بهار چشم براه دختر آبادانی مجرم شناخته شد؟


صدور قرار جلب برای «بهار چشم ‌براه» و ۲ نفر از اعضای خانواده مدیر شرکت نفتی که او را مورد ضرب و شتم قرار داده بودند و منع تعقیب مامور نگهبان، آخرین وضعیت پرونده «دختر آبادانی» است. پرونده‌ای که یکم آبان‌ ماه با انتشار ویدیویی در فضای مجازی مورد توجه افکار عمومی قرار گرفت.

ماجرای بهار چشم براه دختر آبادانی چیست؟

ماجرا از این قرار بود که «بهار چشم‌ براه» که کاربران شبکه‌های اجتماعی او را «دختر آبادانی» نامیدند، به دلایلی که هنوز هم دقیقا مشخص نیست، به خانه یکی از مدیران شرکت نفت رفته و آنجا با اعضای خانواده این مدیر درگیر می‌شود.

خروج دختر آبادانی از آن خانه اما پایان ماجرا نیست؛ حال آنکه در ویدیو منتشر شده هم فقط این بخش قصه را دیدیم؛ بعد از خروج «دختر آبادانی» از خانه ۳ نفر از اعضای خانواده(۲ زن و یک مرد) او را در خیابان مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند که ویدیوی منتشر شده هم صحنه‌هایی از همان اتفاق است. در این میان اما مامور نگهبان ساختمان هم نقش پررنگی برعهده دارد؛ در بحبوحه اینکه «بهاره چشم‌براه» بعد از ضرب و شتم با صورتی خونین بر زمین افتاده، موهایش را یکی از زنان در دست گرفته، زنی دیگر روی بدنش نشسته و در حالی بر سر و صورتش می‌کوبند که مردی هم دستانش را گرفته، مامور نگهبان با باتوم، با فشار پا و با دست، بدن زن را فشار می‌دهد.

 

اگرچه برخورد اعضای خانواده مدیر شرکت نفتی با انتقادات بسیاری از سوی افکار عمومی مواجه شد اما آنچه بیشتر مورد توجه قرار گرفت، رفتار مامور نگهبان بود. ماموری که یک روز بعد از انتشار ویدیو خبر آمد که بازداشت شد و به ‌دلیل عجز از تودیع قرار کفالت در بازداشت ماند.

وضعیت افراد دیگر حاضر در صحنه چه شد؟

بابک‌ پاک‌نیا که سوم آبان ‌ماه و با تماس «بهار چشم‌براه» به عنوان وکیل مدافع او تعیین شده بود به «اعتماد» گفته که برای این مامور حراست‌- که به‌ دلیل آزار جسمی موکل تحت تعقیب قرار داشته- به‌دلیل فقدان دلیل قرار منع تعقیب صادر شده است.

این وکیل دادگستری درباره وضعیت دیگر افراد حاضر در این پرونده هم چنین توضیح می‌دهد:«نسبت به اتهام خانم بهار چشم‌براه مبنی بر ورود به عنف و ایراد ضرب و جرح عمدی و شروع به تحریق و حمل یک عدد شوکر قرار جلب به دادرسی صادر شده و از سویی درخصوص شکایت موکل مبنی بر ضرب و جرح عمدی صرفا نسبت به ۲ نفر از متهمان قرار جلب به دادرسی صادر شده و درخصوص سایر موارد مورد شکایت موکل قرار منع تعقیب صادر و ابلاغ شده است.» او همزمان با تاکید بر اعتراض به قرارهای منع تعقیب صادر شده برای طرف دیگر پرونده، اعلام کرده که درخصوص اتهام «بهار چشم‌براه» مبنی بر سرقت مسلحانه مقرون به آزار هم قرار منع تعقیب صادر شده است. 

منبع: اعتمادمنبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *