بیت کوین 100 هزار دلار را رد می کند؟


شایانیوز- بزرگ ترین بانک آمریکا از احتمال رسیدن بیت کوین به 146 هزار دلار خبر داد. اما آیا بیت کوین محبوب تریت ارز دیجیتال جهان 100 هزار دلار را رد می کند؟ در حالی که رکورد شکنی های پی در پی بیت ‌کوین در روزهای اخیر خبرساز شده است، بزرگ ترین بانک آمریکایی از احتمال رسیدن ارزش بیت کوین به 146 هزار دلار در بلند مدت خبر داده است. در حال حاضر ارزش بازار بیت‌ کوین ۵۷۵ میلیارد دلار برآورد می شود که در صورت تحقق قله پیش بینی شده چی پی مورگان، این میزان با رشد ۴.۶ برابری به ۲.۷ تریلیون دلار خواهد رسید.  

نوسانات بالای ارزهای دیجیتال هنوز یکی از اصلی ترین موانع جایگزینی آن ها با طلا است و در نظر بسیاری از معامله گران، نوسانات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی بالاتر از آن است که یک سرمایه گذاری معقول باشد. بیت کوین در روزهای اخیر تا ۳۴ هزار دلار نیز پیشروی کرد اما صعود آن متوقف شد. آخرین بار در سال ۲۰۱۷ ارزش بیت کوین یک جهش سریع را تجربه کرد و به ۲۰ هزار دلار رسید اما کمی پس از آن در دامنه پنج هزار دلاری نوسان پیدا کرد.

پیشنهاد می شود: ​پیش بینی قیمت بیت کوین در سال 2021

بیت کوین 100 هزار دلار را رد می کند؟

به گفته بانک جی پی مورگان جریان سرمایه ورودی به بازار ارزهای دیجیتالی در ماه های پایانی سال قبل افزایش کاملا محسوسی داشته است و این مساله بدان معنا خواهد بود که پتانسیل رشد زیادی برای ارزهای دیجیتالی در سال ۲۰۲۱ متصور خواهد بود.

 ارزیابی جی پی مورگان از بیتکوین در حالی مطرح می شود که سال قبل جیمی دیمون- مدیرعامل این بانک بیتکوین را یک تقلب دانسته بود که وی را یاد حباب های کاذب قرن هفدهمی می اندازد. البته دیمون از طرفداران سرسخت بلاک چین به شمار می رود و بارها و بارها خواهان بهره گیری از ظرفیت های این فناوری در نظام مالی و بانکی شده است. بانک جی پی مورگان سرمایه گذاری سنگینی روی فناوری بلاک چین انجام داده است و اخیرا نیز این بانک از پلتفرم خود برای انتقال وجوه بین حساب های این بانک بر بستر بلاک چین رونمایی کرده بود. 

منبع: اقتصاد آنلاینمنبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *