آشنایی با کارهای ممنوعه در کشورهای مختلف

سایت جدولیاب نوشت:

کارهای ممنوعه
کارهای ممنوعه

انعام دادن در ژاپن

ندادن انعام در ژاپن شاید اجباری نباشد، اما در مواردی کار بی ادبانه‌ای محسوب می‌شود. در ژاپن شاید پایین برگه‌ی صورتحساب خود هم ببینید که عنوان شده پیشخدمت حق و حقوق خود را به طور کامل دریافت می‌کند بنابراین نیازی به انعام نیست.

دنگی حساب کردن صورتحساب در فرانسه

در فرانسه دنگی حساب کردن صورتحساب را نشانه‌ی خامی می‌دانند. چون فرانسوی‌ها اصلاً از صحبت کردن درباره‌ی پول خوش شان نمی‌آید. با این حال، اگر تعدادتان زیاد باشد، می‌توانید تصمیم بگیرید که هزینه‌ی صورتحساب بین همه تقسیم شود.

دست تکان دادن برای دیگران در یونان

یونانی نشان دادن کف دست را بیشتر توهین آمیز می‌دانند تا روشی برای سلام و احوالپرسی. این حرکت برای آن‌ها بیشتر معنی پس زدن می‌دهد.

عکس گرفتن بدون اجازه در امارات

طبق قوانین کشور امارات این کار جرم محسوب می‌شود. ممکن است به خاطر این ;hv تا ۶ ماه زندان و جریمه‌ی سنگینی برایتان بریده شود، به خصوص اگر آن عکس را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کنید.

رعایت نکردن نوبت در صف در استرالیا

در استرالیا و انگلیس رعایت نکردن نوبت در صف یک تابو محسوب می‌شود. این مسأله در مورد وسایل نقلیه عمومی، مراکز خرید، کافه‌ها و هر جای دیگری صدق می‌کند. همیشه صبر کنید تا نوبت تان برسد و کار را برای خود سخت نکنید.

راه رفتن در خط ویژه دوچرخه در هلند

دوچرخه سواری یکی از روش‌های اصلی حمل و نقل در کشور هلند محسوب می‌شود و خط‌های ویژه‌ی آن معمولاً بسیار شلوغ است. به همین خاطر اگر در خط ویژه دوچرخه راه بروید این خطر وجود دارد که با یک دوچرخه تصادف کنید. بهتر است همیشه این مسأله را درنظر داشته باشید و برای دوری از هر گونه خطری از پیاده رو استفاده کنید.

حرکت اوکی در ترکیه

در ترکیه حرکت اوکی معادل نشان دادن انگشت وسط است. این مسأله در مورد کشور‌های آلمان و برزیل هم صدق می‌کند.

تکان دادن سر در بلغارستان و آلبانی

تکان دادن سر به سمت بالا و پایین معمولاً معنای بله می‌دهد و چپ و راست کردن سر معمولاً معنای خیر. اما در کشور‌های بلغارستان و آلبانی معنی این حرکات دقیقاً برعکس است.

غذا دادن به پرنده‌ها در سنگاپور

در سنگاپور غذا دادن به پرنده ها، آشغال ریختن و جویدن آدامس در مکان‌های عمومی جریمه‌های سنگینی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *