بازگشت عیسی آل کثیر از 13بدر 1400


عیسی آل کثیر مهاجم تاثیرگذار پرسپولیس است ناجوانمردانه از سوی کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال اسیا محروم شد گروه حقوقی پرسپولیس پرونده ال کثیر را به cas بردند و دفاعیات خود را انجام دادند تا حتی شده به صورت موقت محرومیت عیسی برای بازی فینال آسیا لغو شود. موضوعی که پرسپولیسی‌ها خیلی امیدوار بودند اتفاق بیفتد، ولی با آن موافقت نشد. محرومیت عیسی ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ به پایان می‌رسد و این بازیکن می‌تواند از ١٣ بدر به بعد برای سرخ‌ها بازی کند.

 

علت محرومیت عیسی آل کثیر

شادی پس از گل عیسی آل کثیر در جریان بازی پرسپولیس و پاختاکور ازبکستان حواشی زیادی در پی داشت و در نهایت این حواشی محرومیت عجیب عیسی آل کثیر بازیکن پرسپولیس را در پی داشت. کنفدراسیون فوتبال آسیا در آستانه بازی پرسپولیس با النصر عربستان مهم ترین بازیکن این تیم را به مدت 6 ماه محروم کرد.

01532949

حرکت چشم کشیده حرکتی نژاد پرستانه از نظر فیفا

حرکت چشم کشیده یا Slant-eyed حرکتی است که معمولا برای توهین به ساکنان شرق آسیا به کار می‌رود و فیفا هم به طور صریح اعلام کرده که این حرکت را جزو رفتارهای نژادپرستانه می داند. برای مثال سال گذشته بعد از اینکه سید باقر، بازیکن بحرین، در واکنش به شعارهای هواداران هنگ‌کنگ، چنین حرکتی را انجام داد، او را 10 بازی از همراهی تیمش محروم کرد.

 

حرکت چشم کشیده برای ابراز علاقه به مردم شرق آسیا 

با این وجود، این حرکت هنوز از نظر بسیاری در دنیا، نه برای توهین که حتی برای ابراز علاقه به مردم شرق آسیا انجام می شود. در جریان جام جهانی 2018 بود که دیگو مارادونا مقابل گروهی از فوتبال دوستان کره ای که پیراهن تیم ملی آرژانتین را به تن کرده بودند، این حرکت را انجام داد و وقتی با اعتراض گروهی در فیس بوک مواجه شد، اعلام کرد که قصدش مطمئنا توهین نبوده است.

یا حتی ستاره هایی مانند لیونل مسی و کارلوس تبس هم این حرکت را به عنوان شادی گل انجام داده اند و با توجه به اینکه قصدی برای توهین نداشتند، با محرومیتی هم روبرو نشدند. یکی از معروف ترین موارد در ورزشگاه های دیگر، به عکس دست جمعی بازیکنان تیم ملی بسکتبال اسپانیا برمی گردد که در آن همه  بازیکنان تیم با چنین ژستی مقابل دوربین قرار گرفتند.

منبع: فرارو، ورزش سه

 

 منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *