آموزش عروسک انگشتی کاغذی حیوانات به ساده ترین صورت

سایت جدولیاب نوشت:

در روزهای طولانی پاییز و زمستانی و یا قرنطینه های کرونایی اگر برای سرگرم کردن کودکتان ایده ای ندارید این مطلب می تواند کمک زیادی به شما بکند ، طوری که کودکتان را مدتها سرگرم خواهد کرد .

بازی با عروسک های انگشتی یکی از متداول ترین روش ها برای سرگرم کردن کودکان به عنوان نمایش است ما در این مطلب قصد داریم روش ساخت عروسک انگشتی را برای شما به اشتراک بگذاریم

درست کردن اسباب بازی برای کودکان در منزل می تواند برای خود کودک نیز هیجان انگیز باشد این بار ما قصد داریم برای شما عزیزان در این مطلب از پرشین وی چند عدد عروسک انگشتی با حیوانات مختلف درست کنیم، درست کردن این حیوانات به شما کمک خواهد کرد که بتوانید به راحتی با کودکتان تجربه خوبی را به اشتراک بگذارید، بازی با  این عروسک های زیبا می تواند هم سرگرم کننده است و هم خلاقیت را در کودکان زیاد کند

عروسک انگشتی

دوست دارید این حیوانات بانمک کاغذی را داشته باشید و نمایش عروسکی راه بیاندازید؟ بچه ها عاشق این عروسک های ارزان قیمت و کوچک خواهند شد. وسایل لازم الگوی پرینت شده حیوانات قیچی چسب طرز کار : الگوی حیوانات را از عکس زیر پرینت رنگی بگیرید و بعد طرح حیوانات را با قیچی جدا کنید.

مانند شکل٬ سر حیوانات را به هم بچسبانید. جای چسب در پرینت مشخص شده است.

جای انگشت را نیز حلقه کنید و به هم بچسبانید.

برای اینکه عروسک توی انگشتتان لق نباشد و بتوانید سر عروسک را با حرکت انگشتتان تکان دهید٬ باید یک تکه کاغذ را به اندازه انگشتتان لوله کنید و سپس آن را درون سرعروسک بچسبانید.

پنچ عروسک٬ اسب٬ موش٬گربه٬ خرگوش و خوک٬ حیوانات این کاردستی هستند. حیوانات مزرعه منتظر اجرای نمایش هیجان انگیز شما هستند!

بیشتر بدانید از نحوهٔ بازی با عروسک بندانگشتی

کودکتان را به پشت بخوابانید یا او را در یک صندلی فنری با پشتی قابل تنظیم و قابلیت لمیدن بگذارید. در هر کدام از انگشتان اشارهٔ خود یک عروسک بندانگشتی بپوشید.

انگشت‌ها را به آرامی به میدان دید کودک ببرید و صبر کنید تا چشم‌هایش را روی عروسک‌ها متمرکز کند. سپس آهسته هر عروسک را معرفی کنید. برای معرفی چیزی مثل «سلام من کلاه‌قرمزی هستم» هم کافی است.

وقتی به جای هر عروسک صحبت می‌کنید انگشتتان را خم کنید تا عروسک به کودکتان تعظیم کند. چند لحظه مکث کنید طوری که انگار کودکتان در حال پاسخ دادن است و سپس به گفت‌وگوی یک‌طرفه بین کودکتان و هر عروسک ادامه دهید.

در آغاز، انتظار نداشته باشید که کودک بتواند حرکات عروسک‌ها را با چشم‌ها و سرش دنبال کند. دو تاه سه ماه طول می‌کشد تا او بتواند این مهارت را پیدا کند. در عوض، بگذارید از تعامل با شما لذت ببرد. در این سن، مهم‌ترین چیز بازی کردن با کودک، درگیر کردن او در بازی و خوشگذراندن شما با هم است.

برای ساختن یک عروسک بندانگشتی می‌توانید از یک کاغذ ضخیم مثل کاغذرنگی مخصوص نقاشی استفاده کنید. مستطیل‌های کوچکی ببرید و با آنها استوانه‌هایی به سایز نوک انگشتتان درست کنید و آن را با نوار چسب،

یا چسب مایع به هم بچسبانید، طوری که انگشتتان در آن جا بگیرد. گوش، سبیل، دماغ، کلاه یا موی یا یک شخصیت عروسکی خاص مثل «فامیل دور» را مد نظرتان قرار دهید و به آن بچسبانید.

ساختن عروسک انگشتی مردی که کلاه دارد یا گربه‌ای که گوش‌های نوک‌تیز دارد کار نسبتاً ساده‌ای است. در آخر با یک ماژیک صورت عروسک را بکشید، به شکلی که اجزای صورتش کاملاً ساده و مشخص باشد تا کودکان به صورت‌های ساده و واضح واکنش سریع‌تر و چشمگیرتری نشان دهد.

آموزش عروسک انگشتی

 

 

 

 

بیشتر بخوانید :

[تعداد: ۱   میانگین: ۵/۵]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *