آشنایی با پرونده های بزرگ تجاوز و آزار جنسی + شگرد

سایت جدولیاب نوشت:

ماجرا و آخرین وضعیت پرونده کیوان. الف
پس از آن که اوایل شهریور در فضای مجازی توییتر و اینستاگرام هشتگی با عنوان تجاوز خبرساز و جنجالی شد، برخی که به گفته خودشان قربانی تجاوز شده و تاکنون جرات نکرده بودند شکایت کنند، در فضای مجازی خاطرات سیاه شان را از لحظاتی که قربانی تجاوز شده بودند، افشا کردند. بسیاری از این روایت‌های تکان‌دهنده علیه فردی به نام «کیوان. الف» بود که بازتاب گسترده‌ای داشت. این در حالی بود که هیچ دختری از ترس آبرویش از فرد متجاوز شکایت رسمی نکرده بود.

آن طور که قربانیان نوشته اند، این متهم پس از آشنایی با دختران دانشجو در دانشگاه یا فضای مجازی آن‌ها را به خانه خود دعوت و پس از سرو نوشیدنی مسموم و بیهوشی قربانی به آن‌ها تجاوز می‌کرده است. روایت‌های افشاگرانه از این مرد باعث جریحه‌دار شدن احساسات عموم جامعه مخصوصا زنان و دختران شد و در ادامه مأموران پلیس امنیت عمومی، با دستور قاضی روح‌ا… رضاپورگتابی، بازپرس شعبه سوم دادسرای امنیت اخلاقی تهران وارد عمل شدند و متهم را دستگیر کردند. درباره آخرین وضعیت پرونده این متجاوز هم سمیه رفیعی، نماینده مردم تهران به نقل از فرمانده انتظامی تهران گفته است: «متهم به تجاوز به بیش از ۳۰۰ دختر طی ۱۰ سال اعتراف کرده است، اما تنها حدود ۱۰ نفر حاضر شده‌اند با حضور در دادسرا و قرار گرفتن در برابر متهم، او را شناسایی کنند.»

همچنین به گفته یکی دیگر از نمایندگان تهران، پلیس موفق به کشف فیلم‌های سیاه از تجاوز به ۴۶ دختر جوان از مخفیگاه متهم شده و رسیدگی به این پرونده و تلاش با هدف تشویق شاکیان برای مراجعه به دادسرا و پلیس و طرح شکایت از متهم ادامه دارد.

خفاش شب – ۱۳۷۶
یکی از مشهورترین پرونده‌هایی که به شکارچیان زنان مربوط می‌شود، پرونده «غلامرضا خوشرو» معروف به «خفاش شب» است. سال ۱۳۷۶ که این متجاوز و قاتل دستگیر شد، علاوه بر پوشش خبری گسترده از سوی روزنامه‌ها، صداوسیما هم در پوشش اخبار و دادگاه‌های خوشرو مشارکت داشت و از معدود پرونده‌های جنایی محسوب می‌شود که درباره آن رمان هم نوشته شده است.

او با یک پیکانِ دزدی به عنوان مسافرکش، خانم‌های تنها یا همراه فرزندانشان را سوار و به آن‌ها تجاوز می‌کرد، طلا و وسایل با ارزش و حتی چیز‌هایی را که برای خانه خریده بودند، می‌دزدید و بعد آن‌ها را می‌کشت و جسد‌ها را در محل‌های خلوت آتش می‌زد.

گرگ‌های زرد – ۱۳۹۴

آبان سال ۱۳۹۳ از یک گروه دو نفره که با یک خودروی پژو‌ی زردرنگ اقدام به سوار کردن و آزار دختری جوان می‌کردند، شکایت شد و طولی نکشید که توسط پلیس دستگیر شدند. دو جوان ۲۴ و ۲۵ ساله با استفاده از یک خودروی زرد رنگ در مسیر جاده فریمان – مشهد با سوار کردن دختران آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار می‌دادند و به آن‌ها تجاوز می‌کردند.

این دو نفر که به گرگ‌های زرد معروف شدند، به حداقل چهار آدم ربایی و تجاوز اعتراف کردند و در نهایت سال ۱۳۹۴ اعدام شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *