ارزش سهام عدالت امروز ۲۳ مهر ۹۹

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب، توضیحاتی درباره ارزش سهام عدالت به نرخ امروز ۲۳ مهر  ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. محاسبات نشان می دهد ارزش روز سهام عدالت در ۱۷ اردیبهشت ۹۹ ، برای یک سهام کامل ۱۷ میلیون تومان و برای دیگرانی که صاحب نیمی از این سهام هستند، هشت میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شده است!

ارزش سهام عدالت

لازم به توضیح است از ۴۹ شرکت موجود در پورتفوی سهام عدالت ، ۳۵ شرکت بورسی و ۱۴ شرکت غیربورسی هستند. طبق اطلاعات پایگاه اطلاع ‌رسانی سهام عدالت ارزش مقطع واگذاری شرکت ‌های مذکور حدود ۲۶.۶ هزار میلیارد تومان بوده که در ۱۳ اردیبهشت امسال، ارزش روز شرکت ‌های حاضر در پورتفوی سهام عدالت به بیش از ۴۲۹.۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. یعنی طی این مدت ارزش این ۴۹ شرکت بیش از ۱۶ برابر شده است!

از سوی دیگر، بر اساس اطلاعات همین پایگاه سهام عدالت، تعداد مشمولان نهایی (به ‌عنوان ۶ دهک پایین درآمدی) در سامانه سهام عدالت ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر هستند که از این تعداد، تنها ۶ میلیون نفر به‌ عنوان مشمولان دهک ‌های اول و دوم درآمدی (مشمولانی که بر اساس ماده ۳۴ قانون اجرای سیاست‌ های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی از تخفیف ۵۰ درصدی در بهای سهام بهره‌ مند هستند) در نظر گرفته شده‌اند.

در پایان معاملات امروز بازار بورس، ارزش سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی به حدود ۱۴ میلیون و ۴۱۷ هزار تومان رسید که نسبت به روز معاملاتی گذشته بیش از ۱۶۲ تومان افزایش یافت.

همچنین ارزش هر واحد از دارا یکم با افت ۱.۹۴ درصدی نسبت به روز معاملاتی گذشته ۲۲ هزار و ۲۳۷ تومان معامله شد تا ارزش ۲۰۰ واحد آن به ۴ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۴۰۰ تومان کاهش پیدا کند. همچنین قیمت ابطال هر واحد صندوق (NAV ابطال) بر پایه خالص ارزش دارایی‌های ۲۸.۱۹۵ تومان ثبت شد.

معاملات امروز بازار سرمایه درحالی به پایان رسید که شاخص کل این بازار با رشد ۱۳۲ واحدی در ارتفاع یک میلیون و ۵۷۹ هزار واحد ایستاد.

علیرضا صالح ، رئیس سازمان خصوصی ‌سازی درباره ارزش سهام عدالت گفته بود:

” دو دهک پایین درآمدی که سهام کامل یک میلیون تومانی در اختیار دارند، ارزش سهامشان بالای ۱۵ میلیون تومان است و برای باقی مردم نصف این مقدار است. “

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *