صفحه اصلی / خبرهای داغ / بیرون کشیدن توپ مویی 7 کیلوگرمی از معده دختر مبتلا به «سندروم راپونزل» + ویدیو

بیرون کشیدن توپ مویی 7 کیلوگرمی از معده دختر مبتلا به «سندروم راپونزل» + ویدیو

یک توپ مویی بزرگ ۱۵ پوندی (نزدیک به ۷ کیلوگرم) از معده یک دختر نوجوان هندی مبتلا به سندروم راپونزل (Rapunzel syndrome) بیرون کشیده شده، بعد از آنکه وی به مدت طولانی و مرتباً گیسوهای خود را می جوید، عادتی که از دوران کودکی همواره داشته است. سویتی کوماری ۱۷ ساله بعد از شکایت از دردهای همیشگی معده تحت عمل جراحی قرار گرفت. این دختر هندی در ایالت جارکند جراحی شده و پزشکان یک توپ مویی ۷ کیلوگرمی را از معده وی خارج کردند. به گفته پزشکان، انجام این جراحی بیش از ۶ ساعت زمان برد. خوردن موها نوعی بیماری است که با الهام از داستان افسانه ای مشهور آلمانی، سندروم راپونزل نام گرفته است، سندرمی که تاکنون تنها ۹۰ مورد شناخته شده آن در جهان مشاهده شده است.

بیرون کشیدن توپ مویی 7 کیلوگرمی از معده دختر هندی

بیرون کشیدن توپ مویی 7 کیلوگرمی از معده دختر هندی

بیرون کشیدن توپ مویی 7 کیلوگرمی از معده دختر هندی

بیرون کشیدن توپ مویی 7 کیلوگرمی از معده دختر هندی

بیرون کشیدن توپ مویی 7 کیلوگرمی از معده دختر هندی

در ویدیو منتشر شده می توان دید که پزشکان یک توپ در هم پیچیده از موهای سر این نوجوان را از معده اش بیرون می کشند، دختری که قول داده عادت جویدن و خوردن موهایش را ترک کند. دکتر ساشو، که جراح اصلی این جراحی بوده می گوید که این بزرگترین توپ مویی بوده که وی تاکنون در طی ۴۰ سال فعالیت پزشکی و جراحی خود از معده یک بیمار بیرون کشیده است. کوماری هنوز در بیمارستان بستری بوده و بعد از جراحی هفته گذشته هنوز باید تحت نظر باشد.

ویدیو منتشر شده از این جراحی نشان می دهد که یک توپ مویی بسیار بزرگ در معده این نوجوان هندی شکل گرفته، بعد از آنکه وی از کودکی جویدن موهایش را آغاز کرد. این موها در لایه های درون معده و روده افراد گیر افتاده و حرکت کرم وار سیستم گوارش برای بیرون راندن آن ها بی اثر می ماند. با جمع شدن موهای بیشتر، توده ای شبیه لوبیا و شکل اصلی معده شکل گرفته که تمامً از مو تشکیل شده هر چند با ترشحات درون معده ترکیب شده است. ترکیب اسید معده با پروتئین مو باعث تیره شدن رنگ این توپ مویی می شود.

 

بیشتر بخوانید: خارج کردن بزرگ ترین تومور دنیا با وزن ۲ کیلوگرم از مغز یک مرد هندی


منبع سایت rooziato

مطالب و خبرهای این سایت بدون دخالت انسانی و فقط توسط نرم افزار از سایت های ایرانی گرداوری میشود. منبع هر مطلب در زیر آن درج شده است. اگر اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه درج شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا حذف شود یا به مدیر سایت پیام بدهید. آیدی مدیر در تلگرام : robot_post

درباره سهراب

این مطالب را نیز ببینید!

صعود متهورانه به بلندترین آسمانخراش مرکز پاریس با دست های خالی + ویدیو

مرد بی باکی که بدون استفاده از تجهیزات حمایتی مناسب و با دست های خالی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *