آیا میثم شکری ساز کلاهبردار است یا همه این ها یک اتهام بی اساس می باشد؟


همیشه اتهامات مجازی و افشاگری ها بازار داغی داشته و دارند و افراد زیادی به آن ها توجه می کنند. چندیست که خبرهایی در فضای مجازی دست به دست می شود که در جدیدترین آن ها میثم شکری ساز مدیر جوان و کارآفرین مورد اتهام جعل مدرک و کلاهبرداری قرار گرفته است. اما میثم شکری ساز کیست؟ چه اقداماتی تاکنون انجام داده؟ آیا وی کارآفرینی است که این روزها دست به جعل مدرک و کلاهبرداری زده؟ آیا این شایعات و اتهاماتی که از آن حرف می زنند، صحت دارند؟ براساس بررسی ها و تحقیقات انجام شده این فرد، یکی از جوان ترین مدیران اقتصادی استان بزرگ اصفهان و ایران است. در ادامه این مطلب قصد داریم بیوگرافی میثم شکری ساز را بررسی کنیم و صحت و سقم این اتهامات وارده به وی را مورد بررسی قرار دهیم. پس با ما همراه باشید.

با میثم شکری ساز بیشتر آشنا شوید

میثم شکری ساز متولد 29 فروردین سال 1365 است؛ جوانی 34 ساله که درحال حاضر صاحب و مرد شماره یک هولدینگ پارس پندار نهاد می باشد و در حوزه های اقتصادی، تجاری و علمی و پژوهشی فعالیت های مختلفی انجام می دهد. وی تحصیلات دانشگاهی خود را با رشته مهندسی گرایش تولید صنعتی آغاز و در ادامه نیز مقطع کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت MBA ادامه داده و از دانشگاه های امیر کبیر تهران و اشتنبایس آلمان از این رشته فارغ التحصیل شد. طبق بررسی های صورت گرفته تحصیلات آکادامیک وی با این موارد به پایان نمی رسد. او همچنین تحصیلات تکمیلی را در رشته کارآفرینی ادامه داده و مدرک دکترای کارآفرینی خود را با گرایش آموزش عالی از داشگاه آزاد اسلامی دریافت کرد.

با توجه به اطلاعات بدست آمده از بیوگرافی و سوابق و فعالیت ها، سابقه اجرایی وی به سال 1388 باز می گردد. ایشان در این سال یکی از اولین مراکز آموزش الکترونیک کشور را به نام “مرکز توسعه آموزش های مجازی پارس” تاسیس کرد. میثم شکری ساز در مصاحبه ها و کنفرانس هایی که خود برگزار می کرد یا به آن ها دعوت می شد همیشه به این مورد اشاره کرده و می کند که «راه اندازی این مرکز آموزشی تازه شروع راه من در حوزه آموزش کشور بود» . برهمین اساس وی پس از گذشت زمانی کوتاه مجتمع آموزشی پارس پندار نهاد را تاسیس و کلیه فعالیت های آموزشی خود را تحت این برند انجام داد.

اما طبق گفته های ایشان، وی هرگز دست از تلاش برنداشته و فعالیت های دیگری نیز در حوزه های مختلف انجام داد که از آن جمله می توان به چاپ و نشر در انتشارات نشر دیجیتال پارسیان، اعتبار سنجی و صدور استاندارهای شرکت ها در مرکز ارزیابی و اعتبار سنجی شرکت ها (کاوش) و امور گردشگری و مهاجرتی اشاره کرد. درحقیقت او درحال حاضر کسب و کارهای کوچک و بزرگ بسیاری زیرمجموعه هولدینگ پارس پندار نهاد دارد.

نتایج بدست آمده از بررسی ها

با توجه به اتهامات وارده به وی در زمینه جعل مدرک و کلاهبرداری این طور به نظر می رسید که اگر مشکلی وجود داشته باشد، سرمنشا آن ها باید مراکز علمی آموزشی تحت مدیریت وی می بود. اما ما نیز دست روی دست نگذاشته و برای روشن شدن این موضوع  مراکز توسعه آموزش مجازی پارس، انتشارات پارسیان و نشر دیجیتال پارسیان را مورد بررسی قرار دادیم. طبق این بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که تمامی فعالیت های این مراکز دارای مجوازت مربوطه از مراجع مربوطه زیربط بوده و موردی مغایر با قانون در فعالیت های آن ها مشاهده نشد.

بیایید دوباره به بیوگرافی این کارآفرین و مدیر جوان نگاهی بیاندازیم. در اطلاعات شخصی و فعالیت های وی عناوین نویسندگی و پژوهشگری نیز مشاهده می شد. در واقع تمام اطلاعاتی که در رزومه وی وارد شده بود صحیح و کامل بود. میثم شکری ساز دارای بیش از 20 مقاله پژوهشی با عناوین مختلف بود. همچنین از سال 1389 تا سال 1397 تعداد 10 کتاب از وی چاپ و به انتشار رسیده است. برخی از آن ها به قلم خود این مدیر و برخی نیز به عنوان مترجم چاپ شده اند. لازم به ذکر است که در حال حاضر نیز چند جلد کتاب با عناوین مختلف به قلم او در حال گذراندن مراحل چاپ و انتشار می باشند.

در سوابق اجرایی وی موارد متعددی از همکاری با مراکز دولتی مشاهده می شود. از جمله این همکاری ها می توان به این موارد اشاره کرد؛ مجری طرح آموزش ده هزار دفترICT  روستایی در زمینه گردشگری با همکاری وزارت ارتباطات، سازمان میراث فرهنگی و شرکت پست و مدیر مرکز شماره 3 جهاد دانشگاهی اصفهان. میثم شکری ساز به عنوان یکی از جوان ترین مدیران اقتصادی و کارآفرینان کشوری شناخته شده و در سال 1396 نیز به عنوان مدیر برتر فناوری اطلاعات کشور انتخاب شده است.

آیا اتهامات مبنی بر جعل مدرک و کلاهبرداری او صحت دارد؟

با بررسی خبرهایی که در فضای مجازی مبنی بر کلاهبرداری و جعل مدارک تحصیلی میثم شکری ساز دست به دست می شود، به نتایج جالبی دست پیدا کردیم. ما در همان قدم اول مجوزات و اعتبارنامه های موسسات این فرد را مورد بررسی قرارداده و مشکلی در هیچ یک از آن ها دیده نشد. لازم به ذکر است که تمامی مجوازت معتبر بوده و قابلیت پیگیری و بررسی داشتند.

اما یکی دیگر از مواردی که به آن برخوردیم و نظرمان جلب شد، این بود که انتظار داشتیم تعداد بیشتری از افراد از این مدیر جوان به اتهام کلاهبرداری شکایت کرده یا اعتراضی صورت دهند. مسلما در صورتی که مدارک جعلی توسط این موسسات صادر شده و کلاه بزرگی به سر مردم گذاشته شده بود، انتظار می رفت حداقل تعداد کمی از این افراد دست به شکایت یا اعتراض بزنند، در حالی که وی هیچ شاکی حقیقی ندارد.

همچنین ما انتظار داشتیم مراجع قانونی در این باره واکنش نشان داده و موضوع را مورد بررسی دقیق قرار دهند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف در فعالیت های این مراکز، اقداماتی در جهت جلوگیری از فعالیت آن ها و پلمپ مراکز انجام دهند. اما هیچ کدام از این مراجع واکنشی به این موضوع نشان نداده و اقدامی هم صورت نداند. از طرف دیگر هیچ گونه مدرک یا سندی نیز برای اثبات این ادعاها منتشر نشده است.

ما نیز با قراردادن تکه های این پازل در کنار یکدیگر، این طور نتیجه گرفتیم که این اتهامات کاملا بی پایه و اساس بوده و صحت ندارند. حتی بهتر است بدانید که درطول انجام این بررسی ها متوجه شدیم که میثم شکری ساز از این افراد شکایت و به دلیل تهمت و فرا فکنی و اتهامات بی پایه و اساس شکایت کرده است. دادگاه نیز در حکمی  رای را به سود این مدیر جوان صادر و طبق دستورات لازم برخی فعالیت مجازی این افراد را متوقف کرده اند. تا به امروز، براساس مدارک و اسناد موجود، این طور به نظر می رسد این اتهامات کاملا پوچ بوده و هیچ سند و مدرک معتبری پشت آن ها نیست. علاوه براین هیچ نوع مشکلی در فعالیت های میثم شکری ساز و مجموعه های تحت مدیریت وی مشاهده نشده و فعالیت های تک به تک آن ها براساس برنامه ریزی های قبلی در حال ادامه است.

منبع: اطلاع نیوز


[تعداد: 0    میانگین: 0/5]منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *