌آموختهٔ رشتهٔ تئاتر از دانشکدهٔ هنرهای زیبا دانشگاه تهران است.

آیدا کیخایی نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1383 در 30 سالگی در فیلم ما همه خوبیم به کارگردانی بیژن میرباقری بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم خشکسالی و دروغ، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای آیدا کیخایی محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون آهو خردمند، محسن قاضی‌مرادی، پرویز شاهین‌خو و لیلا زارع را تجربه کرد.

آیدا کیخایی در سال 1395 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم آیدا کیخایی در این سال، بازیگری در فیلم خشکسالی و دروغ به کارگردانی پدرام علیزاده محسوب می‌شود.

با اینکه آیدا کیخایی را بیشتر بعنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. آیدا کیخایی علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار آیدا کیخایی در حرفه‌ی کارگردان، فیلم شام با دوستان و فیلم مرد بالشی است.

در این سال‌ها آیدا کیخایی با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران علی سرابی با 3 مرتبه و مهدی محرابی با 2 مرتبه بیشترین همکاری را با آیدا کیخایی داشته‌اند.

آيدا كيخايي ، بازیگر و کارگردان

فارغ‌التحصيل تئاتر از دانش‌گاه تهران، دانش‌كده‌ي هنرهاي زيبا، ۱۳۷۳

و كارشناسي ارشد كارگرداني از دانش‌گاه تهران، دانش‌كده‌ي هنرهاي زيبا، ۱۳۸۹

کارنامه ی کاری آیدا کیخایی

بازی گری تئاتر
بازی گری سینما
بازی گری سریال
بازی گری تئاتر تلویزیونی
کارگردانی فیلم کوتاه
کارگردانی تئاتر
کارگردانی نمایش نامه خوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *