آیا رتبه‌بندی معلمان از مهر ۱۴۰۰ حقیقت دارد؟


شایانیوز : امیر علیجانی، مسئول دفتر سابق وزیر آموزش و پرورش در برنامه «گفتگوی علمی» در رابطه با نقش بودجه آموزش و پرورش در توسعه کشور گفت: اکثر روسای جمهور هنگام رأی آوردن اولویت خود را آموزش و پرورش اعلام می‌کنند، اما در روند کار عملاً نشان می‌دهند که اولویت آن‌ها نیست یا اینکه خیلی کم است.


تمامی رویداد های مهم را در سایت شایانیوز مشاهده نمایید.


وی افزود: اگر نگاه رئیس دولت و وزرا این باشد که راه خوشبختی و نجات کشور از مسیر آموزش و پرورش می‌گذرد قطعاً فکری به حال این وزارتخانه می‌کنند.

علیجانی خاطرنشان کرد: ما اگر همه مقدمات و الزامات اجرای سند تحول را آماده کنیم، اما بودجه‌ای به آن اختصاص ندهیم قطعاً این سند هم به مرحله اجرا نخواهد رسید.

وی از پیگیری بحث رتبه بندی معلمان توسط مجلس و تأیید نهایی آن در کمیسیون خاص دولت خبر داد و گفت: دولت برای اینکه در ماه‌های اخیر پرونده خوبی از خود بر جای بگذارد حدأقل باید دل معلمان را به دست بیاورد که تنها راه آن هم رتبه بندی معلمان است و احتمالاً از مهر سال آینده اجرایی خواهد شد.

مسئول دفتر سابق وزیر آموزش و پرورش همچنین در بخش دیگر این برنامه گفت: یک نگاهی که در کشور ما وجود دارد این است که تعداد معلمان زیاد است درصورتی که تعداد معلمان زیاد نیست و بلکه نقش بسیار کلیدی در بخش‌های مختلف کشور دارند.

علیجانی نقش معلمان در پیروزی دفاع مقدس، شکل گیری و ابقای انقلاب اسلامی، تهاجم فرهنگی و در این شرایط کرونایی و آموزش‌های مجازی بسیار موثر خواند و افزود: اگر تلاش معلمان بیشتر از پرستاران نباشد کمتر نیست، اما خیلی کم به این مسئله توجه می‌شود.

مسئول دفتر سابق وزیر آموزش و پرورش معتقد است که آموزش و پرورش از نظر بودجه مشکلی ندارد و مشکل آن در مدیریت منابع است.

وی تنها راه حل مشکل مالی و بودجه‌ای آموزش و پرورش را در مشارکت مردمی و نظارت دقیق دانست و گفت: ما در آموزش و پرورش نیازمند مدیران انقلابی، جهادی و متدینی هستیم که بودجه را فقط برای مسائل مهم و اولویت دار هزینه کنند و ریخت و پاشی صورت نگیرد.

 منبع شایا نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *