آیا ماجرای اهدای یک میلیون تومان به والدین دارای کودکان زیر 5 سال صحت دارد؟


آیا ماجرای اهدای یک میلیون تومان به والدین دارای کودکان زیر 5 سال صحت دارد؟

شایانیوز- چندی است که از یک منبع نامشخص اخباری در خصوص اهدای کمک یک میلیون تومانی به کودکان زیر 5 سال و در واقع والدین دارای کودکان زیر پنج سال دست به دست می شود. اما ماجرا از چه قرار است؟ آیا این موضوع تنها یک شایعه است و یا واقعا قرار است به کودکان زیر 5 سال وام یک میلیون تومانی تعلق بگیرد؟ در ادامه این خبر با ما همراه باشید.

همانطور که اشاره کردیم چندی است که از یک منبع نامشخص اخباری در خصوص اهدای کمک یک میلیون تومانی به کودکان زیر 5 سال و در واقع والدین دارای کودکان زیر پنج سال دست به دست می شود. مسئول روابط عمومی معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی پیام منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر واریز یک میلیون تومان به حساب والدینی دارای فرزند زیر پنج سال هستند را کذب دانست و از مردم خواست اخبار را از منابع موثق پیگیری کنند.

شایعه واریز یک مییون تومان به حساب والدین دارای کودکان زیر پنج سال تکذیب شد

سید حسین رازیان یادآوری کرد: انتشار این شایعه از صبح امروز باعث مراجعه خانواده ها به مراکز و خانه های بهداشت و ایجاد تجمع در شرایط کرونایی شده است. وی با بیان اینکه پیامک واریز یک میلیون تومان به حساب والدین دارای فرزند زیر پنج سال کاملا کذب و شایعه است از مردم خواست در شرایط کرونایی از مراجعه غیر ضرور به مراکز درمانی و بهداشتی بپرهیزند.

رازیان تاکید کرد: دولت و وزارت بهداشت هر خدمتی را از طریق مراجع و رسانه های رسمی و موثق اعلام می کنند و مردم نیز قبل از پیگیری چنین پیامهایی باید صحت آن را بسنجند. وی ادامه داد: انتشار این شایعات در شرایط کنونی بازی با جان مردم است. صبح امروز پیامی با این مضمون که خانواده های دارای فرزند زیر ۵ سال می توانند با مراجعه به مراکز بهداشت و اعلام کد ملی و شماره حساب ، تا پایان ماه یک میلیون تومان کمک هزینه دریافت کنند در فضای مجازی منتشر و دست به دست  شد. این خبر با واکنش معاونت بهداشت همراه بود و این شایعه تکذیب شد.  

پیشنهاد می شود: ماجرای فوران نفت در رودخانه سروستان شیراز چیست؟منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *