ارزش سهام عدالت امروز یکشنبه ۲۷ مهر ۹۹

سایت جدولیاب نوشت:

در این مطلب، توضیحاتی درباره ارزش سهام عدالت به نرخ امروز ۲۶ مهر  ۹۹ خواهیم داشت! با ما همراه باشید. در جریان معاملات این هفته بازار سهام، ارزش سهام عدالت برگه‌های ۵۳۲ هزار تومانی به ۱۴/۹ میلیون تومان رسید. بدین ترتیب ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت قابل فروش به ۴/۴ میلیون تومان و ۶۰ درصد آن به ۸/۹ میلیون تومان رسیده است.

ارزش سهام عدالت

لازم به توضیح است از ۴۹ شرکت موجود در پورتفوی سهام عدالت ، ۳۵ شرکت بورسی و ۱۴ شرکت غیربورسی هستند. طبق اطلاعات پایگاه اطلاع ‌رسانی سهام عدالت ارزش مقطع واگذاری شرکت ‌های مذکور حدود ۲۶.۶ هزار میلیارد تومان بوده که در ۱۳ اردیبهشت امسال، ارزش روز شرکت ‌های حاضر در پورتفوی سهام عدالت به بیش از ۴۲۹.۸ هزار میلیارد تومان رسیده است. یعنی طی این مدت ارزش این ۴۹ شرکت بیش از ۱۶ برابر شده است!

از سوی دیگر، بر اساس اطلاعات همین پایگاه سهام عدالت، تعداد مشمولان نهایی (به ‌عنوان ۶ دهک پایین درآمدی) در سامانه سهام عدالت ۴۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۷۴۱ نفر هستند که از این تعداد، تنها ۶ میلیون نفر به‌ عنوان مشمولان دهک ‌های اول و دوم درآمدی (مشمولانی که بر اساس ماده ۳۴ قانون اجرای سیاست‌ های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی از تخفیف ۵۰ درصدی در بهای سهام بهره‌ مند هستند) در نظر گرفته شده‌اند.

ارزش سهام عدالت امروز ۲۴ مهر ۹۹ | سهام‌داران عدالت منتظر واریز چقدر باشند؟

ارزش سهام عدالت برگه‌های یک میلیون تومانی نیز به حدود ۳۰ میلیون تومان رسیده که ۳۰ درصد آن معادل رقمی بین هشت تا ۹ میلیون تومان و ۶۰ درصد آن نیز حدود ۱۸ میلیون تومان می‌شود.

علیرضا صالح ، رئیس سازمان خصوصی ‌سازی درباره ارزش سهام عدالت گفته بود:

” دو دهک پایین درآمدی که سهام کامل یک میلیون تومانی در اختیار دارند، ارزش سهامشان بالای ۱۵ میلیون تومان است و برای باقی مردم نصف این مقدار است. “

 

[تعداد: ۰   میانگین: ۰/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *